Jump to content

Στικακια...


Recommended Posts

Γεια σας...! μετράω με στικάκια το Ν02 και το Ν03.... Αμμωνία με υγρό τησ API εχω 0...

οταν βάζω το χαρτάκι στο νερό μου λέει αφου περάσει ένα λεπτό να δω τις ενδείξεις... Περνάει ένα λεπτο και μου βγάζει Ν03 15 και Ν02 0.... όμως όταν περασει καποια ώρα και στεγνώσουν τα χαρτάκι μου δείχνει οτι εχω Ν02 ενώ το Ν03 δείχνει οτι είναι μηδεν.... είνια φυσιολογικό? εγω να κοιτάω τις μετρήσεις για το 1 λεπτό...?

Δεν γίνεται να αγοράσω υγρά τεστ καθως δεν υπάρχουν χρήματα αυτή τη στιγμή ;p....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...! μετράω με στικάκια το Ν02 και το Ν03.... Αμμωνία με υγρό τησ API εχω 0...

οταν βάζω το χαρτάκι στο νερό μου λέει αφου περάσει ένα λεπτό να δω τις ενδείξεις... Περνάει ένα λεπτο και μου βγάζει Ν03 15 και Ν02 0.... όμως όταν περασει καποια ώρα και στεγνώσουν τα χαρτάκι μου δείχνει οτι εχω Ν02 ενώ το Ν03 δείχνει οτι είναι μηδεν.... είνια φυσιολογικό? εγω να κοιτάω τις μετρήσεις για το 1 λεπτό...?

Δεν γίνεται να αγοράσω υγρά τεστ καθως δεν υπάρχουν χρήματα αυτή τη στιγμή ;p....

Καλύτερα να το βλέπεις στο λεπτό!! σε εκείνο το χρονικό διάστημα οι μετρήσεις είναι πιο σωστές (άσχετα πως τα στικς δεν ειναι 100% αξιόπιστα)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το βλέπεις στο λεπτό!! σε εκείνο το χρονικό διάστημα οι μετρήσεις είναι πιο σωστές (άσχετα πως τα στικς δεν ειναι 100% αξιόπιστα)

στο ένα λεπτό όσα στικς και να χρησιμοποιήσω μου βγάζουν το ίδιο αποτέλεσμα... άρα μαλλον είναι κοντά στις μετρήσεις... ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Στο ενα λεπτο οπως λενε οι οδηγιες!

Εγω παντως που εχω και στικ και υγρα, δεν βλεπω καμια διαφορα στις μετρησεις, τα ιδια αποτελεσματα δινουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...