Jump to content

Αναγνωριση ψαριου


vasilis82

Recommended Posts

Γεια σας. θα μπορουσε να μου πει καποιος τι ψαρι ειναι αυτο που εχω στο ενυδριοε μου? ευχαριστω

post-43689-1307361719_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Phractocephalus hemioliopterus

ευχαριστω. το εχω σε ενα ενυδρειο, ιδιοκατασκευη 400 λιτρα. θελω να βαλω ακομη 2 μεσα αλλα ειναι ακριβα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. θα μπορουσε να μου πει καποιος τι ψαρι ειναι αυτο που εχω στο ενυδριοε μου? ευχαριστω

Ποσα εκατοστόμετρα ειναι το τερας????? :bowdown::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ποσα εκατοστόμετρα ειναι το τερας????? :bowdown::thumbup:

τωρα ειναι γυρω στα 45. χαχαχα. περσι ηταν γυρω στα 20. μου το εδωσε ενας φιλος, πηγα να παρω αλλα 2 αλλα τα ειχαν 45 ευρψ και ηταν 15 εκατοστα περιπου. ξερεις ποσα χρονια ζουνε? το ενυδρειο μου ειναι 1.65 πλατος και 65 υψος. τριγωνο... οδιοκατασκευη. το εχω σε καφε, ευβοια.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειναι γυρω στα 45. χαχαχα. περσι ηταν γυρω στα 20. μου το εδωσε ενας φιλος, πηγα να παρω αλλα 2 αλλα τα ειχαν 45 ευρψ και ηταν 15 εκατοστα περιπου. ξερεις ποσα χρονια ζουνε? το ενυδρειο μου ειναι 1.65 πλατος και 65 υψος. τριγωνο... οδιοκατασκευη. το εχω σε καφε, ευβοια.

Ζούνε αρκετά.. είναι είδος γατόψαρου..Αλλα!!! Αλλααα... Θέλει το λιγότερο δίμετρο ενυδρείο ετσι όπως το ειδα!! και οσο για να βάλεις και άλλο μαζί του...δεν το θεωρώ καλή ιδεα..αφου το 400 σου δεν θα ειναι καθολου μα καθολου βολικα για 3 τετια..

Link to comment
Share on other sites

Ζούνε αρκετά.. είναι είδος γατόψαρου..Αλλα!!! Αλλααα... Θέλει το λιγότερο δίμετρο ενυδρείο ετσι όπως το ειδα!! και οσο για να βάλεις και άλλο μαζί του...δεν το θεωρώ καλή ιδεα..αφου το 400 σου δεν θα ειναι καθολου μα καθολου βολικα για 3 τετια..

ενταξει, δεν ηξερα οτι εχω να κανω με τετοιο τερας. χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο ψάρι αλλα αμα ρίξεις μια ματια στις απαιτήσεις τους θα αλλάξεις γνώμη,είναι μικρο το ενυδρειο σου για υτο το ψάρι,σε αυτά τα λίτρα εχεις πολλές επιλογές σε ψαρια οπου θα μπορείς να κρατήσεις ακομα και σε τελικό μέγεθος..

Ρίξε μια ματιά εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο ψάρι αλλα αμα ρίξεις μια ματια στις απαιτήσεις τους θα αλλάξεις γνώμη,είναι μικρο το ενυδρειο σου για υτο το ψάρι,σε αυτά τα λίτρα εχεις πολλές επιλογές σε ψαρια οπου θα μπορείς να κρατήσεις ακομα και σε τελικό μέγεθος..

Ρίξε μια ματιά εδώ

ωχ, βλεπω σε λιγο να μη χωραει να στριψει στο ενυδρειο μου...

Link to comment
Share on other sites

ωχ, βλεπω σε λιγο να μη χωραει να στριψει στο ενυδρειο μου...

1000 γαλονια. δλδ 3300 λιτρα. και εχω 400.. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Τα Red-tailed Catfish γινονται τεράστια και γι' αυτό χρειάζονται.... πολλά λίτρα :bowdown:

(και τρώνε ότι χωράει στο στόμα τους)

post-491-1307365079_thumb.jpg

post-491-1307365090_thumb.jpg

post-491-1307365099_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα Red-tailed Catfish γινονται τεράστια και γι' αυτό χρειάζονται.... πολλά λίτρα :thumbup:

(και τρώνε ότι χωράει στο στόμα τους)

οντως παρα πολλα.... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

1000 γαλονια. δλδ 3300 λιτρα. και εχω 400.. :hysterical:

Αχ φιλέ..που έμπλεξες!! εδώ ο μονστερ ριβερ στο Discovery το έδειξε :bowdown: σε λίγα χρόνια.,αν το κρατήσεις πρόσεχε να μην σου καταπιεί το χέρι, έτσι για πλάκα!! :thumbup:

Αντε βαλε σχέδια μπροστά για το 2m+ :happybday::band:

Έγινε επεξεργασία - christos k
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλό να κοιτάξεις να τους βρείς νέο μεγαλύτερο σπίτι προτού βγεί εξω και κυνηγάει να σου φάει τους πελάτες :bowdown::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλό να κοιτάξεις να τους βρείς νέο μεγαλύτερο σπίτι προτού βγεί εξω και κυνηγάει να σου φάει τους πελάτες :bowdown::thumbup:

χαχαχα. 12 χιλ τζαμι εχω βαλει στο ενυδρειο.. ασε ψαχνοντας τωρα εδω στο ιντερνετ, βρηκα εναν απο αθηνα που εχει βαλει ενα σε 5000 χιλ λιτρα.. χααχαχα :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα. 12 χιλ τζαμι εχω βαλει στο ενυδρειο.. ασε ψαχνοντας τωρα εδω στο ιντερνετ, βρηκα εναν απο αθηνα που εχει βαλει ενα σε 5000 χιλ λιτρα.. χααχαχα :happybday:

τι γελας βρε? :bowdown::thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

τι γελας βρε? :thumbup::hysterical::happybday:

εχει 2 ο τυπος. σα κατοικιδια.. τα ταιζει στο στομα. ζουν 20-25 χρονια λεει... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το μικρο αθωο ομορφο ψαρακι γινεται τετοιο ΤΕΡΑΣ?

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το μικρο αθωο ομορφο ψαρακι γινεται τετοιο ΤΕΡΑΣ?

ναι, αστα να πανε. εκει που ειδα για εκεινον τον τυπο, ειναι φορουν. θα γραφτω εκει να του μιλησω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...