Jump to content

Recommended Posts

Σκέπτομαι να πάρω Α/Ο για να μπορέσω να κοντρολάρω το ph. και θα ήθελα την βοήθεια σας.

1..Στα 600λτρ πόσα θα πρέπει να κάνω αλλαγή

2..Εχω δει στο WaterWaves την AQUAPURE με μεμβράνη 100GPD .

Θέμα πίεσης δεν έχω εδώ το αντίθετο έχω βάλει και μειωτήρα .Εννοείτε θα βάλω παροχή πριν το μειωτήρα.

3..Τι Α/Ο θα πρέπει να πάρω (το οικονομικό παίζει ρόλο μην το ξεχνάμε)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου παιζει μεγαλο ρολο τι ψαρια εχεις κοινωσ τι ph θεσ να εχεισ τι εχει η βρυση σου οποτε χρειαζονται και αλλες πληροφοριες . οσο τα 100GPD και μια με 50 κανει δουλεια αν βγει οτι θες καποια λιτρα νερου που καλυπτονται με περισοτερεσ Ωρες υπομονη .

Link to comment
Share on other sites

Παρε μια ιδεα μια που τα παιδια εχουν και καλο ονομα:

http://www.waterwaves.gr/index.php?target=...category_id=189

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η βρύση μου έχει ph. 7,7-7,8 και θα ήθελα όταν στρώσει να βάλω αγγελόψαρα και όταν θα έρθει η εμπειρία έλεγα για δίσκους.Αλλα η βασική απορία μου είναι

πόσα λύτρα θα πρέπει να αλλάζω και σε πόσο καιρό πχ κάθε 20-25 μέρες?

και ας πούμε το 1/3 δηλαδή 200λτρ θα εινα 200λτρ οσμώσεως η θα είναι 150 όσμωσης και 50λτρ βρίσεις ?

Και όπως έστειλε ο φίλος Riκ αυτό είχα δει και μου άρεσε αρκετά έως πολύ οικονομικό ,αλλά αυτό που δεν μου αρέσει …. σε όλες τις οσμώσεις ….είναι το άχρηστο νερό το οποίο θα είναι πολύ για τα λίτρα καθαρού που θα θέλω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η λυση και της τυρφης αλλα σιγουρα δεν μπορεις να κατεβασεις το ΡΗ στα επιπεδα της οσμωσης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...