Jump to content

AΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΟΜΑΔΑΣ ΑQUAZONE


Caesars

Recommended Posts

Αγγελικη σεβομαι οσα λες και παραλληλα δεν μπορω να καταλαβω την εννοια που εχουν τα λεγομενα των Φωτη και andreasp.Ειλικρινα δεν καταλαβαινω!

Θα ηθελα να προτεινω ομως, μιας και το πραγμα παιρνει διαστασεις μεγαλες και ο καθενας λεει "το κοντο του και το μακρυ του" και εχουμε φτασει να μαλωνουμε μεταξυ μας, να παρει θεση ο Νικος και να δωσει μια απαντηση.

Βλεποντας το θεμα ως τριτος και καθως εχουμε "παρελασει" ολοι απο το θεμα, ειναι τουλαχιστον περιεργο που ο Νικος δεν παιρνει θεση.Και νομιζω οτι οσο το καθυστερει, τοσο το θεμα θα παιρνει μεγαλυτερες διαστασεις, απο αυτες που πραγματικα ειχε στο ξεκινημα του.Ειναι κριμα αυτο που με κοπο φτιαξατε-με να χαλασει για μια παρεξηγηση, γιατι προσωπικα, πιστεψτε με, εχω "χαλαστει" πολυ με την ολη κατασταση.

Αγαπητέ ΖΑΚ

Θα ήθελα να σε πληροφορήσω ότι ο Ν.Καρβούνης θα απέχει από το forum για ένα μήνα, για σοβαρούς προσωπικούς του λόγους.

Μπορείς να απευθύνεις τα ερωτήματά σου στα υπόλοιπα μέλη των διαχειριστών ή στον ίδιο, εφόσον επιθυμείς, όταν με το καλό επιστρέψει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το "δημοσίως με αποδείξεις" είναι μια καλή καραμέλα που δύσκολα μπορείς να αντικρούσεις.

Να το πάμε αντίστροφα;

Μπορείτε δημοσίως να μου αποδείξετε διδα/κυρία Σορομάνη ότι δεν κονομάτε;

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν τα "κονομάτε" είτε από τις 14 εταιρείες στο

Support Team,είτε από τα 70 και πλέον καταστήματα που προβάλλονται εδώ μέσα.

Στην τελική καλά κάνουν οι ιδιοκτήτες και παίρνουν κάποια χρήματα για

την προβολή καταστημάτων/εταιρειών.Είναι και αυτός ένας τρόπος διαφήμισης

και πρέπει να πληρωθεί.

Αυτό το "δημοσίως με αποδείξεις" πάντως,φέρνει πολύ σε δικαστήριο.

Στο κάτω κάτω δεν κρίνεται το μέλλον του forum από αυτό.

Τεσπα,σταματώ γιατί έχω καταστρέψει το thread της κοπελιάς.

edit:

Νομίζω στάλθηκαν pm...

40 μέρες δεν είναι και λίγο...το αντίθετο μάλιστα...

Νομίζετε, αγαπητοί Φίλοι, ότι αυτά είναι θέματα, που απασχολούν την κοινότητα των ενυδρειόφιλων?

Μήπως θα πρέπει, για να αναβαθμίσουμε και να διαδώσουμε το ενυδρειακό χόμπι, να καταθέσουμε όλοι μας τα εκκαθαριστικά των φορολογικών μας δηλώσεων, για να γνωρίζουμε από που τα "κονομάει" ο καθένας μας?

Και επι πλέον αν υπήρξε κάποια παράληψη ή παρεξήγηση από πλευράς διαχειριστών, θα πρέπει όλοι μας να επιχειρηματολογήσουμε υποστηρίζοντας την μία ή την άλλη πλευρά, σαν να βρισκόμαστε σε λαικό δικαστήριο?

Αυτός είναι ο σκοπός της παρουσίας μας σ' αυτόν το χώρο?

Ας κρατήσουμε ένα επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή και ας παρακαλέσω όλους να πέσουν οι τόνοι.

