Jump to content

Τι φυτά ειναι;;;


gpapas152

Recommended Posts

Γεια σας φίλοι μου,

Σήμερα αγόρασα κάποια φυτά για το ενυδρείο μου αλλα ο καταστηρματάχης δεν ήξερε τι φυτά είναι. Μήπος μπορήτε να μου πε΄θτε εσείς ως πιο εμπείροι και απο μένα και απο τον μαγαζάτορα. Τώρα σας δείχνω κάποιες φώτο των φυτών :

post-38974-1301762284_thumb.jpg

post-38974-1301762295_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ολα εκτος απο την εγκερεια που βρηκε ο φιλος ειναι δρακαινες,φυτα ακαταλληλα για ενυδρεια.......θα σου σαπισουν καθως δεν ειναι υδροβια αλλα υδροχαρη φυτα και η ριζα τους μονο ειναι για το νερο....!!!!!

μα ποιος σου τα προτεινε...?

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

:P:rasp::helpsmilie: Θα τα πάω πίσω την Δευτέρα. Λέτε να τα δεχτεί ;;;; :helpsmilie::(:(

ηρεμα.εσυ απλως χωρις να γνωριζεις τα διαλεξες και τελος..?εαν εγινε ετσι τοτε ειναι μοιρασμενη η ευθυνη,καθως ο καθε χομπιστας σε καθε χομπι οφειλει τουλαχιστον να γνωριζει καποια βασικα για να αποφευγονται λανθασμενες αγορες σαν αυτην....
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτί μπήκα στο κατάστημα χώρις να ξέρω πολλά για τα φύτα αλλά ξέροντας τα βασικά είδη που μπένουν στο ενυδρείο μου. Εγώ τον ρώτησα ποια φύτα είναι για ενυδρείο και μου έδειξε το φυτόριο του μαγαζιού. Εγω δίαλεξα αυτά τα δυο και τον ρώτησα μέχρι και για φώτισμο οτι θέλω έως μέτριο ( η αλήθεια είναι πως φαινόταν οτι δεν ήξερε και πολλά) και μου είπε οτι μπορώ να τα βάλω. Τώρα κατέληξα με αυτά τα φυτά. Λέτε να δεχτεί να γίνει η αλλαγή;;;; :P:rasp:

Link to comment
Share on other sites

παντως ..οπτικα και μονο φαινεται οτι δεν εχουν θεση στο νερο αυτα τα φυτα :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...