Jump to content

αρωστο ενυδρειο.........


Recommended Posts

καλημερα παιδια ,

ο πατερασ μου εχει ενα ενυδρειο 180 λυτρων με 2 εξωτερικα φιλτρα , σκιμερ λαμπες καλες και οτι ακολουθει ενα μεγαλο ενυδρειο. παρολα αυτα πριν 3 εβδομαδες ολα τα ψαρια γεμισαν ασπρα μπιμπικια , τους δωσαμε φαρμακο αλλα μετα απο 5 μερες πεθαναν ολα!

αλλαξαμε νεο το ελεξαμε και τωρα εχουμε 5 ψαρια και αυτα γεμισαν . εκτος απο ενα που δεν εχει ουτε ενα μπιμπικι! . εκλεισα τα φωτα και εριξα παλι οντιμεχ ( νομιζω ετσι λεγετε το φαρμακο) . ηδη δινω 4 μερες το φαρμακο αλλα την θερμοκρασια την αλλαξα στους 28 βαθμους εχθες ......

τι μπορω να κανω? μηπως φταιει κατι στο ενυδρειο? μηπως καποιο ψαρι κολλησε τα υπολλοιπα? μηπως κατι στο νερο ?

ειναι κριμα να χαθουν τα ψαρια

σας παρακαλω αν γνωριζετε κατι απαντηστε μου ,

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ,

ο πατερασ μου εχει ενα ενυδρειο 180 λυτρων με 2 εξωτερικα φιλτρα , σκιμερ λαμπες καλες και οτι ακολουθει ενα μεγαλο ενυδρειο. παρολα αυτα πριν 3 εβδομαδες ολα τα ψαρια γεμισαν ασπρα μπιμπικια , τους δωσαμε φαρμακο αλλα μετα απο 5 μερες πεθαναν ολα!

αλλαξαμε νεο το ελεξαμε και τωρα εχουμε 5 ψαρια και αυτα γεμισαν . εκτος απο ενα που δεν εχει ουτε ενα μπιμπικι! . εκλεισα τα φωτα και εριξα παλι οντιμεχ ( νομιζω ετσι λεγετε το φαρμακο) . ηδη δινω 4 μερες το φαρμακο αλλα την θερμοκρασια την αλλαξα στους 28 βαθμους εχθες ......

τι μπορω να κανω? μηπως φταιει κατι στο ενυδρειο? μηπως καποιο ψαρι κολλησε τα υπολλοιπα? μηπως κατι στο νερο ?

ειναι κριμα να χαθουν τα ψαρια

σας παρακαλω αν γνωριζετε κατι απαντηστε μου ,

Καλημερα σου... δεν μας βοηθας και πολυ...

Δεν μας λες τι ψαρια εχεις... Τι αλλαγες κανεις.... βαλε καμια φωτο....

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=89

δες και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για θαλλασινό ή καταλάθος μπήκε εδώ ?

Καμιά μέτρηση νερού?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...