Πρώτα από όλα η Μαρίνα πριν αρκετό καιρό έστειλε ένα μήνυμα με το οποίο ζητούσε να μπει το όνομα της σε ένα κομμάτι μίας ανακοίνωσης την οποία μαζί με όλους τους συντονιστές είχαμε συζητήσει για το πως θα συνταχθεί και ποιο θα είναι το περιεχόμενο της. Αυτή η διαδικασία νομίζω ότι είναι κάτι αρκετά θεμιτό και δημοκρατικό από εμάς καθώς θέλουμε να έχουν συμμετοχή όλοι της ομάδας σε ανακοινώσεις και να τις εγκρίνουν και να βοηθάνε και εκείνοι στην ολοκλήρωση της.

Λογικό και επόμενο είναι όταν φτιάχνεται μία τέτοια ανακοίνωση από "ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ" να είναι και κτήμα της ομάδας και κανενός προσωπικά. Αλλιώς θα βγαίνανε ανακοινώσεις όπου κάθε παράγραφος θα είχε και από κάτω τον συγγραφέα της. Η Μαρίνα λοιπόν ενώ τότε δεν είχε κανένα πρόβλημα να συζητήσει και να προσφέρει σε αυτή την προσπάθεια τώρα θέλει να αναφερθεί μεμονωμένα το όνομα της στην ανακοίνωση. Λάβετε υπόψιν ότι όλες αυτές οι ανακοινώσεις έχουν ως συγγραφέα μέχρι τώρα όπως έχει συμφωνηθεί με όλη την ομάδα των συντονιστών το μέλος Aquazone Team όπου αντιπροσωπεύει όλη την ομάδα.

Το γεγονός ότι η Μαρίνα δεν μπορεί να καταλάβει αυτό το πνεύμα ομαδικής συνεργασίας και δεν νομίζω ότι φταίω εγώ. Και σε καμία περίπτωση αυτό δεν αποτελεί κανενός είδους υποκλοπή.

Όλο το παραπάνω βέβαια δεν αναιρεί την λάθος δική μας στάση (ADMIN) όπου για διάφορους προσωπικούς λόγους ο καθένας δεν μπορέσαμε να δώσουμε μία ξεκάθαρη απάντηση μέχρι τώρα.

Κατόπιν αφού δεν πήρε η Μαρίνα την απάντηση με νέα επιστολή και δημόσια ζητάει να διαγραφεί από μέλος και να διαγραφούν οι δημοσιεύσεις, άρθρα, και προφίλ τα οποία και έχει καταχωρήσει. Παράλληλα έρχεται και επιστολή από MCH όπου μας ανακοινώνει ότι για διάφορους λόγους καθώς και για την άρνηση απάντηση μας στην Μαρίνα λύει την μέχρι τώρα συνεργασία μας και ζητάει και από μέρους του να διαγραφεί ως μέλος, να αφαιρεθούν οι κατηγορίες των ειδικών που έχουν προσφερθεί από μέρους του να συμμετέχουν και επίσης να διαγραφούν όλα τα άρθρα και προφίλ τα οποία έχει διαθέσει μέχρι τώρα.

Στους Όρους Χρήσης του Aquazone αναφέρετε το εξής «Επισημαίνεται, ότι μετά τη δημιουργία ενός λογαριασμού μέλους (member account) από κάποιον χρήστη, δεν είναι δυνατή η διαγραφή του λογαριασμού αλλά μόνο η αδρανοποίησή του για λόγους ασφαλείας.»

Επομένως το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι το παραπάνω.

Στις επόμενες ημέρες θα αφαιρέσουμε τις κατηγορίες των ειδικών όπως έχει ζητηθεί από το MCH και θα αφαιρεθεί και από Πόρταλ από το κομμάτι όπου αναφέρονται οι συνεργασίες.

Σχετικά με τα άρθρα, δημοσιεύσεις και Προφίλ δίνονται τα credit στο καθένα στον συγγραφέα και ποτέ δεν έγινε καμία ενέργεια ώστε να οικειοποιηθούμε την προσπάθεια κανενός άλλου. Αντίθετα μέχρι τώρα προωθούμε και στηρίζουμε τις προσπάθειες κάθε χομπίστα. Από την στιγμή που ο καθένας δέχεται-προσφέρει κάτι για να δημοσιευθεί δεν μπορεί μετά να έχει και την απαίτηση να αφαιρεθεί.

