Jump to content

νεο ενυδρειο


obvilion

Recommended Posts

γεια σας παιδια εδω και ενα μηνα ειχα κσεκινηση να φτιαχνο το δικο μου αφρικανικο μετα απο μελετη και ωρες καψιματος στο site tou aquazone κσεκινισα τιν δουλεια με την κατασκευη div post-40828-1302951454_thumb.jpg συνεχισα τιν δουλεια με την εποξικη ριτινη post-40828-1302951499_thumb.jpg post-40828-1302951563_thumb.jpg και το τελικο ειταν αυτο post-40828-1302951616_thumb.jpg μετα το εβαλα μεσα στο ενυδρειο με κοντρες και σιλικονη ενυδρειου post-40828-1302951656_thumb.jpg μετα απο μια βδομαδα στρωσιμο νερου και παλι μελετη για το εσωτερικο του πηγα σε νταμαρι πηρα πετρες πιρα και basileria kai annubia και παιδια θελω να σασ παρουσιασω το αφρικανικο μου ενος μηνα λειτουργια post-40828-1302951702_thumb.jpg post-40828-1302951734_thumb.jpg post-40828-1302951762_thumb.jpg αυτα παιδια....... αμα καποιος μπορει να μου πει αμα το εχω γεμιση με πετρες η θελει λιγοτερες ..... αμα μπωρο να βαλω και αλα φυτα (ευκολα) να μην τα τρωνε ι αφρικανες ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το χρονο σας :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου! θα χρειαστεις αμμο αντι για χαλικακι αφου οι κιχλιδες συνηθειζουν να καθαριζουν τα βρανχια τους με αυτην.. γραψεμας και την συνθεση των ψιαριων σου αν θες! καλη συνεχεια σου ευχομαι !

Link to comment
Share on other sites

Θελει και αλλες πετρες,αλλα αν βλεπω καλα ,αυτες που εχεις.ειναι πολυ αιχμηρες και θα εχεις προβλημα με τραυματισμους.Να κανεις και αυτο που σου ειπε ο φιλος ΚΟΥΜΑΝ γιατι ειναι ζωτικης σημασιας για τα ψαρια.

Δωσε και την διασταση του ενυδρειου. :)

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει malaui to enidrio einai 240 litra mikta

Link to comment
Share on other sites

Καλος ηρθες στην αφρικη.θα χρειαστης αμμο για τις αφρικανες οπως ειπαν και τα παιδια βγαλε τις αιχμηρες πετρες και βαλε καπως στρογγυλεμενες. Αλλα βαλε πολυ βραχο (χρειαζεται) να ζηλεψουν και οι θαλασσινοί.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην Αφρική και καλορίζικο!

Φυτά που αντιστέκονται στη μανία τους είναι βαλισνέριες και ανούμπια.

Με κάλυψαν οι προλαλίσαντες. Ψάρια έχεις αποφασίσει;

Link to comment
Share on other sites

οκ αλα τορα εχω προβλημα να βγαλο λιγο χαλικι και να βαλο αμμο?η να ριξω αμμο απο πανο? οι πετρες παιδια δεν ειναι αιχμηρες (καρυστυ) :) αλλα εχω και αλλεσ ακομα δεν τισ χω βαλει αλλα βλεπω πως οι 8 αφρικανες εχουν παρει ι καθε μια τους το χωρο τους..... ελεγα στην αρχη να εβαζα νεκρο αραγονιτι ......

Link to comment
Share on other sites

οκ αλα τορα εχω προβλημα να βγαλο λιγο χαλικι και να βαλο αμμο?η να ριξω αμμο απο πανο? οι πετρες παιδια δεν ειναι αιχμηρες (καρυστυ) :thumbup: αλλα εχω και αλλεσ ακομα δεν τισ χω βαλει αλλα βλεπω πως οι 8 αφρικανες εχουν παρει ι καθε μια τους το χωρο τους..... ελεγα στην αρχη να εβαζα νεκρο αραγονιτι ......

Πρεπει να βγαλεις ολο το χαλικι και να βαλεις αμμο θαλασσης και καλυτερα αραγονιτη :)

Link to comment
Share on other sites

Sorry,τώρα τα είδα.

Red zebra έχεις βάλει;

Οτιδήποτε σε ψιλή ασβεστολιθική άμμο κάνει, αραγωνίτης ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλα ο αραγονιτης ειναι τριμενο νεκρο κορραλι ετσι? εννοω για γλυκο νερο οχι ζωντανο για θαλασινο.. ,η αμμος ομμως ειναι ποιο λεπτη η κανω λαθος ποιο σωστο ειναι αραγονιτησ?

Link to comment
Share on other sites

αααααααα ευχαριστω παδια Μδευτερα θα εχο νεα απο το ενυδρειο :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...