Jump to content

ΜΙΚΡΟΙ ΜΟΝΟΜΑΧΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ


wizzalani

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΡΧΑΡΙΟ...ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΜΟΝΟΜΑΧΟΙ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟΜΑΧΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΟΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΝ ΜΙΚΡΟΙ ???? ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ :):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις νανοι;

Ολοι μεγαλωνουν κ παιζει πολυ σημαντικο ρολο το μεγεθος του ενυδρειου που τον εχεις η διατροφη κ οι συνθηκες διαβιωσεις . Οσο ποιο καλα ειναι το ψαρακι σου τοσο ποιο ευκολα θα φτασει στο επιθυμειτο μεγεθος .

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ,ας πεις διαστασεις ψαριου(περιπου),ηλικια διατροφή και σε τι περιβάλλον ζει το ψάρι σου?

Link to comment
Share on other sites

Σου βρήκα νύφη! Η μικρούλα μας μονομαχίνα στην φώτο δεν ξεπερνά σε μέγεθος τα 4 εκατοστά... Είναι όμως υγιέστατη αν και ντροπαλή...post-21407-1303220886_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σου βρήκα νύφη! Η μικρούλα μας μονομαχίνα στην φώτο δεν ξεπερνά σε μέγεθος τα 4 εκατοστά... Είναι όμως υγιέστατη αν και ντροπαλή...post-21407-1303220886_thumb.jpg

ειναι περιπου 6 εκατοστα... το ειχα καιρο στην γυαλα και τωρα το εβαλα σε ενυδρειο...απο τροφη του δινω φυλαρακια 2 φορεσ τισ μερα ...γενικα το εχω 6 μηνες...οτι μπορειτε ν μ πειτε.... πειτε μ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ,ας πεις διαστασεις ψαριου(περιπου),ηλικια διατροφή και σε τι περιβάλλον ζει το ψάρι σου?

ειναι περιπου 6 εκατοστα... το ειχα καιρο στην γυαλα και τωρα το εβαλα σε ενυδρειο...απο τροφη του δινω φυλαρακια 2 φορεσ τισ μερα ...γενικα το εχω 6 μηνες...οτι μπορειτε ν μ πειτε.... πειτε μ

Link to comment
Share on other sites

Σου βρήκα νύφη! Η μικρούλα μας μονομαχίνα στην φώτο δεν ξεπερνά σε μέγεθος τα 4 εκατοστά... Είναι όμως υγιέστατη αν και ντροπαλή...post-21407-1303220886_thumb.jpg

χαχα γλυκουλα ειναι :):thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τι χωρητικότητας είναι το ενυδρείο που τον έχεις; Δεν μου φαίνεται και πολύ τραγικό το μέγεθός του, αν και νομίζω ότι θα μεγαλώσει λιγάκι ακόμη...

Γνώμη μου είναι να έχεις 2-3 διαφορετικές τροφές για να έχει ποικιλία και να παίρνει βιταμίνες.

Η ποσότητα που θα του δίνεις είναι όση τροφή μπορεί να καταναλώσει σε 2 λεπτά περίπου (ανάλογα τι γράφει και η συσκευασία). Για παράδειγμα ο αρσενικός μου μπορεί να φάει περίπου 10 "μπίλιες" (betta pellets) σε αυτόν τον χρόνο. Κι εγώ τον ταίζω όπως εσύ 2 φορές την μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Τι χωρητικότητας είναι το ενυδρείο που τον έχεις; Δεν μου φαίνεται και πολύ τραγικό το μέγεθός του, αν και νομίζω ότι θα μεγαλώσει λιγάκι ακόμη...

Γνώμη μου είναι να έχεις 2-3 διαφορετικές τροφές για να έχει ποικιλία και να παίρνει βιταμίνες.

Η ποσότητα που θα του δίνεις είναι όση τροφή μπορεί να καταναλώσει σε 2 λεπτά περίπου (ανάλογα τι γράφει και η συσκευασία). Για παράδειγμα ο αρσενικός μου μπορεί να φάει περίπου 10 "μπίλιες" (betta pellets) σε αυτόν τον χρόνο. Κι εγώ τον ταίζω όπως εσύ 2 φορές την μέρα...

το ενυδρειο που τον εχω ειναι 20 L.... ναι καταλαβα για να παιρνει απο διαφορεσ τροφες βιταμινες...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...