Jump to content

Bloodworms Για Arowana?


christos k

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά..Προσπαθώ να σκεφτώ ένα τρόπο να Αναπτύξω ένα καλο διαιτολόγιο για το Silver μου.

Και αγόρασα BloodWorms Κατεψυγμένα.

Frozen_Bloodworms_PET_Fish_Food.jpg

Αλλα από ότι ida δεν ενδιαφέρεται και πολύ..και ίσος ο λόγος να είναι το μικρό μέγεθος τον σκουληκιών..

Εσείς τι ταΐζετε τους θηρευτές σας ?

Προς το παρόν το ταΐζω BloodWormsMix σε πιο παχύρρευστη Μορφή tetra-natura-bloodworm-mix-8942-0-1280242105000.jpg

και Sera Arowana Floating Pellet Aquarium Arowana Food 1000ml 1 litre

51GKBQTVFSL._SL500_AA300_.jpg

Έγινε επεξεργασία - christos k
Link to comment
Share on other sites

εμενα δηστηχως τετεια δεν τρωει και εχω κανει πλουσιο τον ψαρα της γειτονιας.. :D:thumbup:

αλλα δοκιμασαι και τιποτα κατεψιγενο οπως γλωσα γαριδες παντα με το κελιφος και αλλα τετεια.. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εμενα δηστηχως τετεια δεν τρωει και εχω κανει πλουσιο τον ψαρα της γειτονιας.. :D:thumbup:

αλλα δοκιμασαι και τιποτα κατεψιγενο οπως γλωσα γαριδες παντα με το κελιφος και αλλα τετεια.. :thumbup:

Δηλαδή ευτυχώς που την έμαθα με τά Floating Pellet kai ta bloodmix!!

Έγινε επεξεργασία - christos k
Link to comment
Share on other sites

οι τροφες εμποριου μπορουν να του παρεχουν ολα τα απαραιτητα συστατικα.

αν μαθουν ετσι ειναι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

οι τροφες εμποριου μπορουν να του παρεχουν ολα τα απαραιτητα συστατικα.

αν μαθουν ετσι ειναι καλυτερα.

οπως το ειπες αν μαθουν ετση.. :thumbup:

εμενα εχει μηνει νηστικια σε σημειο λιμοκτονιας και παλη δεν τις ετρωγε. :D

Link to comment
Share on other sites

οπως το ειπες αν μαθουν ετση.. :thumbup:

εμενα εχει μηνει νηστικια σε σημειο λιμοκτονιας και παλη δεν τις ετρωγε. :D

Πίστεψε με..δεν θα πέθαινε τις πεινας..νομίζω έπρεπε να την αφήσεις μέχρι να απόφασις από μονη τις να δοκιμάσει τα φαγητά που τις έριχνες..κανένα ψάρι δεν αυτοκτονεί από την πίνα.

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με..δεν θα πέθαινε τις πεινας..νομίζω έπρεπε να την αφήσεις μέχρι να απόφασις από μονη τις να δοκιμάσει τα φαγητά που τις έριχνες..κανένα ψάρι δεν αυτοκτονεί από την πίνα.

αν το ψαρακισου ειναι θεονιστικο επι 18-19 μερες η κηλιατου εχει στερεψει τελειος και οποτε περνας μπροστα απο το ενιδριο πεζει χτηπους στο τζαμι σαν να σου λεει οτι και εγω ειμαι εδω με εχεις ξεχασει.

εγω παντος δεν αντεχα να το βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

αν το ψαρακισου ειναι θεονιστικο επι 18-19 μερες η κηλιατου εχει στερεψει τελειος και οποτε περνας μπροστα απο το ενιδριο πεζει χτηπους στο τζαμι σαν να σου λεει οτι και εγω ειμαι εδω με εχεις ξεχασει.

εγω παντος δεν αντεχα να το βλεπω..

άμα όμως σκεφτείς πως τα αρσενικά κουβαλάνε στο στόμα τους τα αυγά τους για 7 - 8 εβδομάδες.."σκεφτου" μάλλον ποσο αντέχουν νηστικά :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με..δεν θα πέθαινε τις πεινας..νομίζω έπρεπε να την αφήσεις μέχρι να απόφασις από μονη τις να δοκιμάσει τα φαγητά που τις έριχνες..κανένα ψάρι δεν αυτοκτονεί από την πίνα.

άμα όμως σκεφτείς πως τα αρσενικά κουβαλάνε στο στόμα τους τα αυγά τους για 7 - 8 εβδομάδες.."σκεφτου" μάλλον ποσο αντέχουν νηστικά :thumbup:

Δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα.Υπάρχουν αρκετά είδη που μπορείς να πάρεις παράδειγμα τα οποία θα πεθάνουν και δεν θα φάνε όταν πεινάσουν.Επίσης για να έρθει σε φάση αναπαραγωγής ένα ψάρι και να κρατήσει τα αυγά του όσο καιρό είναι να τα κρατήσει σημαίνει ότι τον προηγούμενο καιρό έχει τραφεί πολύ καλά.Αν δεν έχει τραφεί σωστά έννοια σου και σε 2 βδομάδες θα τα έχει φάει τα αυγά.Αυτός είναι και ένας λόγος που οι αναπαραγωγές πολλές φορές δεν είναι επιτυχημένες.

Link to comment
Share on other sites

.Επίσης για να έρθει σε φάση αναπαραγωγής ένα ψάρι και να κρατήσει τα αυγά του όσο καιρό είναι να τα κρατήσει σημαίνει ότι τον προηγούμενο καιρό έχει τραφεί πολύ καλά.

.Υπάρχουν αρκετά είδη που μπορείς να πάρεις παράδειγμα τα οποία θα πεθάνουν και δεν θα φάνε όταν πεινάσουν

Έχεις δίκαιο. Δεν το σκέφτηκα έτσι..Αλλα αμαν του ριχνεις τροφη και αυτο απλα δεν τρωει θεωρείς πως αυτό θα προτιμήσει να παθαίνει της πίνας επιδει δεν προτιμά τα παλετς ή τα κατεψυγμενα?

Έγινε επεξεργασία - christos k
Link to comment
Share on other sites

αβυσος η ψυχη μιας ψαρηνας.. :thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...