Jump to content

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΦΙΛΤΡΟ ΣΕ 20 L ΕΝΥΔΡΕΙΟ


wizzalani

Recommended Posts

Καλημερα παιδια..εχω παρει προσφατα ενα ενυδρειο 20 L με δικο του φιλτρο μεσα το οποιο το αγορασα απο το pet city και θελω να μου δωσετε πληροφοριες σχετικα με το πωσ θα πρεπει να βαλω το φιλτρο ετσι ωστε να μην δημιουργει ρευματα γιατι δεν κανει για τον μονομαχο και ταυτοχρονα να καθαριζει μια χαρα...αυτη την στιγμη το φιλτρο το εχω βαλει με τετοιο τροπο ετσι ωστε να ειναι παραλληλα με την επιφανια του νερου .ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΟΛΟ ΑΠΛΑ ΔΕΝ 3ΕΡΩ ΑΝ ΔΗΜΙΡΟΥΡΓΕΙ ΡΕΥΜΑΤΑ..ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ Μ ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..

Link to comment
Share on other sites

τα εσωτερικα φιλτρα συνηθως μπαινουν απο τις πλαινες μεριες απλα εσυ για να μειωσεις την ρωη του φιλτρου μπορεις να φτιαξεις ενα spray bar αν δν εχει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,αρχικα θα ηθελα να σου αναφερω πως τα 20 λιτρα ειναι σχετικα λιγα για ενα μονομαχο,εαν ειχε αλλα τοσα θα ηταν καλυτερα.Το φιλτρο HLBT 200 λεγεται το μοντελο που εχει μεσα το ενυδρειο σου,θα το συνδεσεις με το spraybar,το οποιο θα ειναι ακριβως κατω απο τη σταθμη του νερου,ωστε να ελεγχεις τακτικα οτι δουλευει σωστα μεσω της αναταραξης επιφανειας την οποια θα προκαλει.

ελπιζω εντος του φιλτρου να ξεφορτωθηκες τον ανθρακα και να προσθεσες κεραμικο,βιολογικο υλικο.

Link to comment
Share on other sites

τα εσωτερικα φιλτρα συνηθως μπαινουν απο τις πλαινες μεριες απλα εσυ για να μειωσεις την ρωη του φιλτρου μπορεις να φτιαξεις ενα spray bar αν δν εχει

to spray bar ti einai akrivws ? nai to exw valei sto plai ..nz anevasw fwtografia ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,αρχικα θα ηθελα να σου αναφερω πως τα 20 λιτρα ειναι σχετικα λιγα για ενα μονομαχο,εαν ειχε αλλα τοσα θα ηταν καλυτερα.Το φιλτρο HLBT 200 λεγεται το μοντελο που εχει μεσα το ενυδρειο σου,θα το συνδεσεις με το spraybar,το οποιο θα ειναι ακριβως κατω απο τη σταθμη του νερου,ωστε να ελεγχεις τακτικα οτι δουλευει σωστα μεσω της αναταραξης επιφανειας την οποια θα προκαλει.

ελπιζω εντος του φιλτρου να ξεφορτωθηκες τον ανθρακα και να προσθεσες κεραμικο,βιολογικο υλικο.

aa auto akrivws exw kanei einai akrivws katw apo thn epifania tou nerou..auto pou me anhsuxei einai oti otan phgainei pros ta ekei o monomaxos ton sprwxnei ligo

Link to comment
Share on other sites

aa auto akrivws exw kanei einai akrivws katw apo thn epifania tou nerou..auto pou me anhsuxei einai oti otan phgainei pros ta ekei o monomaxos ton sprwxnei ligo

to keramiko auto pou 8a to vrw?

Link to comment
Share on other sites

ναι βαλε μια φοτο.....εγω θα διαφωνισω τα 20 λιτρα ειναι μια χαρα για τον μονομαχο....ειναι πολυ καλυτερα απο τα ποτηρακια

Link to comment
Share on other sites

na rwthsw kati akoma ??..wraia vgazw ton an8raka apo to filtro prwsorina ti mporw n valw ??? kai ti xreiazetaia kanonika ??

Έγινε επεξεργασία - wizzalani
Link to comment
Share on other sites

μην τον βγαλεις ολο τον ανθρακα ειναι καλο να υπαρχει λιγος στα νεα ενυδρεια απλα προσθεσε και λιγο βιολογικο υλικο

Link to comment
Share on other sites

μην τον βγαλεις ολο τον ανθρακα ειναι καλο να υπαρχει λιγος στα νεα ενυδρεια απλα προσθεσε και λιγο βιολογικο υλικο

βιολογικο υλικο που μπορω να βρω ??

Link to comment
Share on other sites

εγω εδω στην καρδιτσα το πιρα 10 ευρω αλλα να ξερεις θα παρεις ολοκληρη σησκευασια και θα χρισημοποιησεις πολυ λιγο δηλαδη οσο χωραει το φιλτρο και θα σου μεινει παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι καταλαβα...ενταξει αυχαριστω πολυ για ολες τισ πληροφοριες αρχιζω και ασχολουμε πολυ με το θεμα και γενικα προσπαθω να φτιξω ενα ωραιο και σωστο ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι καταλαβα...ενταξει αυχαριστω πολυ για ολες τισ πληροφοριες αρχιζω και ασχολουμε πολυ με το θεμα και γενικα προσπαθω να φτιξω ενα ωραιο και σωστο ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

ναι βαλε μια φοτο.....εγω θα διαφωνισω τα 20 λιτρα ειναι μια χαρα για τον μονομαχο....ειναι πολυ καλυτερα απο τα ποτηρακια

post-42642-1303158763_thumb.jpg

post-42642-1303158795_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...