Jump to content

Pomacanthus Imperator


heniochus

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! :bowdown:

θελω να ρωτησω ο POMACANTHUS IMPERATOR σε ποσο καιρο και τη μεγεθος αλλαζη χρωμα...?

μπορει να γινει σε αιχμαλωσια? ποσα εκατοστα πρεπει να ειναι? και εαν μπορω να τον βοηθησω γενικοτοτερα με καλη διατροφη...

σκεφτομαι να αγορασω αυτο το πανεμορφο ζωο, στην κατοχη μου εχω ενα ενυδρειο fish only διαστασεις 1.50μ 250 λιτρα

που φιλοξενη 2 lionfish 2 puffer 1 trigger 1 marrow clown 1 cow fish 1 scopas tang 1 yellow tang

ευχαριστω πολυ!!!! :thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

εχεις ηδη υπερβολικα ψαρια για τα λιτρα σου.... ο αυτοκρατορας μονο θελει 500λιτρα... και ειναι και απο τα δυσκολα ψαρια που θελει πολες κρυψωνες καλα στρωμενο ενυδρειο κτλπ.......δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα καλυτερα μην το κανεις , φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

εχεις ηδη υπερβολικα ψαρια για τα λιτρα σου.... ο αυτοκρατορας μονο θελει 500λιτρα... και ειναι και απο τα δυσκολα ψαρια που θελει πολες κρυψωνες καλα στρωμενο ενυδρειο κτλπ.......δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα καλυτερα μην το κανεις , φιλικα παντα

Συμφωνω και εγω.Εχεις πολλα ψαρια για τα λιτρα σου. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ για την συμβουλη σας!!!

δεν θα τον προσπαθησω (τουλαχιστων ακομα, μεχρη να ξεκινισω νεο ενυδρειο)!!!

παντως εαν ξερεται να μου πειτε για τον χρονο που κανει να αλλαξη χρωμα ??? :)

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ για την συμβουλη σας!!!

δεν θα τον προσπαθησω (τουλαχιστων ακομα, μεχρη να ξεκινισω νεο ενυδρειο)!!!

παντως εαν ξερεται να μου πειτε για τον χρονο που κανει να αλλαξη χρωμα ??? :)

Εγω πάλι,δεν γνωρίζω κανέναν που να άλλαξε χρώμα ο αυτοκράτωρας στο ενυδρείο του,άσε που επίσης δεν γνωρίζω πολλούς που να τον έχουν κρατήσει μεγάλο διάστημα.

Πολύ δύσκολο και ιδιαίτερο ψάρι, και επίσης παίζει πολύ το πως θα σου κάτσει ο κάθε αυτοκράτωρας στο ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έχω πάνω απο 14 μήνες

σε ενυδρείο 450 λίτρων μάζι με το

σαμπ. Τον είχα πάρει πολύ μικρό.

Τώρα είναι περίπου 10 cm καιτα χρώματά

του αρχίζουν σιγά σιγά να ξεθωριάζουν.

Άν θα αλλάξει δεν ξέρω. Πάντως θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Ο nickman τον αγόρασε πριν ένα χρόνο σε μέγεθος δίευρου και τώρα είναι περίπου 12 πόντους και η αλλαγή των χρωμάτων έχει σχεδόν ολοκληρωθεί.Και όλα αυτά σε ένα ενυδρείο 300λτ ολοκληρωτικά παρατημένο και βρόμικο με πολλά ψάρια..Τώρα τον έχει βάλει στο καινούριο του 800λτ.

Link to comment
Share on other sites

με την λιγη εμπειρια μου πανω στο θαλασσινο ενυδρειο μου , πιστευω πως σε ολα υπαρχει και το θεμα (τυχη) εχω δει μπροστα μου moorish idol na τρωει sera brine shrimp στο ενυδρειο του φιλου μου κ πολλα αλλα ψηλοκουφα! ΤΕΛΟΣ Η ΦΥΣΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΕΙ!!! ΑΛΛΟΣΤΕ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Κ Η ΓΟΗΤΙΑ ΤΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ..... :)

Link to comment
Share on other sites

Ο nickman τον αγόρασε πριν ένα χρόνο σε μέγεθος δίευρου και τώρα είναι περίπου 12 πόντους και η αλλαγή των χρωμάτων έχει σχεδόν ολοκληρωθεί.Και όλα αυτά σε ένα ενυδρείο 300λτ ολοκληρωτικά παρατημένο και βρόμικο με πολλά ψάρια..Τώρα τον έχει βάλει στο καινούριο του 800λτ.

[/quote

Νίκο σε ευχαριστώ για τα "καλά" σου λόγια. :thumbup:

Το ψάρι το έχω από 8/10/10 και από ότι φαίνεται θα έχει αλλάξει χρώματα μέχρι να κλείσει χρόνο.

Velvas είσαι σίγουρος ότι το ψάρι σου είναι ο αυτοκράτορας;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...