Jump to content

Διακοπές Και Μονομαχος


Recommended Posts

θα φυγω διακοπες στο τελος του μηνα και θελω να παρω και το μονομαχο μαζι μου το προβλημα ειναι οτι εχω
και ενα γατο ζωηρο και φοβαμαι να τον αφησω μονο του στο πιο μεγαλο ενυδρειο εχει καπακι και κλεινη καλα
ενω αυτο που εχω το μονομαχο ενα απλο τζαμι.το εχω πανω στο παγκο της κουζινας και πηδαει για να πιασει
το ψαρακι ευτηχως δεν του δινει σημασια τον εχει γραμμενο κανονικα.
σκευτηκα να παρω ενα μικρο ενυδρειο αυτα τα πλαστικα με καπακι νομιζω οτι ειναι για χελωνες νερου να παρω και ενα μικρο θερμοστατη χωρις να βαλω τιποτα αλλο μεσα[ αμμο η χαλικη]. και να τον παρω μαζι μου.
υπαρχει προβλημα αν δεν εχει φιλτρο μεσα για 15 μερες???????????????
θα κανω αλλαγες στο νερο πιο συχνα καθε 3 μερες τι νομιζεται θα κανω καλα η οχι.

Link to comment
Share on other sites

εχεις φωτογραφια απο το μικρο ενυδρειακι που λες?

ποσο νερο θα εχεις μεσα ?

θερμοστατη τι να τον κανεις καλοκαιριατικα ? :bowdown:

αλλαγες μπορεις να κανεις συχνες απλα να προσεχεις οι τιμες του νερου να ειναι ιδιες

επισης εγω μεσα σε αυτο το μικρο ενυδρειακι θα φροντιζα να εχω μπολικο κερατοφυλλο και να μην ταϊζω σε μεγαλες ποσοτητες

Link to comment
Share on other sites

εχεις φωτογραφια απο το μικρο ενυδρειακι που λες?

ποσο νερο θα εχεις μεσα ?

θερμοστατη τι να τον κανεις καλοκαιριατικα ? :bowdown:

αλλαγες μπορεις να κανεις συχνες απλα να προσεχεις οι τιμες του νερου να ειναι ιδιες

επισης εγω μεσα σε αυτο το μικρο ενυδρειακι θα φροντιζα να εχω μπολικο κερατοφυλλο και να μην ταϊζω σε μεγαλες ποσοτητες

δεν το εχω αγοραση ακομα ειθελα πρωτα να σας ρωτησω. πιστευω να ειναι γυρω στα 10 λιτρα να βρω τωρα κερατοφυλλο οσο και να εχω ψαξει δεν μπορω να βρω εχω γυρησει πανω απο 10 πετ απο αθηνα και στην περιοχη μου.οσο για της αλλαγες θα παρω νερο απο το ενυδρειο που ειναι.και στης αλλαγες θα βαζω και αντιχλωριο και για τα βακτηρια.στο ενυδρειο να αφησω να δουλευη κανονικα με το φιλτρο ετσι???????????????

γιατι εχει μεσα και φυτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα να δουλευει αν και για τοσες μερες θα πεσει η σταθμη του νερου .

κερατοφυλλο βαλε αγγελια υπαρχουν πολλοι χομπιστες που το πετανε καθε εβδομαδα τοσο που αναπτυσσεται :bowdown: (εγω δεν εχω αυτη την στιγμη να σου δωσω )

Έγινε επεξεργασία - she'sinpanties
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα να δουλευει αν και για τοσες μερες θα πεσει η σταθμη του νερου .

κερατοφυλλο βαλε αγγελια υπαρχουν πολλοι χομπιστες που το πετανε καθε εβδομαδα τοσο που αναπτυσσεται :bowdown: (εγω δεν εχω αυτη την στιγμη να σου δωσω )

εχω το γιο μου που θα προσεχει τα υπολοιπα ψαρια και θα συμπληρωνει και νερο.

ελπιζω να μπορεσω να ερθω στην συναντιση του σαββατου να σας γνωρισω απο κοντα οπως και εσεις εμενα.

και ισως καποιος να εχει κερατοφυλλο

Link to comment
Share on other sites

βαλε και μια αγγελια καλου κακου μηπως εχει καποιος κοντα στην περιοχη σου :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αποκτησε ενα 20 λιτρο ο κυριος και κανει χαρουλες

ευχαριστω τα παιδια για της συμβουλες και το κερατοφυλλο.

περασα πολυ ωραια στη συναντηση

σορι για την καθηστεριση αλλα την προπερασμενη κυριακη με τους κεραυνους μας καικαν ολες οι τηλεορασης

και το ρουτερ για το ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...