Jump to content

Πόση Ζωή Έχουν Τα Ενυδρεία ;


MADMAX

Recommended Posts

τα ενιδρια ποσο ζοη εχουνε ενοο με την σιλικο ποσο κραται η αντοχη ????? το λεο γτ φοβαμε μην μου κανη καμια μερα κανεντα τσακ :wacko: :wacko: :wacko: και σπασι και τρεχο μετα

Link to comment
Share on other sites

τα ενιδρια ποσο ζοη εχουνε ενοο με την σιλικο ποσο κραται η αντοχη ????? το λεο γτ φοβαμε μην μου κανη καμια μερα κανεντα τσακ :):D:D και σπασι και τρεχο μετα

Ποσο καιρο το εχεις το ενυδρειο;

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλά κολλημένο ενυδρείο που δεν έχει αφεθεί να στεγνώσουν οι σιλικόνες του για καιρό, μπορεί ν' αντέξει και πάνω από 20 χρόνια. :)

Έχουν αναφερθεί βέβαια και εξαιρέσεις, περιπτώσεις επώνυμων αγοραστών ενυδρείων που άνοιξαν τον 2ο ή τον 3ο χρόνο της ζωής τους.

Αλλά γιατί πάει ο νους σου στο κακό?? Έχεις συγκεκριμένο λόγο ν' ανησυχείς ή είδες κάτι ύποπτο??

Έγινε επεξεργασία - bokostas
Link to comment
Share on other sites

εχο ενα ενιδριο με 30 λιτρα αλλα αφτο το εχο 6 χρονια το ηχα χρισιμοπιση τα 4 χρονια και οταν μου πσοφισαν τα ψαρακια το ιχα φιλαξη και φοβαμε μιποσ κανη τιποτα τορα που εχη να χρισιμοπιθη τοσο καιρο και ευχαριστο για της πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα ενυδρείο παρα πολλά χρόνια και το είχα αγοράσει και μεταχειρισμένο τριών-τεσσάρων ετών (το σύνολο καμιά εικοσαετία περίπου). Κάποια στιγμή άρχισε να δακρίζει λίγο πάνω από το ύψος της μέσης και ήταν ο λόγος που το απέσυρα. Οπότε οπως καταλαβαίνεις αν τα ενυδρεία ειναι σωστά κολημένα εχουν αρκετό χρόνο ζωής. :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστο πολι για την πλιροφορια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ακόμη το ενυδρείο που πήρε ο πατέρας μου όταν ήμουν Ε΄ Δημοτικού...τώρα είμαι επί πτυχίω (7ο έτος Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί Πάτρα)! Ήταν diy από τζαμά της γειτονιάς μου με καθαρή σιλικόνη :)

Link to comment
Share on other sites

ορεοσ τη ψαργια εχησ μεσα????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...