Jump to content

Θερμοκρασια :s


Geo100

Recommended Posts

Καλημέρα... είχα ρυθμίσει χθες το θερμοστάτη μου στους 26 oC και όντως όταν το θερμόμετρο έδειχνε 26 τότε έσβηνε για λίγο και ανάβε πιο μετά.... Σήμερα το πρωί βρίσκω ο ενυδρείο στους 30 χωρίς καν να έχω ανάψει την λάμπα!!!!!! τι συμβαίνει......?????

ο θερμοστάτης μου ειναι 25 w για ενα 30αρι ενυδρειου (μεικτά) και δεν έχει αριθμούς επάνω... το ρυθμίζεις εμπειρικά με το θερμόμετρο

Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπορει να συμβαινουν,εγω προσωπικα δεν θα τον ξαναεμπιστευομουν,και θα επερνα κατι αξιοπιστο και γνωστο,γιατι πορει να στο ξανακανει παλι. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπορει να συμβαινουν,εγω προσωπικα δεν θα τον ξαναεμπιστευομουν,και θα επερνα κατι αξιοπιστο και γνωστο,γιατι πορει να στο ξανακανει παλι. :)

μήπως φταίει που κάλυψα το ενυδρείο με πετσέτα κατα τη διάρκια της νύχτας για να έχει συσκότιση το μονομάχακι που έβαλα το προηγούμενο απόγευμα?

Link to comment
Share on other sites

μήπως φταίει που κάλυψα το ενυδρείο με πετσέτα κατα τη διάρκια της νύχτας για να έχει συσκότιση το μονομάχακι που έβαλα το προηγούμενο απόγευμα?

Μπορει να ειναι και αυτο . :)

Link to comment
Share on other sites

μήπως φταίει που κάλυψα το ενυδρείο με πετσέτα κατα τη διάρκια της νύχτας για να έχει συσκότιση το μονομάχακι που έβαλα το προηγούμενο απόγευμα?

Τετοια διαφορα θερμοκρασιας δεν δικαιολογειτε :) Εκτος εαν το ρυθμισες λαθος :)

Link to comment
Share on other sites

Τετοια διαφορα θερμοκρασιας δεν δικαιολογειτε :) Εκτος εαν το ρυθμισες λαθος :)

Μα έσβηνε στους 26 :thumbup: βασίκα σκέφτηκα το ενδεχόμενο να εξατμίστηκε νερό και η στάθμη του νερού δεν έφτανε σε μια γραμμή που έχει ο θερμοστάτης...? λέτε να φταίει κι αυτό... τώρα τον βύθισα πιο βαθεά απο τιν γράμμη...

Link to comment
Share on other sites

Μα έσβηνε στους 26 :) βασίκα σκέφτηκα το ενδεχόμενο να εξατμίστηκε νερό και η στάθμη του νερού δεν έφτανε σε μια γραμμή που έχει ο θερμοστάτης...? λέτε να φταίει κι αυτό... τώρα τον βύθισα πιο βαθεά απο τιν γράμμη...

αν λειτουργει σωστα, το πιθανοτερο ειναι αυτο. και αυτο γιατι τωρα το χειμωνα τα δωματια δεν εχουν 26 βαθμους και ο θερμοστατης θα μετραγε τη θερμοκρασια πανω απο το νερο, τη θερμοκρασια δωματιου δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...