Jump to content

μονομαχος με γαριδες?


irongud

Recommended Posts

να βαλω μονομαχο στο γαριδαδικο μου , θα ειναι οκ η απλα θα του δωσω μεζεδακια?

Link to comment
Share on other sites

Είναι και θέμα χαρακτήρα μονομάχου, εμένα δεν τις άφηνε σε ησυχία καθόλου (red cherry), μερικές τις σκότωσε και όσες πρόλαβα τις έβγαλα.

Μπορεί, επειδή θα τις βρει ήδη μέσα, να μην τις πειράξει. Αλλά δεν είναι και σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

να βαλω μονομαχο στο γαριδαδικο μου , θα ειναι οκ η απλα θα του δωσω μεζεδακια?

Για πόσα λίτρα μιλάμε, τι είδους γαρίδες και τι είδους διακόσμηση?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπε ο stormtrooper για λίτρα και διακόσμηση να πω ότι ο δικός μου ήταν σε 98λ με πολλές ρίζες, χωρίς φυτά όμως. Που τις έβρισκε και τις κυνηγούσε δεν ξέρω. Μάλλον έφταιγε και το έντονο κόκκινο χρώμα τους..

Link to comment
Share on other sites

13 λιτρα καμια δεκαρια ριζουλες hygrophyla polysperma και ludwigia palustris και μια πλαστικη σπηλιτσα κρυψωνα. ξερω πως θα γκρινιαζετε για τα λιτρα :P οταν ειχα ενα μονομαχο μονο του σε αυτο μεσα ηταν τρισευτιχισμενος εκανε τη φωλιτσα του και ειχε ενα χαμογελο τοοοοσο. θελω να βαλω μεσα μονομαχο γιατι σκετες γαριδες μου φαινεται λιγο βαρετο... φοβαμαι μη τις τρωει ομως οπως προειπα. οι φωτο ειναι απο τοτε που τον ειχα μεσα. ηπετρα αυτη εχει βγει και εχει μπει η σπηλιτσα για κρυψωνα.

pict0961.th.jpgpict0967.th.jpg

Έγινε επεξεργασία - irongud
Link to comment
Share on other sites

μην περιμενεις απαντηση ναι η οχι στην ερωτηση σου.ειναι θεμα μονομαχου καθαρα.σε αλλους δουλεψε σε αλλους οχι.....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως παραείναι λίγα τα λίτρα. Ακόμα και σε μουρόχαυλο μονομάχο να πέσεις, οι γαρίδες σου θα κατατρομάξουν και θα είναι συνεχώς στρεσαρισμένες και κρυμμένες.

Αν μιλούσαμε για περισσότερα λίτρα με μία λογική διακόσμηση και φυτά θα σου έλεγα άνετα να βάλεις. Ακόμα και να σου έτρωγε μερικές θα είχες και πάλι αρκετές.

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο που θα εκανε μια διαφορα ? κατι να κινειται δηλαδη. σκεφτομουν για 2-3 νεον καθοτι μαλακωνω το νερο για το μεγαλο μου ειναι ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο που θα εκανε μια διαφορα ? κατι να κινειται δηλαδη. σκεφτομουν για 2-3 νεον καθοτι μαλακωνω το νερο για το μεγαλο μου ειναι ευκολο.

οχι νεονς. εκτος οτι πρεπει να ειναι σε κοπαδι απο 8 και ανω θελουν και μηκος στο ενυδρειο για να κολυμπουν .επισης καλα φυτεμενο για να εχουν κρυψωνες :P

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία για πόσο φλώρικες γαρίδες μιλάμε;;;

εμένα οι δικές μου δεν τον αφήναν σε ησυχία τον μονομάχο και τις ξεφορτώθηκα!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία για πόσο φλώρικες γαρίδες μιλάμε;;;

εμένα οι δικές μου δεν τον αφήναν σε ησυχία τον μονομάχο και τις ξεφορτώθηκα!

μιλας για red cherry?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Caridina japonica , αυτες τις σαρκοφάγες που ορμούσαν σε ότι έβρισκαν.Μέχρι και μεταξύ τους φαγωνόντουσαν.Τις έχω πάνω απο ένα χρόνο σε ενυδρείο.Δεν ψοφάνε!

Link to comment
Share on other sites

Caridina japonica , αυτες τις σαρκοφάγες που ορμούσαν σε ότι έβρισκαν.Μέχρι και μεταξύ τους φαγωνόντουσαν.Τις έχω πάνω απο ένα χρόνο σε ενυδρείο.Δεν ψοφάνε!

Μπορείς να το αναλύσεις λίγο; :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...