Jump to content

υλικα φιλτρου


bill1997crack

Recommended Posts

αγορασα το φιλτο sera fill 60 και προσθεσα και αλλον ενα θαλαμο με σιποραχ μινι το ενυδριο μου ειναι 54 λτ και οχι 45 οπωσ πιστεα αρχηκα :bowdown: σκευτομαι να βγαλω τον ανθρακα και να βαλω σιποραχ μινι θα ειναι καλητερα ;; το φιλτρο αρκρι ;; εχω 3 γατοψαρα 2 μικρουσ γλυφτεσ και 3 αγκελοψαρα (προσωρινα )

Link to comment
Share on other sites

αγορασα το φιλτο sera fill 60 και προσθεσα και αλλον ενα θαλαμο με σιποραχ μινι το ενυδριο μου ειναι 54 λτ και οχι 45 οπωσ πιστεα αρχηκα :bowdown: σκευτομαι να βγαλω τον ανθρακα και να βαλω σιποραχ μινι θα ειναι καλητερα ;; το φιλτρο αρκρι ;; εχω 3 γατοψαρα 2 μικρουσ γλυφτεσ και 3 αγκελοψαρα (προσωρινα )

Λοιπόν όσο αφορά να βγάλεις τον άνθρακα και να βάλεις siporax ναι το φιλτρο ποσά λίτρα γυρνάει την ώρα; Αν γυρνάει 4-5 φορές το νερο του ενυδρειου ας πούμε ότι είσαι καλα γιατί το ενυδρειο το εχεις φορτωμένο

Link to comment
Share on other sites

7 φορεσ περναοι το νερο μεσα απο το φιλτρο το φιλτρο λει 380λτ την ωρα

Αφαίρεσε ένα 30-40 % λόγω υλικών στο κάδο περίπου τοσο πέφτουν οι ροές καλα είσαι αλλα ξαναλέω εχεις ψάρια που δε κάνουν για το ενυδρειο σου τα αγγελοψαρα σε τόσο μικρο ενυδρειο είναι θέμα

Link to comment
Share on other sites

το ψερω ειδι ψαχνω καινουριο ενυδριο γυρο στα 200 λτ

Για τα αγγελοψαρα φρόντισε το ενυδρειο να έχει ύψος αρκετό

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα σου προτεινα να βαλεις το σιποραξ σε ενα δυχτακι και να το αφησεις μπροστα στην ροη του νερου για κανα δυο βδομαδες και μετα να βγαλεις τον ανθρακα και να τον αντικαταστησεις με το σιποραξ. Οταν μετα θα βαλεις το σιποραξ μεσα στο φιλτρο ταιζε για καμια εβδομαδα λιτα και λιγο και καλο ειναι να κανεις γενικες μετρησεις εκεινη την περιοδο. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα σηποραχ και ατο εβαλα μπροστα στο φιλτρο οπωσ με συμβουλευσε ο rik αλα εχω και ενα αλλο προβλημα εχω πολυ σκληρο νερο ph 8 kh7-8 gh 20

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...