Jump to content

Θηλικός Μονομάχος Και Κοινωνικό Ενυδρίο


Recommended Posts

Διαθέτω ένα 23 mody dick με ενα μονομάχο και ένα rio 180 κοινωνικό με gourami,apistogramma.rainbow fish Και cardinal.Αν πάρω ένα θυληκό μονομάχο και δεν καταφέρω να τον ζευγαρώσω , είναι εντάξει να τον φιλοξενήσω στο μεγάλο ενυδρείο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω ένα 23 mody dick με ενα μονομάχο και ένα rio 180 κοινωνικό με gourami,apistogramma.rainbow fish Και cardinal.Αν πάρω ένα θυληκό μονομάχο και δεν καταφέρω να τον ζευγαρώσω , είναι εντάξει να τον φιλοξενήσω στο μεγάλο ενυδρείο;

Ευχαριστώ

Αγαπητέ φιλε!! αν εχεις σκοπό να ζευγαρώσεις τον μονομάχο πρέπει να εχεις υπόψη σου ότι σε κάθε γεννα μπορούν να υπάρξουν από 100 μέχρι 500 αυγά -άρα σημαίνει πως πρέπει να εχεις υπόψη από τώρα τι θα κανεις με τα ψαρια που θα "προιλθουν" από αυτή την παραγωγή!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μόνη της να μπει ή σε κοπαδάκι; Προσωπικά παρατήρησα ότι οι δικές μου (3 στον αριθμό) φοβόντουσαν τα gouramis και κρύβονταν συνέχεια πίσω από τα φυτά. Αλλά εσύ έχεις μεγαλύτερο ενυδρείο και μπορεί να τους παρέχεις καλύτερες κρυψώνες και περισσότερο χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Ας βγάλει τόσα αυγα και έχω και bakc up ενα 10 λιτρο ενυδρείο!

Οπότε να δοκιμάσω να τις βάλω στο κοινωνικό.Ελπίζα να μην κάνουν τσαμπουκάδες

Link to comment
Share on other sites

Ας βγάλει τόσα αυγα και έχω και bakc up ενα 10 λιτρο ενυδρείο!

Οπότε να δοκιμάσω να τις βάλω στο κοινωνικό.Ελπίζα να μην κάνουν τσαμπουκάδες

Και τι θα κανει ενα 10λιτρο ενυδρειο οταν ειναι γνωστο οτι οι μονομαχοι πρεπει να ειναι μονοι τους.

Διαβασε πρωτα για την αναπαραγωγη των μονομαχων και μετα αποφασισε το τι θα κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα κανει ενα 10λιτρο ενυδρειο οταν ειναι γνωστο οτι οι μονομαχοι πρεπει να ειναι μονοι τους.

Διαβασε πρωτα για την αναπαραγωγη των μονομαχων και μετα αποφασισε το τι θα κανεις.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εγω με την δικια μου μια φορα το δοκιμασα να την βαλω σε κοινωνικο και καθε βραδυ μολις εσβηναν τα φωτα γινοταν χαμος!!!

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα κανει ενα 10λιτρο ενυδρειο οταν ειναι γνωστο οτι οι μονομαχοι πρεπει να ειναι μονοι τους.

Διαβασε πρωτα για την αναπαραγωγη των μονομαχων και μετα αποφασισε το τι θα κανεις.

Δεν πρόκειται να τα κρατήσω,άλλωστε τι να τα κάνω.Ο μόνος λόγος που θέλω να καταφέρω είναι απο καθαρή περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...