Αναφερόμενος τώρα στα γραφόμενα του «fotis potamianos» και «andreasp» θα ήθελα να τους πω ότι μέχρι τώρα όχι μόνο δεν κονομάμε αλλά τα έξοδα για το Aquazone που βαρύνουν τις πλάτες μας είναι πάρα πολλά. Άμα θέλαμε να τα κονομήσουμε στην Επετειακή συνάντηση που έγινε λες να δίναμε δωρεάν τους λαχνούς ή να θέλαμε να τους χρεώσουμε? Όσο για το να σας αποδείξω εγώ το ότι δεν είμαι ελέφαντας, Κατηγορήστε με πρώτα εσείς αλλά με στοιχεία και όχι αερολογίες γιατί δεν έχω τον χρόνο να ασχολούμαι με τέτοια και ούτε καν θα μπω στον κόπο.

Το Aquazone μέχρι σήμερα έχει προσφέρει και θα συνεχίσει να προσφέρει σε όσους αγαπάνε το χόμπι αφιλοκερδώς. Η πληροφορία είναι και θα είναι πάντα διαθέσιμη σε όσους θέλουν να την έχουν και θα είμαστε πάντα εδώ να βοηθήσουμε όσους ξεκινάνε το χόμπι μας αλλά και να συνεργαζόμαστε με όσους είναι χρόνια σε αυτό τον χώρο και θέλουν και αυτοί από μεριάς τους να συνεισφέρουν. Η ύπαρξη άλλων φόρουμ στον ελληνικό διαδικτυακό χώρο που έχουν να κάνουν με το χόμπι μας είναι δεδομένη και μάλιστα πολλά από αυτά κάνουν και πολύ καλή δουλειά. Δεν ζητήσαμε και δεν θα ζητήσουμε ποτέ σε κανέναν να είναι μόνιμος αναγνώστης του Aquazone. Αυτό που θέλουμε είναι οι χομπίστες να είναι ικανοί να παίρνουν τις πληροφορίες που αυτοί πιστεύουν ότι τους χρειάζονται από το κάθε φόρουμ και να μπορούν να τις εφαρμόσουν στα δικά τους συστήματα με επιτυχία. Μόνο με την εξάπλωση της γνώσης θα μπορέσουμε να έχουμε ένα καλύτερο επίπεδο στο χόμπι που όλοι μας τόσο πολύ αγαπάμε.

Για μία ακόμη φορά θα παρακαλέσω να ηρεμήσουμε λιγάκι και να κοιτάξουμε πως θα βοηθήσουμε όλοι μαζί το χόμπι.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ΖΑΚ

Θα ήθελα να σε πληροφορήσω ότι ο Ν.Καρβούνης θα απέχει από το forum για ένα μήνα, για σοβαρούς προσωπικούς του λόγους.

Μπορείς να απευθύνεις τα ερωτήματά σου στα υπόλοιπα μέλη των διαχειριστών ή στον ίδιο, εφόσον επιθυμείς, όταν με το καλό επιστρέψει.

Αγαπητε κυριε Ψαλτη

Το γεγονος οτι ο Ν.Καρβουνης θα απεχει το μαθαινω τωρα απο εσας.Μηπως θα επρεπε οι κοντινοι του συνεργατες να ενημερωναν πιο νωρις για αυτο το γεγονος και να μην αφηναν να φαινεται οτι δεν απανταει ενω μπορει;;;Πριν, δηλαδη, ο καθε ασχετος (οπως και εγω) με το θεμα αρχισει και λεει οτι θελει και απο προσωπικο ζητημα μεταξυ δυο ατομων γενικευτει;;;Μηπως, λοιπον, δεν εγινε σωστος χειρισμος της συγκεκριμενης καταστασης;Οσο για προσωπικα ερωτηματα δεν εχω, ουτε για τον Νικο, ουτε για κανεναν αλλο.Αν ειχα θα τα εθετα αμεσως.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είδατε λοιπόν τι είναι ο άνθρωπος...

Γι' αυτό κι εγώ προτιμάω τα ψάρια...

Κάτι τόσο καλό, πάει να χαλάσει κυριολεκτικά για το τίποτα...

Γιατί τίποτα ήταν η αιτία, τίποτα και η αφορμή.

