Jump to content

Recommended Posts

χρειαζομε την βοηθεια σας....ο αδερφος μου εχει εδω και ενα χρονο περιπου ενα ενυδρειο 180λ...αγορασε πριν 4 μερες εναν κολομβιανο καρχαρια..το προβλημα ειναι οτι δεν τρωει καθολου και ειναι συνεχει κρυμενος μεσα στις πετρες...σε τι μπορει να ωφειλεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

χρειαζομε την βοηθεια σας....ο αδερφος μου εχει εδω και ενα χρονο περιπου ενα ενυδρειο 180λ...αγορασε πριν 4 μερες εναν κολομβιανο καρχαρια..το προβλημα ειναι οτι δεν τρωει καθολου και ειναι συνεχει κρυμενος μεσα στις πετρες...σε τι μπορει να ωφειλεται αυτο?

Είναι απο το στρες της μετακινήσεις...δώσε του λίγο χρόνο..άφησε λιγο τα φώτα κλειστά..να ηρέμηση..

Προσπάθησε να δεις πως συμπεριφέρεται όταν είναι εντελώς σκοτάδι...

Link to comment
Share on other sites

αραια και που βγενει κανει καποια βολτα αλλα μετα ξαναχανεται...εχασε και αλλο ενα ταισμα...υπαρχει περιπτωσει να γλυτωσουμε το ψαρακι?

Link to comment
Share on other sites

αραια και που βγενει κανει καποια βολτα αλλα μετα ξαναχανεται...εχασε και αλλο ενα ταισμα...υπαρχει περιπτωσει να γλυτωσουμε το ψαρακι?

ρίξε τροφή σε χαπάκι..κοντά του.

Link to comment
Share on other sites

καποια ειδικη ονομασια τροφης?η οποιαδηποτε σε μορφη χαπιου.....

Έγινε επεξεργασία - aggelonias
Link to comment
Share on other sites

καποια ειδικη ονομασια τροφης?η οποιαδηποτε σε μορφη χαπιου.....

Ζήτα τροφή για γατόψαρα σε μορφή χαπιού.

(δεν θελω να απογοητεύσω άλλα ο columbia shark) ειναι και αυτο γατόψαρο :)

εγω για τα ψαρια βυθου δινω αυτο

tetra-tabimin[1].jpg

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις συμβουλες σου..παντως δεν απογοητευομαι γιατι ευτηχως δεν ειναι δικη μου επιλογη ο columbia shark..εγω εχω τα μολυ μου και δεν τα αλαζω με τιποτα..... :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις συμβουλες σου..παντως δεν απογοητευομαι γιατι ευτηχως δεν ειναι δικη μου επιλογη ο columbia shark..εγω εχω τα μολυ μου και δεν τα αλαζω με τιποτα..... :)

χεχε αυτα ειναι αξια να βγουν απτο νερο και να σου κανουν νάζια για να τα ταΐσεις!! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

guys οσο αφορα τον κολομβιανο συνεχιζεται το ιδιο τροπαριο..απλα ειναι χωμενος μεσα σε μια τρυπα και το μονο που κανει ειναι να αναπνεει..απο οτι βλεπουμε δεν υπαρχει λυση....ειναι ειδη 5 μερες νυστικος

Link to comment
Share on other sites

guys οσο αφορα τον κολομβιανο συνεχιζεται το ιδιο τροπαριο..απλα ειναι χωμενος μεσα σε μια τρυπα και το μονο που κανει ειναι να αναπνεει..απο οτι βλεπουμε δεν υπαρχει λυση....ειναι ειδη 5 μερες νυστικος

Δοκιμασες εκεινο που σου ειπα με το να βάλεις τροφή βυθου κοντα του?

Link to comment
Share on other sites

Το ψαρι πιθανα να μην εχει εγκλιματιστει,ας δοκιμασει να ταισει με κλειστο φως,υπαρχει περιθωριο ακομα να μεινει το ψαρι χωρις να φαει.Παρατηρησε το ενυδρειο με τα φωτα κλειστα μηπως παρατηρησεις κατι που να σου διαφευγει..

Link to comment
Share on other sites

οταν ειναι τελειως σκοταδι βγενει ορισμενες φορες..αλλα συνεχιζει να μην τρωει......ουτε την τροφη σε χαπια....κριμα :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...