Jump to content

Ερώτηση για γεννίστρα.


Guest ergo

Recommended Posts

post-2103-1162136120_thumb.jpgpost-2103-1162136151_thumb.jpgpost-2103-1162136451_thumb.jpg

Eρνεστο πρωτα απ ολα τα 2 ψαρακια που βλεπω στην 1 φωτο δεν ειναι ξιφοφοροι αλλα μολλυ. Ο χρυσος τι ειναι αγορι ή κοριστι;

Την ψειρα δεν μπορω να την δω γιατι δεν ανοιγει η φωτο.

Το ψαρακι σου ειναι εγκυος αλλα θελει ακομη καποιες μερες.

Σε ποσα λιτρα ενυδρειο τα εχεις;

Ελπιζω να μην την βαλεις για την γεννα σε γεννηστρα....

Οποιοδηποτε φαρμακο θα ριξεις αφου γεννησει το ψαρι σου και απομακρινεις σ αλλο ενυδρειο τα μωρα.

Ο κορίτσαρος μου είναι η Λευκή και ο χρυσός το αρσενικό .

Από ότι διάβασα θα το αφήσω να γεννήσει και μετά θα το βάλω σε γεννήστρα.

Το ενυδρείο μου είναι 130 λίτρα αλλά έχω και ένα 20σαρι που θα βάλω μετά τα μικρά

;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να την βαλεις να γεννησει στο 20λτ και μετα να την αφησεις για μερικες μερες να ξεκουραστει, μαζευοντας τα μωρα σε μια γεννηστρα ΠΡΟΣΕΞΕ!!!! οχι την μαμα σε γεννηστρα μονο τα μωρα και μονο μεχρι να μεταφερεις την μαμα πισω στο κανονικο ενυδρειο της

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να την βαλεις να γεννησει στο 20λτ και μετα να την αφησεις για μερικες μερες να ξεκουραστει, μαζευοντας τα μωρα σε μια γεννηστρα ΠΡΟΣΕΞΕ!!!! οχι την μαμα σε γεννηστρα μονο τα μωρα και μονο μεχρι να μεταφερεις την μαμα πισω στο κανονικο ενυδρειο της

GIN

Τελικά δεν θα τα βάλω στο 20 λίτρα λόγο χώρου και έτσι σήμερα αγόρασα μια γεννήστρα JBL 3se 1 την ονομάζει και επιπλέει μέσα στο ενυδρείο επίσης χωρίζει στα δυο και έχει και σχάρα από κάτω για να προφυλάξει τα νεογέννητα . ( δες την αν θες να μου πεις την γνώμη σου )επίσης σήμερα αγόρασα ένα ζευγάρι ξυφοφορους και το θηλυκό ήταν ετοιμόγεννο και μου είπαν από το πετ σοπ να το βάλω κατευθείαν στην γεννήστρα .Και τώρα περιμένω με αγωνία να δω τα μικρά .

Σε ευχαριστώ

ΕΡΝΕΣΤΟΣ ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι την εβαλες στην γεννηστρα δεν μπορουσες να την βαλεις στο ενυδρειακι το 20λτ;

Κανε αν μπορεις αυτο πυο σου ειπα ειναι καλυτερα για ολα και τα μωρα σου θα μεγαλωσουν πολυ ποιο γρηγορα και ολα θα ειναι μια χαρουλα.

Περιμενουμε νεα απ την νεα μαμα αντε με το καλο να σου γεννησει

Link to comment
Share on other sites

Γιατι την εβαλες στην γεννηστρα δεν μπορουσες να την βαλεις στο ενυδρειακι το 20λτ;

Κανε αν μπορεις αυτο πυο σου ειπα ειναι καλυτερα για ολα και τα μωρα σου θα μεγαλωσουν πολυ ποιο γρηγορα και ολα θα ειναι μια χαρουλα.

Περιμενουμε νεα απ την νεα μαμα αντε με το καλο να σου γεννησει

Καλημέρα GINΣήμερα τις έβγαλα από την γεννήστρα γιατί νομίζω ότι δεν είναι έγκυος και είναι 5

Ημέρα και τις λυπόμουν ,τα αρσενικά γυρνούν γύρο από την γεννήστρα και δεν μπορούσα να τις βλέπω έτσι .

Αν τώρα γεννήσουν θα μαζέψω τα μικρά και θα τα βάλω στην γεννήστρα βεβαία είναι δύσκολο να τα μαζέψεις μέσα από φυτά .

Έπρεπε να δεις πως έκαναν τα αρσενικά όταν τις έβγαλα συνέχεα μαζί σαν ερωτευμένα πιτσουνάκια

ΕΡΝΕΣΤΟΣ

;)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ερνεστο την καλυτερη δουλεια εκανες αστην να γεννησει μεσα στο ενυδρειο και οτι μαζεψεις εξαλλου μην ξεχνας πως μεσα σε λιγο καιρο δεν θα ξερεις τι να τα κανεις.

