Jump to content

Απορεια...


Giorgos LA

Recommended Posts

Καλησπερα...παιδεια πια ειναι η διαφορα μεταξη του juwel record 800 και του juwel rio 125???ιδια μου φενονται...σκευτομαι για αγορα γιαυτο ρωταω :) ...!!Παντος αποτι εψαξα το record βγαινει πιο οικονομικο...αλλα εχει καποιο μιονεκτημα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...παιδεια πια ειναι η διαφορα μεταξη του juwel record 800 και του juwel rio 125???ιδια μου φενονται...σκευτομαι για αγορα γιαυτο ρωταω :) ...!!Παντος αποτι εψαξα το record βγαινει πιο οικονομικο...αλλα εχει καποιο μιονεκτημα??

record

rio

Είναι διαφορετικά μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

Έχουν διαφορές.Στο φωτισμό,στο καπάκι και στο ύψος.

Link to comment
Share on other sites

τα λιτρα πανω κατω τα ιδια ειναι...στην φοτο εμενα ιδια μου φενονται...!

Link to comment
Share on other sites

Έχουν διαφορές.Στο φωτισμό,στο καπάκι και στο ύψος.

Δλδ ποιο ειναι καλυτερο σχετικα?

Link to comment
Share on other sites

Rekord 800

Volume: approx. 110 Litres

Measurements: 81 x 36 x 45 cm

2x 18 W light tubes

Rio 125

Volume: approx. 125 Litres

Measurements: 81 x 36 x 50 cm

2 x 28 W light tubes

Link to comment
Share on other sites

Rekord 800

Volume: approx. 110 Litres

Measurements: 81 x 36 x 45 cm

2x 18 W light tubes

Rio 125

Volume: approx. 125 Litres

Measurements: 81 x 36 x 50 cm

2 x 28 W light tubes

Και καλυτερο καπακι να υποθεσω εχει το RIO???ευχαριστω πολυ..γιατι μπερδευτικα...πανω κατω ιδια ειναι...αλλα απο κοντα δεν τα ειδα...γιαυτο ζυτουσα την συμβουλη σας...δλδ εγω που θελω να το φυτεψω...παω RIO με χιλια ετσι??

Link to comment
Share on other sites

Και καλυτερο καπακι να υποθεσω εχει το RIO???ευχαριστω πολυ..γιατι μπερδευτικα...πανω κατω ιδια ειναι...αλλα απο κοντα δεν τα ειδα...γιαυτο ζυτουσα την συμβουλη σας...δλδ εγω που θελω να το φυτεψω...παω RIO με χιλια ετσι??

Εγω που εχω το record 110 που ειναι το ιδιο με το 800 μια χαρα πηγαινε που το ειχα φυτεμενο και με μετρια δυσκολιας φυτα

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω το record 110 που ειναι το ιδιο με το 800 μια χαρα πηγαινε που το ειχα φυτεμενο και με μετρια δυσκολιας φυτα

Αληθεια??τοτε να το σκεφτω ξανα...ειναι παντος πιο οικονομικο...και εγω θελω μετριας δυσκολιας φυτα...αλλα ο φοτισμος με προβληματιζει λιγο...!ευχαριστω...!

Υ.Γ εσυ που το εχεις...το καπακι βγαινει ευκολα...θελω να πω ειναι λειτουργικο...ευκολο??εχει διαφορα με το RIO το καπακι?

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια??τοτε να το σκεφτω ξανα...ειναι παντος πιο οικονομικο...και εγω θελω μετριας δυσκολιας φυτα...αλλα ο φοτισμος με προβληματιζει λιγο...!ευχαριστω...!

Υ.Γ εσυ που το εχεις...το καπακι βγαινει ευκολα...θελω να πω ειναι λειτουργικο...ευκολο??εχει διαφορα με το RIO το καπακι?

