Jump to content

Recommended Posts

εχω 3 εχινοδορους τους οποιους μου χαρισε φιλος απο το φορουμ , και ενω στο δικο του ενυδρειο ειχαν γινει γαιδουρια σε μενα που βρισκονται εναμιση μηνα περιπου σαπισε το κοτσανι απο ολα τα φυλλα κατω κατω εκει που ενωνεται με τη ριζα. σημερα αποφασισα να τους βγαλω και αναρωτιεμαι τι να κανω με τη ριζα. εκοψα ολα τα φυλλα απο τη ριζα και τα πεταξα η ριζα ομως μου φαινεται υγειης. θα ξαναπεταξει η την πεταω?

Link to comment
Share on other sites

οχι μη την πεταξεις.το φυτο επαθε σοκ αφου αλλαξαν ολα οσα ειχε συνιθισει και αρχιζει απο την αρχη.μην βιαζεσαι και δωστου χρονο....

Link to comment
Share on other sites

να τις ξαναφυτεψω τωρα αφου τις εχω καθαρισει? ειναι μονο η ριζα τιποτε αλλο. προς το παρον τις εχω δεμενες και τις 3 μαζι με ενα λαστιχο και τις εχω σφηνωσει κατω απο ενα ξυλο απλα για να μην αιωρουνται.

Έγινε επεξεργασία - irongud
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν έμεινε ούτε μια μικροσκοπική κορυφούλα; Ούτε ίχνος;

Link to comment
Share on other sites

τα εκοψα συρριζα εκεινη τη μερα και τα ξαναφυτεψα. ακομα δεν εχει σκασει ουτε κοτσανακι νεο τιποτα.

γενικα τα φυτα μου ειναι το κακο τους το χαλι δεν παιρνουν πανω τους με τιποτα. μονο η μοςς μεγαλωνει λιγο. 3.5 μηνες τρεχει το ενυδρειο και οχι μονο δεν εχω κλαδεψει ποτε αλλα ολο πεταω αιωρουμενα φυλλα και κοβω σαπιες κορυφες...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...