Τίποτα σε σχέση με τα σημαντικά πράγματα της ζωής...

Τίποτα σε σχέση με τα ενδιαφέροντα των περισσότερων εδώ μέσα...

ΤΙΠΟΤΑ..!

Link to comment
Share on other sites

μίας ανακοίνωσης την οποία μαζί με όλους τους συντονιστές είχαμε συζητήσει για το πως θα συνταχθεί και ποιο θα είναι το περιεχόμενο της. Αυτή η διαδικασία νομίζω ότι είναι κάτι αρκετά θεμιτό και δημοκρατικό από εμάς καθώς θέλουμε να έχουν συμμετοχή όλοι της ομάδας σε ανακοινώσεις και να τις εγκρίνουν και να βοηθάνε και εκείνοι στην ολοκλήρωση της.

Λογικό και επόμενο είναι όταν φτιάχνεται μία τέτοια ανακοίνωση από "ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ" να είναι και κτήμα της ομάδας και κανενός προσωπικά. Αλλιώς θα βγαίνανε ανακοινώσεις όπου κάθε παράγραφος θα είχε και από κάτω τον συγγραφέα της. Η Μαρίνα λοιπόν ενώ τότε δεν είχε κανένα πρόβλημα να συζητήσει και να προσφέρει σε αυτή την προσπάθεια τώρα θέλει να αναφερθεί μεμονωμένα το όνομα της στην ανακοίνωση. Λάβετε υπόψιν ότι όλες αυτές οι ανακοινώσεις έχουν ως συγγραφέα μέχρι τώρα όπως έχει συμφωνηθεί με όλη την ομάδα των συντονιστών το μέλος Aquazone Team όπου αντιπροσωπεύει όλη την ομάδα.

Το γεγονός ότι η Μαρίνα δεν μπορεί να καταλάβει αυτό το πνεύμα ομαδικής συνεργασίας και δεν νομίζω ότι φταίω εγώ. Και σε καμία περίπτωση αυτό δεν αποτελεί κανενός είδους υποκλοπή.

Διαψεύδω κατηγορηματικά όλη αυτή τη δήλωση. Τόσον η ιδέα για αυτή τη δημοσίευση όσο και το κείμενο είναι αποκλειστικά δικό μου, μέχρι το κομμάτι που έχω αναφέρει στην αρχική μου επιστολή.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ευχαριστούμε για την απάντησή σου.

Θα σε παρακαλούσαμε να μας δηλώσεις κατά πόσον η διατυπωμένη θέση σου - όσον αφορά την άρνησή σου να κατέβει η δημοσιευμένη στο Aquazone ενυπόγραφη δουλειά μας (άρθρα και προφιλ) - αποτελεί δική σου προσωπική θέση ή την επίσημη θέση των ιδιοκτητών του Aquazone στο αίτημά μας.

Μαρίνα Πάρχα

Γιώργος Ρεκλός

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη του Aquazone,

παρακολουθώ απο το ξεκίνημά της αυτή την συζήτηση και πρέπει ειλικρινά να σας διαβεβαιώσω, οτι δεν είχα την παραμικρή πρόθεση για συμμετοχή σε αυτήν. Ο λόγος είναι πολύ απλός. Θεωρούσα μέχρι πρότινος οτι η συζήτηση αφορούσε μια διαφωνία της Μαρίνας Πάρχα με τους ιδιοκτήτες του forum.

Με τεράστια έκπληξη οφείλω να ομολογήσω, ανακαλύπτω οτι η συζήτηση αυτή μας αφορά όλους και μάλιστα με τρόπο καθοριστικό, γιατί:

Η διακίνηση της όποιας - αξιόπιστης ή μη - πληροφορίας μέσω οποιουδήποτε δημόσιου βήματος (όπως αυτό το forum), οφείλει να γίνεται πάντα με τον απαραίτητο σεβασμό προς τις αντίστοιχες πηγές. Αυτό είναι προφανές και στον πλέον αδαή, και συμπεριλαμβάνει εκτός απο την απόδοση των σωστών "credits" ΠΑΝΤΟΤΕ, τον σεβασμό προς τον ίδιο τον δημιουργό της όποιας εργασίας (άρθρου, μελέτης, παρουσίασης κ.ο.κ.), που εκφράζεται με την πλήρη αποδοχή της επιθυμίας του για τον τρόπο, τον τόπο αλλά και την διάρκεια της "εκχώρησης" των δικαιωμάτων χρήσης της εργασίας του.

