Jump to content

εχω πρόβλημα....


starfishpatric

Recommended Posts

Συνχομπιστες χαιρετω.χρειαζομαι τη βοηθεια σας...ψαχνω λαμπες για το ενυδριο μου και για την ακριβια θελω της sylvania τις grolux η τις aquastar αλλα οι διαστασεις που ψαχνω δεν υπαρχουν. θελω Τ5 αλλα στα 438 χιλιοστα στα 24w.στον καταλογο τησ sylvania που μου εδειξαν στον ΚΑΥΚΑ αυτες τις διαστασεις τις εχει σε αλλη κατηγορια.γραφει Τ5 l κατι αλλα δε θυμαμαι ακριβως. παντως μου ειπαν οτι δεν τις ειχαν ξαναφερει ποτε σαν κωδικο και πως αν τις εφερναν επρεπε να παρω ολο το κουτι (25 λαμπες)....υπαρχει καποιος που να ξερει που μπορω να τις βρω?

Link to comment
Share on other sites

Θα δυσκολευτείς πολύ να βρεις (αν βρεις) sylvania σε αυτή τη διάσταση. Είναι η περίεργη διάσταση που βάζει η Juwel στα φωτιστικά της, για να πουλάει δικές της λάμπες.

Υπάρχουν εδώ: http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=1251 αλλά στα 22 ευρώ + ταχυδρομικά και μπορείς να τις βρεις και σε πετσόπ στα 25-27 ευρώ.

Νομίζω έχει βγάλει και η arcadia μια σειρά Τ5 σ' αυτές τις διαστάσεις, αλλά δεν έχω βρει πουθενά sylvania ή άλλης μάρκας στη Θεσσαλονίκη, ίσως πάλι στην Αθήνα να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου.οντως ειναι περιεργη διασταση αλλα δε μου αφηνε κ πολλα περιθωρια το ενυδριο καθωτι 60λιτρο...θα ριξω μια ματια σε αυτο που μου ειπες.τωρα αν αλλος ξερει τπτ αλλο για αθηνα ευπροσδεκτες ολες οι προτασεις....

Link to comment
Share on other sites

τετοιες λαμπες εχει και η Aquatlantis(εψαχνα και εγω για το Lido) και κοστιζουν 13.5 euro η μια απο το Aquamedor

http://www.aquariums.gr/view_cat.php?cat_id=84

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου. απλως αρχισα να ψαχνω για της sylvania τις λαμπες γιατι οι πληροφοριες μου μου λενε οτι θεωρουνται απο τις καλυτερες.τωρα αν δεν μπορεσω να βρω αναγκαστικα θα κοιταξω για καποια αλλη εταιρια απο αυτες που μου γραφετε παιδια....και παλι ευχαριστω...παρακαλω συνεχιστε τισ προτασεις αν κ καποιος αλλος γνωριζει πανω στο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

και γω 24w εχω τ5 αλλα ειναι 55 εκ για την δικια σου διασταση δν ξερω

Link to comment
Share on other sites

και γω 24w εχω τ5 αλλα ειναι 55 εκ για την δικια σου διασταση δν ξερω

σε μεγαλες διαστασεις υπαρχουν οι λαμπες που ψαχνω φιλε μου.το κακο ειναι οτι στο 60λιτρο το ενυδριο που εχω δεν καναν οι διαστασεις που κυκλοφορουν πολυ στην αγορα.ετσι το φωτιστικο που πηρα εχει μικροτερες διαστασεις και εδω αρχιζουν τα δισκολα...

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλ στο electrorama να σου πουν εγω απο κει τις πηρα

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλύπτει με 4900 Κ υπάρχουν και οι sera plant.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...