Jump to content

Μονομάχος+Μονομαχίνα=?


Geo100

Recommended Posts

Γεια σας.. έχω εναν μονομάχο σε ενα 30αρι ενυδρείο

Θα μπορούσα να προσθέσω και μια μονομαχίνα ή θα ξεσκιστουνε μέχει θανάτου :)?

Βάζω μια φωτογραφία να μου πείτε αν έχει αρκετες κρυψώνες...

post-8118-1303915217_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πουνε οι ειδικοι αν πρεπει αφου εγω δεν ξερω :) . Αλλα βλεπω ενα guppy μεσα? :)

δεν είναι guppy είναι cloud mountain...? κάτι τετοιο..... μπήκε καταλάθος απο το ενυδρείο που ήταν μέσα ο μονομάχος...

Έγινε επεξεργασία - Geo100
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι guppy είναι cloud mountain...? κάτι τετοιο..... μπήκε καταλάθος απο το ενυδρείο που ήταν μέσα ο μονομάχος...

:) Πιστευω να το εβγαλες

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπήκε από το πετ σοπ. Ηταν απο πριν στο ίδιο ενυδρείο... δεν το πειράζει... καμιά ορα το κυνηγάει αλλα το ξεχνάει μετα απο λίγο... :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπήκε από το πετ σοπ. Ηταν απο πριν στο ίδιο ενυδρείο... δεν το πειράζει... καμιά ορα το κυνηγάει αλλα το ξεχνάει μετα απο λίγο... :)

Με την ασθενεια του μονομαχου εβγαλες ακρη???

Link to comment
Share on other sites

Με την ασθενεια του μονομαχου εβγαλες ακρη???

Μου είπαν αν πιέσω τη φουσκίτσα με το χέρι... αλλα είδα οτι υποχωρούσε και στο τέλος έφυγε μπορει να ήταν απο το στρες της αλλαγής....

Link to comment
Share on other sites

Μην βάλεις μονομαχίνα σε 30λ

Ο μονομάχος σου θα ζευγαρώσει με τη μονομαχίνα αν είναι αυτός έτοιμος(θέλει προετοιμασία 1 μήνα με τροφές καλής ποιότητας και καλή ποιότητα νερού) αλλά και η μονομαχίνα ( χωρίς καμία παρεξήγηση αλλά σε pet shop είναι πάρα πολύ δύσκολο να γίνει)

Χρειάζεσαι περισσότερα λίτρα και πολύ περισσότερα φυτά για να συγκατοικήσει αρσενικός-θηλυκιά (και αν :) ).

Ακόμα και αν ζευγαρώσουν( αν τύχη να ναι ζευγάρι) πρέπει να τους χωρίσεις και να βρείς χώρο για τα μωρά

Αν το θηλυκό δεν είναι έτοιμο για ζευγάρωμα θα :thumbup: .....

φιλικά :)

ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Μην βάλεις μονομαχίνα σε 30λ

Ο μονομάχος σου θα ζευγαρώσει με τη μονομαχίνα αν είναι αυτός έτοιμος(θέλει προετοιμασία 1 μήνα με τροφές καλής ποιότητας και καλή ποιότητα νερού) αλλά και η μονομαχίνα ( χωρίς καμία παρεξήγηση αλλά σε pet shop είναι πάρα πολύ δύσκολο να γίνει)

Χρειάζεσαι περισσότερα λίτρα και πολύ περισσότερα φυτά για να συγκατοικήσει αρσενικός-θηλυκιά (και αν :) ).

Ακόμα και αν ζευγαρώσουν( αν τύχη να ναι ζευγάρι) πρέπει να τους χωρίσεις και να βρείς χώρο για τα μωρά

Αν το θηλυκό δεν είναι έτοιμο για ζευγάρωμα θα :buttrock: .....

φιλικά :)

ελπίζω να βοήθησα

ευχαριστώ πολυ :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μην βάλεις μονομαχίνα σε 30λ

Ο μονομάχος σου θα ζευγαρώσει με τη μονομαχίνα αν είναι αυτός έτοιμος(θέλει προετοιμασία 1 μήνα με τροφές καλής ποιότητας και καλή ποιότητα νερού) αλλά και η μονομαχίνα ( χωρίς καμία παρεξήγηση αλλά σε pet shop είναι πάρα πολύ δύσκολο να γίνει)

Χρειάζεσαι περισσότερα λίτρα και πολύ περισσότερα φυτά για να συγκατοικήσει αρσενικός-θηλυκιά (και αν :) ).

Ακόμα και αν ζευγαρώσουν( αν τύχη να ναι ζευγάρι) πρέπει να τους χωρίσεις και να βρείς χώρο για τα μωρά

Αν το θηλυκό δεν είναι έτοιμο για ζευγάρωμα θα :thumbup: .....

φιλικά :)

ελπίζω να βοήθησα

Ενα μηνα δεν χρειαζεται 2-3 μερες χρειαζεται με πολλες αλλαγες καλες και θρεπτικες τροφες και βιταμινες και μετα μπλουμ στο ιδιο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μηνα δεν χρειαζεται 2-3 μερες χρειαζεται με πολλες αλλαγες καλες και θρεπτικες τροφες και βιταμινες και μετα μπλουμ στο ιδιο ενυδρειο.

H θηλυκιά πρέπει να έχει κάθετες ρίγες στο σώμα ( να έχει δηλαδή αυγά) για να ζευγαρώσει.Αυτό προσωπικά δεν νομίζω ότι χρειάζεται 2-3 μέρες :)

φιλικά :)

Link to comment
Share on other sites

H θηλυκιά πρέπει να έχει κάθετες ρίγες στο σώμα ( να έχει δηλαδή αυγά) για να ζευγαρώσει.Αυτό προσωπικά δεν νομίζω ότι χρειάζεται 2-3 μέρες :)

φιλικά :)

Εχω κανει με διαφορετικες μονομαχινες και μονομαχους 9 γεννες και απο την 2 μερα βγαζουν αυγα μου εχει τυχη και απο την πρωτη μερα με αυγα και μπηκε αμεσως.Μια φορα για να κανω ενα πειραμα εβαλα την θηλικα αμεσως και γεννησαν μεχρι το βραδυ. :thumbup::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει με διαφορετικες μονομαχινες και μονομαχους 9 γεννες και απο την 2 μερα βγαζουν αυγα μου εχει τυχη και απο την πρωτη μερα με αυγα και μπηκε αμεσως.Μια φορα για να κανω ενα πειραμα εβαλα την θηλικα αμεσως και γεννησαν μεχρι το βραδυ. :):)

οκ (τυχερέ :thumbup: )

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...