Για μετριας δυσκολιας φυτα εγω ειχα και υποστρωμα για φυτα και diy co2.Τωρα για το καπακι δεν ξερω πως ειναι το RIO παντως στο δικο μου ανοιγει ολοκληρο εκτως απο 2 λοριδες μπροστα σαν μικρα καπακια που ειναι γι το ταισμα και ανοιγουν και αυτα.Εγω το εχω 4 περιπου χρονια και ειμαι ευχαριστιμενος,το μονο κακο ειναι οτι δεν μπορεις να βαλεις και αλλη λαμπα στο καπακι αν θελησεις,τουλαχιστον εγω δεν εχω βρει παντεντα.Το rio ειναι 125 ενω το 800 ειναι 110.Καλητερα να πας σε καποιο μαγαζι που τα εχει και τα 2 να δεις τα καπακια απο κοντα

Link to comment
Share on other sites

Για μετριας δυσκολιας φυτα εγω ειχα και υποστρωμα για φυτα και diy co2.Τωρα για το καπακι δεν ξερω πως ειναι το RIO παντως στο δικο μου ανοιγει ολοκληρο εκτως απο 2 λοριδες μπροστα σαν μικρα καπακια που ειναι γι το ταισμα και ανοιγουν και αυτα.Εγω το εχω 4 περιπου χρονια και ειμαι ευχαριστιμενος,το μονο κακο ειναι οτι δεν μπορεις να βαλεις και αλλη λαμπα στο καπακι αν θελησεις,τουλαχιστον εγω δεν εχω βρει παντεντα.Το rio ειναι 125 ενω το 800 ειναι 110.Καλητερα να πας σε καποιο μαγαζι που τα εχει και τα 2 να δεις τα καπακια απο κοντα

Δεν εχει ρε γ###το κανενα πετσοπ που να εχει και τα δυο...!γ###το και απο φοτο απο το ιντερνετ δεν φαινονται καλα...!Παντος για φυτεμα εγω δεν σκεφτομαι να τα βαλω παροχη co2...ενα θερμοκαλοδιο...

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Link to comment
Share on other sites

Καποια φυτα το χρειαζονται το co2 οπως και το υποστρωμα.Αν εμενες Αθηνα θα σου ελεγα που να πας για να τα δεις και τα 2 μοντελα :)

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Link to comment
Share on other sites

Καποια φυτα το χρειαζονται το co2 οπως και το υποστρωμα.Αν εμενες Αθηνα θα σου ελεγα που να πας για να τα δεις και τα 2 μοντελα :)

Nαι ρε κριμα :)...!

Link to comment
Share on other sites

Record...

Μονο σε μαυρο

Εχει Τ8

Για να κανεις το παραμικρό αφαιρείς όλο το καπάκι

Για να προσθέσεις λάμπας πρέπει να κοπιάσεις

Rio...

Εμφανισιακά ομορφότερο

Σε τρια χρώματα

Καλύτερα πλαστικά

Εχει flaps και απλά το σηκώνεις για να βάλεις το χέρι σου μέσα.

Εχει Τ5

Αν θέλεις φώς προσθέτεις άλλο ένα φωτισιτκό και είσαι ο.κ

Έγινε επεξεργασία - NickTheFish
Link to comment
Share on other sites

Record...

Μονο σε μαυρο

Εχει Τ8

Για να κανεις το παραμικρό αφαιρείς όλο το καπάκι

Για να προσθέσεις λάμπας πρέπει να κοπιάσεις

Rio...

Εμφανισιακά ομορφότερο

Σε τρια χρώματα

Καλύτερα πλαστικά

Εχει flaps και απλά το σηκώνεις για να βάλεις το χέρι σου μέσα.

Εχει Τ5

Αν θέλεις φώς προσθέτεις άλλο ένα φωτισιτκό και είσαι ο.κ

Οριστε οι διαφορες που εψαχνες! :)

Link to comment
Share on other sites

Record...

Μονο σε μαυρο

Εχει Τ8

Για να κανεις το παραμικρό αφαιρείς όλο το καπάκι

Για να προσθέσεις λάμπας πρέπει να κοπιάσεις

Rio...

Εμφανισιακά ομορφότερο

Σε τρια χρώματα

Καλύτερα πλαστικά

Εχει flaps και απλά το σηκώνεις για να βάλεις το χέρι σου μέσα.

Εχει Τ5

Αν θέλεις φώς προσθέτεις άλλο ένα φωτισιτκό και είσαι ο.κ

Eυχαριστω παρα πολυ... :) ...αρα RIO ftw :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...