Jump to content

Τι εχει το ματακι της


Recommended Posts

kanon.jpg

-1.jpg

Αδελφια Αφρικανοι ,καλησας μερα.

Καταρχην ζητω συγνωμη που δεν ανοιγω θεμα καινουργιο στις ασθενειες,αλλα θελω να εχω πληρες φακελομενο το ενυδρειο μου.

Πριν απο ενα μηνα περιπου μεταξυ αλλων πειρα και αυτο το ψαρακι,ειναι η μια θηλυκια modka.

Η προσαρμογη εγινε κανονικα και νυχτα.Την επωμενη μερα οπως την παρατηρισα ηταν ετσι.

Επικοινωνησα με το καταστημα και μου ειπε οτι ειναι απο την μεταφορα και θα γινει καλα.

Στις αρχες ηταν και πρησμενο το ματι,τωρα ειναι κανονικα.

Το παραξενο ειναι ,πως αυτη η φολουρα δεν ειναι σταθερη.Δηλ.την ωρα που ειναι ετσι ,την αλλη στιγμη θολωνει ολος ο βολβος,και μετα φευγει η θολουρα και βλεπω και την κορη του ματιου μεν ,αλλα σαν να ειναι δακρυσμενη και να εχει σαν ζελατινι πανω στο ματι.

Οπως ξερετε το ενυδρειο ειναι διπλα στο παραθυρο και εχει φυσικο φως ολη μερα.Κατα την διαρκεια της ημερας κυκλοφορει κανονικα,μετο που αναβουν τα φωτα κρυβεται σε μια γωνια, και βγενει οταν ειναι να ριξω φαγητο,απο ορεξει καλα παει αλλα δεν ανεβενει επανω μαζι με τα αλλα ,απλα περιμενει στην μεση και οτι πεφτει τρωι.

Να σημειωσω οτι ο αρσενικος αυτην θελει περισσοτερο απο τις αλλες δυο,και αν και αποφευγει τους τσακωμους ,οταν της ορμανε η αλλες θυληκες δεν τα βαζει κατω.

Το ερωτημα μου ειναι .Τι εχει?τι μπορω να κανω?

Τωρα και παλι ζητω συγνωμη που ανοιγω καινουργιο θεμα :bowdown: ,αλλα αποτι καταλαβα χαθηκε μεσα στο θεμα μου.

Να σας ενημερωσω οτι Ο φολος Στρατος μου ειπε οτι μπορει να ειναι απο στρες,και ο φιλος Σακης μου ειπε οτι εναι καποια αθενεια και μου συστησε αυτοhttp://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.waterlife.co.uk/seaquariums/myxazin.htm&ei=uifvTeWSBMSBhQedk-TFCQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&sqi=2&ved=0CCUQ7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3Dmyxazin%26hl%3Del%26biw%3D2547%26bih%3D1249%26prmd%3Divns

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο την θολούρα βλέπεις καθόλου άσπρο κάπου (σαν σκόνι)?

Τα μάτια είναι κανονικά στην θέση τους ή έχουν πεταχτεί λίγο έξω?

Το Myxazin είναι ένα ήπιο φάρμακο κατα των βακτηριδιακών λοιμώξεων.

Τα μάτια συνήθως προσβάλονται απο κάποιο βακτήριο και σπάνια απο παράσιτο.

Μήπως το ψάρι έχει ταλαιπωρηθεί απο το κατάστημα και απλά θέλει το χρόνο του να πάρει χρώμα το μάτι?

Τα μάτια συνήθως μας λένε πολλά για την υγεία τους ψαριού.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο την θολούρα βλέπεις καθόλου άσπρο κάπου (σαν σκόνι)?

Τα μάτια είναι κανονικά στην θέση τους ή έχουν πεταχτεί λίγο έξω?

Οχι ειναι κανονικα ,απλα την πρωτη εβδομαδα ηταν και πρησμενο,ολα τα αλλα εναι κανονικα ,ουτε σκονη,και το σωμα της ειναι μια χαρα,

Το Myxazin είναι ένα ήπιο φάρμακο κατα των βακτηριδιακών λοιμώξεων.

Τα μάτια συνήθως προσβάλονται απο κάποιο βακτήριο και σπάνια απο παράσιτο.

Μήπως το ψάρι έχει ταλαιπωρηθεί απο το κατάστημα και απλά θέλει το χρόνο του να πάρει χρώμα το μάτι?

Τα μάτια συνήθως μας λένε πολλά για την υγεία τους ψαριού.

Η αληθεια ειναι το ψαρι μεσα σε 5 μερες εκανε 2 προσαρμογες γιατι δεν ηταν στο μαγαζι ,και ηρθε απο αλλη επαρχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...