Η ουσία κατά την γνώμη μου αυτής της δημοσίευσης είναι ακριβώς αυτό. Ή καλύτερα η άρνηση αυτού ακριβώς του γεγονότος. Οι ιδιοκτήτες του Aquazone μέσω του Γιάννη Πατούνα (οι υπόλοιποι ..."ποιούν την νίσσαν"... για να το θέσω κομψά), δηλώνουν με απίστευτη θρασύτητα οτι όποιος κάποτε, υπο ορισμένες συγκεκριμένες συνθήκες, έδωσε την συγκατάθεσή του στο να δημοσιοποιηθεί οποιαδήποτε δική του εργασία στο Aquazone, αυτόματα χάνει το δικαίωμα της αναίρεσης της αρχικής του συγκατάθεσης. Αυτό εκτός απο θρασύ και κακόβουλο, είναι και απολύτως απαράδεκτο, οχι μόνο σαν "κανόνας" που διέπει την λειτουργία του forum, αλλά ακόμα και σαν "εκ παραδρομής" δήλωση απο κάποιο "υπεύθυνο" πρόσωπο.

Για να γίνω λοιπόν και λίγο πιο συγκεκριμένος. Πριν απο αρκετούς μήνες, με παρακάλεσε ο Γιώργος Ρεκλός να "εκχωρήσω" το δικαίωμα δημοσίευσης μιας παρουσίασης του ενυδρείου μου, που είχα ετοιμάσει για το MCH και στο Aquazone, πράγμα το οποίο αποδέχθηκα μετά τις αρχικές μου επιφυλάξεις. Η παρουσίαση αυτή λοιπόν έγινε "άρθρο" στο Aquazone και προς έκπληξή μου, εξακολουθεί ακόμη και σήμερα να είναι το "άρθρο" με την μεγαλύτερη αναγνωσιμότητα απο όλα αυτού του forum. Μην σπεύσετε να με κατηγορήσετε για αλαζονεία, δεν κομπάζω γιαυτό το "επίτευγμα", απλά καταθέτω και την δική μου έκπληξη γι αυτό το φαινόμενο.

Παρακαλώ λοιπόν όποιον είναι αρμόδιος (ιδιοκτήτης, διαχειριστής, συντονιστής ή οτι άλλο) σε αυτό το forum, να ανταποκριθεί στο ακόλουθο αίτημά μου:

Η "εκχώρηση" του δικαιώματος δημοσίευσης του εν λόγω "άρθρου" προς το Aquazone, αίρεται. Απαιτώ εντός δεκαημέρου απο σήμερα 22 Οκτωβρίου 2006, να έχει διαγραφεί πλήρως απο το Aquazone.

Επίσης παρακαλώ μην μπείτε στον κόπο να διατυπώσετε αστεϊσμούς του τύπου "...από την στιγμή που ο καθένας δέχεται-προσφέρει κάτι για να δημοσιευθεί δεν μπορεί μετά να έχει και την απαίτηση να αφαιρεθεί", γιατί σας ενημερώνω απο τώρα, πως σε περίπτωση "μη συμμόρφωσης", επιφυλάσσομαι κάθε νόμιμου δικαιώματός μου.

Με εκτίμηση

Τσόκας Χαράλαμπος

"απλό" μέλος του Aquazone

Link to comment
Share on other sites

επιτελους

τα προβληματα μας ληθηκαν , τα μαθαμε ολα.. τελεια τα ενυδρεια μας...

τα προβληματα σε αυτο το forum ειναι απο το αρχαριοι γλυκου νερου και κατο..

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια.....

Σε λιγο δεν θα υπάρχει ΑΡΘΡΟ για να διαβάσουμε και μεις τα αρχάρια.

Ξαναγυρνάμε σε πρωτόγονες καταστάσεις.

Ισως ο παραπάνω κύριος με το δίκιο του αιτήται οτι αιτήται.