Εχεις κερατοφυλλο να το βαλεις στην επιφανεια για να πανε τα μωρα να κρυφτουνε;

Το κανουν αυτο τ αρσενικα σου γιατι ειναι οριμο σεξουαλικα τα θηλυκο και προσπαθουν να ζευγαρωσουν και τα δικα μου ετσι κανουν χωρια που εχω μια θηλυκια μολλυ που με νευριαζει γιατι τρεχει ολη την ωρα πισω απ τον αρσενικο για να ζευγαρωσει.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπραβο Ερνεστο την καλυτερη δουλεια εκανες αστην να γεννησει μεσα στο ενυδρειο και οτι μαζεψεις εξαλλου μην ξεχνας πως μεσα σε λιγο καιρο δεν θα ξερεις τι να τα κανεις.

Εχεις κερατοφυλλο να το βαλεις στην επιφανεια για να πανε τα μωρα να κρυφτουνε;

Το κανουν αυτο τ αρσενικα σου γιατι ειναι οριμο σεξουαλικα τα θηλυκο και προσπαθουν να ζευγαρωσουν και τα δικα μου ετσι κανουν χωρια που εχω μια θηλυκια μολλυ που με νευριαζει γιατι τρεχει ολη την ωρα πισω απ τον αρσενικο για να ζευγαρωσει.......

Γεννήσαμε σήμερα 11/11/2006

Βρήκα 2 ψαράκια που είναι σαν μύγες μέσα στα φυτά ,πρέπει να ήταν πολλά γιατί

Σχεδόν όλα τα ψαριά πηγαίνουν πίσω στην πλάτη του ενυδρείου .

Αλλά αυτά τα δυο φαίνεται κρύφτηκαν καλά και δεν τα έφαγαν .

Τώρα τους ρίχνω τροφή για μικρά ψάρια της sera.

Τι άλλο μπορώ να κάνω

ΕΡΝΕΣΤΟΣ :):blink::ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο αντε μια χαρουλα.

Πιαστα και βαλτα μεσα στο ενυδρειο σε μια γεννηστρα και ταϊζετα με τροφη ειδικη σε σκονη 3-4 φορες την ημερα

Περιμενουμε φωτο

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο αντε μια χαρουλα.

Πιαστα και βαλτα μεσα στο ενυδρειο σε μια γεννηστρα και ταϊζετα με τροφη ειδικη σε σκονη 3-4 φορες την ημερα

Περιμενουμε φωτο

Καλημέρα GIN

Έχω βρει επάνω στο τζάμι του ενιδρύου κάτι άσπρες γραμμές μήπως αυτές δηλώνουν

κάποια γέννα ,γιατί και πριν την τελευταία γέννα πάλι είχα βρει στο τζάμι .

ΕΡΝΕΣΤΟΣ :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχουν καμια σχεση με γεννα γιατι τα μωρα σου γεννανε ζωντανα μωρουλια. Αν μπορεις βαλε μια φωτο

Κοιτα μηπως ειναι νεογεννητα σαλιγκαρακια

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχουν καμια σχεση με γεννα γιατι τα μωρα σου γεννανε ζωντανα μωρουλια. Αν μπορεις βαλε μια φωτο

Κοιτα μηπως ειναι νεογεννητα σαλιγκαρακια

Για κοίτα τις Φώτο αυτά άσπρα σημάδια στο γυαλί τι μπορεί να είναι :)

ΕΡΝΕΣΤΟΣ

post-2103-1163704025_thumb.jpg

post-2103-1163704061_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα τις Φώτο αυτά άσπρα σημάδια στο γυαλί τι μπορεί να είναι :blink:

ΕΡΝΕΣΤΟΣ

Βρήκα και άλλο ένα μωρό να γυρνά ελεύθερο πως την γλίτωσε και δεν το φάγανε και πως έζησε τόσες μέρες χωρίς τροφή ? :)

ΕΡΝΕΣΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί βρήκα δυο νεογέννητα ψαράκια μέσα στα φυτά .

Άρα πιστεύω ότι αυτές οι λευκές γραμμές στο τζάμι προειδοποιεί για κάποια γέννα

Νομίζω

:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το μωρακι μπορει να ζησει γιατι τρωει απ την τροφη που ριχνεις

Τα λευκα που βλεπεις δεν εχουν καμια σχεση με τις γεννες σου απλως ηταν συμπτωση, εμενα μου μοιαζει για αλγη αν μπορεις καθαρισε την και πες μας τι γινεται.

Έγινε επεξεργασία - GIN
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το μωρακι μπορει να ζησει γιατι τρωει απ την τροφη που ριχνεις

Τα λευκα που βλεπεις δεν εχουν καμια σχεση με τις γεννες σου απλως ηταν συμπτωση, εμενα μου μοιαζει για αλγη αν μπορεις καθαρισε την και πες μας τι γινεται.

Πόσες μέρες πρέπει να τα αφήσω μέσα στην γεννήστρα για να μην τα φαν τα αλλά

Αν και βλέπω από το άλλο που είναι ελεύθερο δεν του δίνουν σημασία

ΕΡΝΕΣΤΟΣ :)

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να γινουν 1,5 εκ .

Αυτο που ειναι ελευθερο εχει μαθει να κριβεται

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...