Jump to content

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.μωλις εφτιαξα το νεο μου 60αρι με την βοηθεια του ''καθηγητη των δισκων'' south.εχω μεσα ενα κοπαδακι 1-2 μολυ και 1-2 πλατυ.το προβλημα ειναι οτι το ενα μολυ στην αρχη εκανε συνεχεια τρλους κυκλους γυρω απο τον εαυτο του κολυμπησε μετα κανονικα και τωρα εχει αραξει εδω και 2 ωρες ακουνητο τελειως στο πανω μερος ενος ξυλου και κατω απο μια ανουμπια που ειναι δεμενη στο ξυλο.οι μετρησεις ειναι καλες.μηπως ξερει κανεις για ποιο λογο το κανει.ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

εχω θερμοκρασια 26 ph7,2 ch14 no2 0.ειναι καλες νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Αμμωνία?Αμμώνιο(NH4?NH3) μήπως γνωρίζεις,δώσε μας στοιχεια για το ενυδρειο,ποσο καιρο τρεχει,ποσο καιρο είναι μεσα τα ψάρια?Εχεις κανει αλλαγη νερου καθολου?

Link to comment
Share on other sites

σημερινο ειναι τα ψαρια.το μεσημερι μπηκαν μεσα.το στρωσιμο εγινε κατευθειαν με μπολι και βιολογικο υλικο που μου εφερε πολυ φιλος και γνωστης.ετσι αλλαγη νερου δεν εγινε ακομα και δεν εχω ακομα τεστ για την αμμωνια αρα δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο.αυριο θα παρω.ειναι ενυδρειο 4 ωρων περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε καλη προσαρμογή στα ψάρια?Πιθανα το ενυδρείο να μην ήταν τόσο έτοιμο οσο χρειαζόταν.Θα πρεπει να μετρησεις και τα υπολοιπα ιοντα.

Link to comment
Share on other sites

ναι νομιζω οτι εγινε καλη προσαρμογη με την σακουλα στο ενυδρειο μετα με νερο του ενυδριου και μετα με την αποχιτσα μεσα.μου πηρε μια ωρα μεχρι να μπουν μεσα.δεν υπηρχαν αλλα ψαρια μεσα ηταν τα πρωτα.αυριο θα παρω τα υπολοιπα τεστ.υπαρχη περιπτωση να ειναι εγκυος και να θελει να ηρεμιση?ειναι και λιογ πρισμενη οχι ομως τρελα πραγματα.ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

πιθανων ειναι αρρωστο..μαλλον εχουν παθει ζημια καποια πτερυγια του για αυτο και οι σβουρες που εκανε..

Link to comment
Share on other sites

πιθανων ειναι αρρωστο..μαλλον εχουν παθει ζημια καποια πτερυγια του για αυτο και οι σβουρες που εκανε..

Γινεσαι πιο αναλυτικός σε παρακαλώ?Με ποιο τροπο μπορει τα πτερύγια να πάθουν ζημιά?Οπτικα δε θα υπήρχαν οτικά σημάδια?Ανάλυσε μας το σκεπτικό σου εάν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μεταφέρθηκε στη σωστή κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...