ΕΚΛΗΣΗ

Κ Α Ν Τ Ε Κ Α Τ Ι Γ Ρ Η Γ Ο Ρ Α

Link to comment
Share on other sites

Τσόκας Χαράλαμπος

"απλό" μέλος του Aquazone

Κε.Babis εκτός από απλό μέλος του ΑΖ είστε και συντονιστής στις περισσότερες κατηγορίες του forum "Hydrocosmos", στο forum δηλαδή που έρχεται η κα. Ceasars. Οπότε παρακαλώ μην παριστάνετε τον έκπληκτο από τη στάση του ΑΖ για να κερδίσετε τις εντυπώσεις. Σκοπός σας καθαρά είναι να υποστηρίξετε την προαναφερθείσα που έρχεται στην ομάδα σας.

Link to comment
Share on other sites

αστο εδο υπαρχει σοβαρο προβλημα που πρεπει να λυθει!

Link to comment
Share on other sites

chat ειναι εδω?

καμια γηνεκα ( κιριλε πουρο) απο thessaloniki?

;)

Link to comment
Share on other sites

Τα όσα έγραψα και για αυτό τα έγραψα ως JDP αποτελούν δικά μου πιστεύω και σε καμία περίπτωση δεν εκφράζουν την ομάδα. Για να πράξουμε κάτι ως ομάδα θα πρέπει να γίνει σε συνεννόηση με όλους και θα δημοσιευθεί ως Aquazone Team.

Δεν νομίζω όμως ότι δεν έχω το δικαίωμα να αναφέρω τις απόψεις μου δημόσια για το τι θα ήταν πρέπον.

Όσο για την διάψευση της Μαρίνας για τα γραφόμενα μου θα παρακαλέσω τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας να πουν εάν ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΤΕΛΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ήταν μία από κοινού προσπάθεια όλων.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Γιάννη,

Φυσικά και έχεις κάθε δικαίωμα να πεις την γνώμη σου. Επειδή όμως πιθανώτατα να υπάρξει και νομική συνέχεια θα ήθελα να ξέρω ποιός λέει τι και ποιανού είναι η κάθε δήλωση επί του θέματος.

Επίσης θα ήθελα να ξεκαθαρίσουμε λίγο και τα ελληνικά και αγγλικά μας. Λέγοντας "Aquazone Team", αυτό δεν μεταφράζεται στα ελληνικά ως "Ομάδα Aquazone"?

Διότι, από ό,τι είδα, ενώ το thread αναφέρεται στην απαράδεκτη συμπεριφορά της Ομάδας Aquazone, θίχτηκαν οι moderators οι οποίοι, εφόσον δεν κάνω λάθος ΔΕΝ περιλαμβάνονται σε αυτήν. Μπορείς σε παρακαλώ να τους ενημερώσεις και αυτούς επι τη ευκαιρία;

Ευχαριστώ

Γιώργος Ρεκλός

Link to comment
Share on other sites

Διαψεύδω κατηγορηματικά όλη αυτή τη δήλωση. Τόσον η ιδέα για αυτή τη δημοσίευση όσο και το κείμενο είναι αποκλειστικά δικό μου, μέχρι το κομμάτι που έχω αναφέρει στην αρχική μου επιστολή.

(η υπογράμμιση δική μου γι' αυτή τη δημοσίευση).

Γιάννη ξέρεις πολύ καλά τι σας ζήτησα. Τονίζω και στην αρχική μου επιστολή αλλά και στην διάψευσή μου ποιό ήταν το δικό μου κομμάτι (το οποίο είναι και το θεωρητικό κομμάτι της δημοσίευση που σχετίζεται με το χόμπυ ενώ το υπόλοιπο σχετίζεται με το φορουμ μόνο) αλλά και για ποιούς λόγους ήθελα να αναγνωριστεί. Το γεγονός ότι υπάρχουν άτομα αυτή τη στιγμή που θεωρούν ότι κάνω λογοκλοπή στο ΑΖ τη στιγμή που χρησιμοποιώ δικό μου κείμενο είναι αισχρό και ανήκουστο.

