Jump to content

Νεο ενυδρειο


Recommended Posts

Ειμαι στο ψαξιμο ενυδρειου γυρω στα 50 λιτρα.Βρηκα ενα μαρκας guvel (αν το λεω σωστα) με δικο της φως, φιλτρο, θερμοστατη, κι αλλο ενα μηχανημα που δεν θυμαμαι τι ειναι.Εχει κι ενα μαυρο καπακι απο πανω.Ολα αυτα 90ευρω.Τι λετε;

Θελω να βαλω το χρυσοψαρο μου, καποια σαλιγκαρια (δεν θελω να χω προβληματα με γεννητουρια ομως) και καποιο φυτο για να δειχνει πιο ομορφο.Ως αναφορα το φυτο πολλοι απο δω μεσα μου λεγαν να φυτεψω annubia αλλα και ο καταστηματαρχης κι ενας πελατης μου παν οτι την καταστρεφουν τα χρυσοψαρα..

Link to comment
Share on other sites

Για χρυσόψαρα θέλεις μάλλον μεγαλύτερο, σε 50 λίτρα χωρούν μόνο 2 μικρά κι όταν μεγαλώσουν θα πρέπει να τα μεταφέρεις σε πιο ευρύχωρο ενυδρείο.

Γενικά τα χρυσόψαρα τρώνε σχεδόν όλα τα φυτά, οι ανούμπιες βέβαια είναι πιο σκληρές και μπορεί ν' αντέξουν παραπάνω από τα υπόλοιπα.

Η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη για 50λιτρο, τα Carrefour για παράδειγμα βάζουν κατά καιρούς σε προσφορές 100λιτρα σ' αυτή την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Για χρυσόψαρα θέλεις μάλλον μεγαλύτερο, σε 50 λίτρα χωρούν μόνο 2 μικρά κι όταν μεγαλώσουν θα πρέπει να τα μεταφέρεις σε πιο ευρύχωρο ενυδρείο.

Γενικά τα χρυσόψαρα τρώνε σχεδόν όλα τα φυτά, οι ανούμπιες βέβαια είναι πιο σκληρές και μπορεί ν' αντέξουν παραπάνω από τα υπόλοιπα.

Η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη για 50λιτρο, τα Carrefour για παράδειγμα βάζουν κατά καιρούς σε προσφορές 100λιτρα σ' αυτή την τιμή.

Καταρχας ενα μονο θα βαλω.Δεν εχω σκοπο να βαλω δευτερο. Το ξερω οτι ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη απλα επειδη εχει ολα τα μηχανηματα μεσα δεν θα χω να τα παιρνω ξεχωριστα. Κι υποτιθεται οτι ειναι καλη κι η μαρκα.Δεν ξερω θα δω και στα καρφουρ απλα μου φαινονται λιγο οτι να ναι..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ενυδρειο και οπτικα και τεχνικα το εχω ηδη 3 μηνες και δεν εχει υπαρξει κανενα προβλημα.

Στο συνιστο με τα 1000.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ενυδρειο και οπτικα και τεχνικα το εχω ηδη 3 μηνες και δεν εχει υπαρξει κανενα προβλημα.

Στο συνιστο με τα 1000.

Η μαρκα ειναι αυτη που εγραψα στο πρωτο ποστ;Ειχε ενσωματωμενα και τα μηχανηματα που πρποανεφερα;

Link to comment
Share on other sites

Η μαρκα ειναι αυτη που εγραψα στο πρωτο ποστ;Ειχε ενσωματωμενα και τα μηχανηματα που πρποανεφερα;

Ονομαζεται juwel ναι εχει φιλτρο και θερμοστατη.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 63λτ καθαρα και ναι με καλυπτουν τα μηχανηματα.Εγω το ειχα παρει 100 ευρω πριν 3 μηνες.

Σου στελνω π.μ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...