Jump to content

Διευκρινιση Για Την Γενα Τον Μονομαχον


MADMAX

Recommended Posts

για σας εχο διαβαση πολα post αλλα δεν εχο καταλαβη μετα το ζεβγαρομα τη να κανο με τον αρσενικο .και κατι αλλο πιγα σε ενα PET SHOP και ηπα οτι ο μονομαχοσ μ εκανεσ φολια και μου ηπε να βαλο 4 θηληκες μιποσ μποριτε να με κατατοπισετε ΕΦΧΑΡΙΣΤΩ :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

καταρχην εχεις διαβασει το προφιλ του ψαριου?

αν ναι τοτε προχωρας και κανεις τα εξης

1)προετοιμασια ψαριων(ζευγαριου) 1 εβδομαδας

2)να ταιζεις 2 φορες την μερα γιατι η διαδικασια του ζευγαρωματος ειναι εποδυνη γι αυτα

3)αφου κανεις τα παραπανω τα βαζεις μαζι (την θηλυκια η σε γεννηστρα η την αφηνεις ελευθερη εκτος και αν το ενυδρειο ειναι φουλ φυτεμενο)

4)στη διαρκεια της αναπαραγωγης θα αφησεις το φως ανοιχτο εως οτου εκκολαυθουν τα αυγα

5)εκκολαπτονται τα αυγα βγαζεις πρωτα την θηλυκια και μετα απο 2-3 μερες τον αρσενικο

6 και τελευταιο καλη επιτυχια και καλους απογονους <_<

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323429

Έγινε επεξεργασία - giorginakos
Link to comment
Share on other sites

Περα απο τα πολυ σωστα που σου εγραψε ο georginakos, η δικια μου συμβουλη ειναι να μην ξαναπερασεις ουτε απο εξω απο το συγκεκριμμενο pet shop που σου ειπε να παρεις 4 θηλυκες...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο ειχα παθει και τελικα πηρα μια που μου αρεσε πιο πολυ και την εβαλα μεσα οταν ηταν ετοιμη,αλλα το βραδυ επειδη ηταν δυσκολοι χαρακτηρες και οι δυο :D για να μην χτυπησει ο αρσενικος μου την θηλυκια ειχα κοψει ενα μπουκαλι διαφανο 1/5 λιτρου νερου πανω και κατω με τριπες σε ολο σχεδον το μπουκαλι για να μπαινει νερο και την εβαζα μεσα να ξεκουραζεται η θηλυκια και το πρωι παλι την αφηνα ελευθερη και μου εκαναν 45 μωρακια crowntail <_<___________bitmap.bmp ετσι το εκανα...αν μπορει να σε βοηθησει σε κατι

Link to comment
Share on other sites

απο το pet shop πιρα 4 8ηληκεσ και τησ εχο στο σακουλιτου μεσα στο ενιδριο για να γνοριστονε να αφισο 1 θηληκια αλλα ο μονομαχο μ εκι που ηχε κανη την φολια του στην γονια διπλαστο φιτο αλλα εδο και μιση ορα την εχη χαλαση μιποσ ξερουμε για πιο λογο ????

Link to comment
Share on other sites

βαλε εσυ την θηλυκια μεσα σε μπουκαλι η γεννιστρα και μετα θα τα βρουνε... αλλα πρωτα πρεπει να γινουν αυτα που σου εγραψα πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

βαλε εσυ την θηλυκια μεσα σε μπουκαλι η γεννιστρα και μετα θα τα βρουνε... αλλα πρωτα πρεπει να γινουν αυτα που σου εγραψα πιο πανω

σε εφχαριστο πολι για την πληροφορια σου <_<:D

Link to comment
Share on other sites

τιποτα... και αν θες να μοιραστεις αυτην την εμπειρια δημιουργησε ενα θεμα εδω στα ''λαβυρινθοψαρα'' για να δουμε την αναπαραγωγη σου <_<

Link to comment
Share on other sites

καταρχην εχεις διαβασει το προφιλ του ψαριου?

αν ναι τοτε προχωρας και κανεις τα εξης

1)προετοιμασια ψαριων(ζευγαριου) 1 εβδομαδας

2)να ταιζεις 2 φορες την μερα γιατι η διαδικασια του ζευγαρωματος ειναι εποδυνη γι αυτα

3)αφου κανεις τα παραπανω τα βαζεις μαζι (την θηλυκια η σε γεννηστρα η την αφηνεις ελευθερη εκτος και αν το ενυδρειο ειναι φουλ φυτεμενο)

4)στη διαρκεια της αναπαραγωγης θα αφησεις το φως ανοιχτο εως οτου εκκολαυθουν τα αυγα

5)εκκολαπτονται τα αυγα βγαζεις πρωτα την θηλυκια και μετα απο 2-3 μερες τον αρσενικο

6 και τελευταιο καλη επιτυχια και καλους απογονους :D

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323429

:huh: Ωραια απαντηση <_<

Link to comment
Share on other sites

τιποτα... και αν θες να μοιραστεις αυτην την εμπειρια δημιουργησε ενα θεμα εδω στα ''λαβυρινθοψαρα'' για να δουμε την αναπαραγωγη σου <_<

ενοιτε οτι θα μηραστο την εμπιρια μου μαζι σασ γιατι ηνε πολι ορεα εμπιρια :D:huh::huh::huh:

Link to comment
Share on other sites

ενοιτε οτι θα μηραστο την εμπιρια μου μαζι σασ γιατι ηνε πολι ορεα εμπιρια <_<:D:huh::huh:

ακριβως :huh:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...