Τι άλλο να σας πώ? Ποιόν νομίζετε ότι κοροιδεύετε με αυτού του είδους τα λογοπαίγνια, τους ελιγμούς και τις ad hominem απαντήσεις? Και στο κάτω κάτω, γιατί η εμμονή να κρατήσετε τη δουλειά ανθρώπων που σας λένε κατά πρόσωπο ότι δεν θέλουν καμμία σχέση μαζί σας? Τόση πενία θεωρείτε ότι έχει πέσει στο φόρουμ? Πανηγυρίζετε ότι έχετε 2000 + μέλη. Ανάμεσά τους δεν υπάρχει ένας χομπίστας να σας γράψει το κομμάτι που σας ζητάω πλέον να κατεβάσετε? Για όνομα του θεού!

Ως admin ξέρεις πολύ καλά ότι έχω να μπω στο φόρουμ από τον Ιούνιο. Άρα ξέρεις ότι είχα ουσιαστικά φύγει ανεπισήμως. Η δουλειά όμως είχε μείνει. Προβληματιστείτε λίγο γιατί έφτασαν τα πράγματα ως εδώ.

Προς θεού, λίγη αξιοπρέπεια και λίγη υπερηφάνεια δε βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

Εκ των ιδιοκτητών του Aquazone.

Θα θέλαμε να σας ανακοινώσουμε ότι ύστερα από αίτηση των μελών Caesars, MCH και Babis γίνονται δεκτά για να διαγραφούν από το Aquazone τα κάτωθι:

Από το μέλος Caesars :

1. Τά άρθρα που έχουν δημοσιευθεί στο Aquazone δηλαδή: Περί Σωστής Διατροφής των ψαριών, Λορικαριίδες, Γενικώς περί Ασθενειών, Φαρμάκων και Θεραπειών, kH – pH, Κιχλίδες Ιουρασίου Περιόδου

2. Όλα τα προφίλ των ψαριών που έχει γράψει και ανεβάσει στο Aquazone

3. Η ανακοίνωση με θέμα «Ενημέρωση νέων μελών» θα ανασυνταχθεί

Από το μέλος MCH :

1. Το logo του MCH και το αντίστοιχο link ως συνεργαζόμενο site.

2. Από την κατηγορία «Ρωτήστε τους ειδικούς» όλα τα ονόματα ειδικών που δέχθηκαν να συνεργαστούν λόγω της προσωπικής του μεσολάβησης και της συνεργασίας τους με το MCH.

3. Όσα άρθρα, προφίλ ή άλλο υλικό του MCH έχει ανέβει στο Aquazone (πχ άρθρο για το kH pH, φωτογραφίες κ.λ.π.)

4. Όλο το δημοσιευμένο υλικό μου (πχ άρθρο για τις κιχλίδες Μαδαγασκάρης κλπ)

Από το μέλος Βabis :

1. Το άρθρο «Φτιάχνοντας ένα ενυδρείο 500 λτ με δίσκους».

Επίσης θα αδρανοποιηθούν οι λογαριασμοί των μελών Caesars, MCH και Βabis.

Τα ανωτέρω θα έχουν ολοκληρωθεί εντός 10ημέρου.

Παρακαλούμε τους Caesars, MCH και Babis να αναφέρουν αν έχουν κάποια άλλη αξίωση από το Aquazone πριν προβούμε στις παραπάνω ενέργειες.

Link to comment
Share on other sites

Παρότι πρέπει να σας βεβαιώσω οτι όλη αυτή η συζήτηση αφήνει μια "πικρή γεύση" στο τέλος (τουλάχιστον σε μένα), είναι ξεκάθαρο οτι σε θέματα αρχών δεν είναι αποδεκτό να γίνονται "εκπτώσεις".

Ευχαριστώ για την μέχρι τώρα φιλοξενία και δηλώνω ότι πέραν των προαναφερομένων δεν έχω άλλη αξίωση απο το Aquazone.

Καληνύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Να σε πληροφορήσω λοιπόν Φώτη και τον andreasp, οτι οι ιδιοκτήτες του εν λόγο τουλάχιστον φόρουμ (για τους οποίους γνωρίζω και μπορώ να μιλήσω) όχι μόνο δεν έχουν "κονομίσει", όπως πολύ ωραία μας προείπες, αλλά έχουν βάλει από την τσέπη τους και έχουν στερηθεί και χρήμα και χρόνο για το Aquazone.

