Jump to content

Sump


dimos

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα

Ερώτηση για sump σε ενυδρειο 300 λίτρων που ήδη τρέχει Πόσο εύκολο η δύσκολο είναι να κατασκευαστεί sump και ποιο περίπου θα είναι το κόστος

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο το στήσιμο που θα κάνεις.

Θέλεις να τρυπήσεις το ενυδρείο ή να βάλεις μια υπερχείληση?

Το κόστος εξαρτάται απο το πόσο σχολαστικός είσαι και κατα πόσο πιάνουν τα χέρια σου. Ένα κομπλέ σύστημα με υπερχείληση, σωληνώσεις, αντλία επιστροφής και ιδιοκατασκευή sump 100lt παίζει στα 200-250Ε.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο το στήσιμο που θα κάνεις.

Θέλεις να τρυπήσεις το ενυδρείο ή να βάλεις μια υπερχείληση?

Το κόστος εξαρτάται απο το πόσο σχολαστικός είσαι και κατα πόσο πιάνουν τα χέρια σου. Ένα κομπλέ σύστημα με υπερχείληση, σωληνώσεις, αντλία επιστροφής και ιδιοκατασκευή sump 100lt παίζει στα 200-250Ε.

Σε καμία περίπτωση δεν Θέλω να τρυπησω το ενυδρειο τώρα τα χέρια μου πιάνουν αλλα επειδή δεν το έχω ξανακάνει και το ενυδρειο είναι σε σαλόνι σπιτιού και είναι και δίφατσο θα ήθελα να πάρω κάτι εντελώς έτοιμο και απλά να το τοποθέτηση αν γίνεται βέβαια Αυτό που λέω

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν Θέλω να τρυπησω το ενυδρειο τώρα τα χέρια μου πιάνουν αλλα επειδή δεν το έχω ξανακάνει και το ενυδρειο είναι σε σαλόνι σπιτιού και είναι και δίφατσο θα ήθελα να πάρω κάτι εντελώς έτοιμο και απλά να το τοποθέτηση αν γίνεται βέβαια Αυτό που λέω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...