Jump to content

Fujifilm Finepix S2950hd


Recommended Posts

Γεια σας παιδια.. ειδα αυτην την camera σε προσφορα.. ειναι καλη?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. ειδα αυτην την camera σε προσφορα.. ειναι καλη?

Σε τι τιμή?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι καριβως προσφορα... 140 €

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι καριβως προσφορα... 140 €

Μια χαρα ειναι σαν φωτογραφική,,φυσικα εξαρτάται για πιο σκοπο την θες..αλλα για γενικη χρήση και μετα χαρακτηριστικά που βλέπω μια χαρα !!! και η τιμη Τζαμ!

Link to comment
Share on other sites

ε δεν την θελω και για επαγκελματικη χριση... για καμια φωτογραφια του ενυδριου, καμια στις διακπες και τετοια.... επισης διαβασα οτι ειναι και full manual αν θες οποτε εχεις πολλες δυνατοτητες οντως η τιμη ειναι πολυ καλη.. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

κτύπα την και μη το σκέφτεσαι φίλε..

Link to comment
Share on other sites

αξιζει δλδ ετσι?

Φιλε κατε εμενα ..ναι..τωρα τι αλλο μπορω να σου πω..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κατε εμενα ..ναι..τωρα τι αλλο μπορω να σου πω..

τι λεει ο ποιοητης?

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει για τα λεφτά της!

Aν θες να πας σε κατι ποιοτικοτερο απο αποψη κατασκευης θα σου προτεινα Aυτη η Αυτη...H αν θες κατι ακομα καλυτερο Εδω.

Αυτες που αναφερω παραπανω ειναι καμερες που εχω πιασει στα χερια μου,καθως και την fuji και μπορω να τις προτεινω ελευθερα... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

τι λεει ο ποιοητης?

Συγνώμη..προσπαθώ να είμαι οσο πιο ξεκάθαρος με την καθαρεύουσα..ειμαι κυπριος βλέπειας.

Εδω μιλάμε με το τζαι και shhh και τραγουδάμε ταυτόχρονα!!

Link to comment
Share on other sites

αα τωρα καταλαβα τι θες να πεις.. χεχε το διαβασα αλλες 2-3 φορες και το επιασα.. κατ' εμου που λεμε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

αα τωρα καταλαβα τι θες να πεις.. χεχε το διαβασα αλλες 2-3 φορες και το επιασα.. κατ' εμου που λεμε :blush:

Κατ'εμου τοτε :thumbup: την αγόρασες τελικα????

Link to comment
Share on other sites

αμε αμε!! και το τελευαταιο κοματι κιολας!! καλα για τα λευτα της ειναι πυραυλος!!

Link to comment
Share on other sites

καλα παιδια η μηχανη δεν παιζεται... απλα δειτε φωτο!!! :blush::thumbup::blink:

DSCF0225.jpg

DSCF0223.jpg

DSCF0216.jpg

DSCF0211-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρχη ακομα...

Να σε δω τι θα λες οταν μαθεις πλεον την καμερα...

Καποια tips για την ενυδρειακη φωτογραφια...

1.Μην χρησιμοποιεις φλας,χωρις φλας θα βγαλεις πιο ατμοσφαιρικες και πιο ζωντανες εικονες.

2.Αρχισε να χρησιμοποιεις την καμερα σου σε Manual λειτουργια η Προταιρεοτητα διαφραγματος.

3.Παιξε αρκετα με τις ρυθμισεις σου...Εδω θα χρειαστεις αρκετο χρονο εξασκησης αλλα τα αποτελεσματα θα σε ανταμειψουν...

Γενικοτερα μιας και τωρα αρχιζεις να ασχολησε(Απο οτι φαινεται) με την φωτογραφια θα σου προτεινα να πειραματιστεις οσο πιο πολυ μπορεις...

Υ.Γ Διαβασε το Manual της μηχανης σου,ξερω φαινεται μεγαλο και βαρετο αλλα θα μαθεις πολλα πραγματα απο αυτο :thumbup::blush:

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω ακομα να ανακαλυψω... χεχε παντως πιστευω οτι αυτη η καμερα ειναι το απολυτο value for money... κανενα τιπ για ρυθμισεις θα μου δωσετε? πχ iso,f και τετοια... (η 3η με τα σαλιγκαρια πιστευω ειναι η καλυτερη :thumbup: )

Link to comment
Share on other sites

Οσο μεγαλυτερο Iso ωστε να μην εμφανιζεται "θορυβος" στην εικονα σου,οσο μεγαυτερη ταχυτητα ωστε να μην βγαινουν κουνημενες οι φωτογραφιες σου,και οσο μεγαλυτερο διαφραγμα...

Το οσο που αναφερω παραπανω ειναι τετοιο ωστε να βγαζεις εικονα που να μην ειναι μαυρη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

μεγαλυτερο iso= μεγαλυτερος θορυβος σωστα?

Link to comment
Share on other sites

η καμερα εχει μεχρι 6400... αμα το βαλω εκει ομως γινετε με μλε κουκιδες παντου...,

Link to comment
Share on other sites

η καμερα εχει μεχρι 6400... αμα το βαλω εκει ομως γινετε με μλε κουκιδες παντου...,

Nαι,λογικα στο 800-1600 θα εισαι πολυ καλα,ταχυτητα στο 1/30-1/60 και F 8...Λογικα θα εχεις καλα αποτελεσματα...Ισως αλλαζουν στην καμερα σου :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...