Και όποιος έχει την παραμικρή αμφιβολία για αυτό που γράφω ας βγεί να το πει δημοσίως με αποδείξεις.

Ποιες αποδειξεις μου λες?

Κατηγορησα κανεναν ? Εκφραζω αυτο που λαμβανω απο το κλιμα εδω μεσα.

Δεν γνωριζω σχεδον κανεναν εδω μεσα προσωπικα, και αυτους που γνωριζω , εχω την καλυτερη αποψη! Και τυχαινει να εχω γνωρισει, αυτον που κατηγορουν εδω μεσα.

Παρολα αυτα τσακωνεστε εδω μεσα, λες και βλεπω τον Παπανδρεου με τον Καραμανλη, ή μεγαλοστελεχοι πολυεθνικων.

Βλεπω καποιους να εχουν φαει ενα σκαλωμα να κατεβουν τα αρθρα τους, αλλους να λενε οχι...

Η αισθηση που παιρνω ειναι οτι δεν τα βρηκαν στην μοιρασια! Και να εισαι σιγουρη οτι αυτη την αισθηση εχουν και ολοι οι απλοι χρηστες αυτου του forum, βλέποντας αυτα τα χάλια!

Για αυτο λοιπον... κοψτε ολοι τις μ**** με τα "κατεβαστε τα αρθρα", "νομιμου δικαιωματος", "διοικητικα συμβουλια", αφεντικα και δουλοι... γιατι και εγω ο μ**** ο αρχαριος που δεν ξερω την τυφλα μου, να εχω να διαβασω και κατι... να εχω να μιλησω και με κανεναν ανθρωπο για τα ψαρια μου, και να μην διαβαζω τριχες!

Αυτα... απλα! και σταρατα!

Φιλικα

Ανδρεας

ADMIN Note: Παρακαλώ να λείπουν οι βρισιές.Μπορούμε να τα πούμε πολιτισμένα πιστεύω

Έγινε επεξεργασία - Husky_Jim
Link to comment
Share on other sites

Ποιες αποδειξεις μου λες?

Κατηγορησα κανεναν ? Εκφραζω αυτο που λαμβανω απο το κλιμα εδω μεσα.

Δεν γνωριζω σχεδον κανεναν εδω μεσα προσωπικα, και αυτους που γνωριζω , εχω την καλυτερη αποψη! Και τυχαινει να εχω γνωρισει, αυτον που κατηγορουν εδω μεσα.

Παρολα αυτα τσακωνεστε εδω μεσα, λες και βλεπω τον Παπανδρεου με τον Καραμανλη, ή μεγαλοστελεχοι πολυεθνικων.

Βλεπω καποιους να εχουν φαει ενα σκαλωμα να κατεβουν τα αρθρα τους, αλλους να λενε οχι...

Η αισθηση που παιρνω ειναι οτι δεν τα βρηκαν στην μοιρασια! Και να εισαι σιγουρη οτι αυτη την αισθηση εχουν και ολοι οι απλοι χρηστες αυτου του forum, βλέποντας αυτα τα χάλια!

Για αυτο λοιπον... κοψτε ολοι τις μ**** με τα "κατεβαστε τα αρθρα", "νομιμου δικαιωματος", "διοικητικα συμβουλια", αφεντικα και δουλοι... γιατι και εγω ο μ**** ο αρχαριος που δεν ξερω την τυφλα μου, να εχω να διαβασω και κατι... να εχω να μιλησω και με κανεναν ανθρωπο για τα ψαρια μου, και να μην διαβαζω τριχες!

Αυτα... απλα! και σταρατα!

Φιλικα

Ανδρεας

ADMIN Note: Παρακαλώ να λείπουν οι βρισιές.Μπορούμε να τα πούμε πολιτισμένα πιστεύω

Αντρέα όπως είδες παραπάνω τα αιτήματα των αιτούντων έγιναν απόλυτα δεκτά οπότε το να συνεχίζουμε μιά άσχημη κατάσταση δέν είναι καλό.

Καλύτερα να ασχοληθούμε με τα ψαράκια μας που το έχουν ανάγκη να σταματήσουμε να δίνουμε τροφή σε 'περίεργες' καταστάσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...