Jump to content

Α/Ο απορια


blue

Recommended Posts

ΙΣως ακουστει χαζη αυτη η απορια και ισως να μπαινει αλλου σαν θεμα και να μην το ξερω (αν ισχυει αυτο ζηταω συγνωμη και παρακαλω να μεταφερθει)

αν εχουμε προετοιμασια (παραδειγμα ειναι ) 80 λιτρων και τα 20 με Α/Ο (αυτο πχ θελει καποιες ωρες ας πουμε 6 ) σε αυτο το νερο θελει να δουλευει αντλια οπως κανουμε στην προετοιμασια με νερο βρυσης και αντιχλωριο ????

και αν μαζεψουμε αυτα τα 20 λιτρα με την υπομονη την ωρων αν αντι για βρυση βαλουμε τα 2 σωληνακια καθαρου και ακαθαρτου νερου απο την Α/Ο δεν ειναι σαν βρυσης αλλα καθαροτερο λογω την πρωτων 2 φιλτρων ????? και αποχλωριομενο???

ΞΕρω μπορει να εχει ξανασυζητηθει η να ειναι χαζη ερωτηση αλλα μου δημιουργηθηκε η απορια και μονο εσεις ξερετε

Link to comment
Share on other sites

ΙΣως ακουστει χαζη αυτη η απορια και ισως να μπαινει αλλου σαν θεμα και να μην το ξερω (αν ισχυει αυτο ζηταω συγνωμη και παρακαλω να μεταφερθει)

αν εχουμε προετοιμασια (παραδειγμα ειναι ) 80 λιτρων και τα 20 με Α/Ο (αυτο πχ θελει καποιες ωρες ας πουμε 6 ) σε αυτο το νερο θελει να δουλευει αντλια οπως κανουμε στην προετοιμασια με νερο βρυσης και αντιχλωριο ????

Το νερό της βρύσης θέλει αντιχλώριο , το νερό από την Α/Ο όχι. Δε βλέπω κάποιο λόγο για τη χρήση αντλίας

και αν μαζεψουμε αυτα τα 20 λιτρα με την υπομονη την ωρων αν αντι για βρυση βαλουμε τα 2 σωληνακια καθαρου και ακαθαρτου νερου απο την Α/Ο δεν ειναι σαν βρυσης αλλα καθαροτερο λογω την πρωτων 2 φιλτρων ????? και αποχλωριομενο??? Αν κατάλαβα καλά, θέλεις να αναμείξεις το "καθαρό" και το "βρώμικο" νερό της Α/Ο; Αυτό που θα έχεις καταφέρει να κάνεις, είναι να έχεις νερό περασμένο από το πρόφιλτρο και τον άνθρακα. Γιατι να κάνεις κάτι τέτοιο με χρήση Α/Ο;

ΞΕρω μπορει να εχει ξανασυζητηθει η να ειναι χαζη ερωτηση αλλα μου δημιουργηθηκε η απορια και μονο εσεις ξερετε

Link to comment
Share on other sites

αντλια: οταν βαλουμε νερο σε βαρελι δεν εχουμε αντλια=κυκλοφορητη για να μην μενει στασιμο το νερο ??? αυτο εννοω αντλια ..

Καθαρο και βρωμικο μαζι στο μυαλο μου εισαι ... ο λογος εφοσον εχω τα 20 λιτρα καθαρου που χρειαζομαι το να βαλω τα αλλα 60 λιτρα (καθαρο και βρωμικο μαζι ) κερδοσ δεν θα εχω λογω της χρησης ανθρακα ???(εξαλλου και απο αποψη κοστουσ 6 μηνες ζωης εχουν τα φιλτρα κερδος δεν ειναι το να εχουν χρησημοποιηθει απο το να αλλαζονται σχεδον αχρησημοποιητα ???????

Μια τελαιυταια απορια το καθαρο νερο της Α/Ο αφου ειναι σαν απεσταγμενο μπορει να φυλαχτει για να χρησημοποιηθει για τιν εξατμιση αυτουσ τουσ καλοκαιρινουσ μηνες σε μπιτονια σωστα ??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...