Jump to content

Καθαρισμός πλαστικού ντεκόρ από άλγη


istellas

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κανείς σας πως μπορώ να καθαρίσω πλαστικά ντεκόρ τα οποία έχουν πιάσει πολύύύύύ άλγη?

Δοκίμασα με οδοντόβουρτσα αλλά φεύγει το χρώμα και μένει το μαύρο πλαστικό :)

Καμιά ιδέα?

Thanx

PS Κε moderator μας, δεν είμαι σίγουρος σε ποιο θέμα να βάλω την ερώτηση. Αν κρίνετε ότι είμαι λάθος παρακαλώ μετακινήστε την. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς σας πως μπορώ να καθαρίσω πλαστικά ντεκόρ τα οποία έχουν πιάσει πολύύύύύ άλγη?

Δοκίμασα με οδοντόβουρτσα αλλά φεύγει το χρώμα και μένει το μαύρο πλαστικό :)

Καμιά ιδέα?

Thanx

PS Κε moderator μας, δεν είμαι σίγουρος σε ποιο θέμα να βάλω την ερώτηση. Αν κρίνετε ότι είμαι λάθος παρακαλώ μετακινήστε την. Ευχαριστώ

1977[/snapback]

Για την συγκεκριμένη άλγη που έχεις μου φένεται καλύτερο να βγάλεις τα πλαστικά και να τα στεγνώσεις στον ήλιο για να ξεραθεί η άλγη... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς σας πως μπορώ να καθαρίσω πλαστικά ντεκόρ τα οποία έχουν πιάσει πολύύύύύ άλγη?

Δοκίμασα με οδοντόβουρτσα αλλά φεύγει το χρώμα και μένει το μαύρο πλαστικό :)

Καμιά ιδέα?

Thanx

PS Κε moderator μας, δεν είμαι σίγουρος σε ποιο θέμα να βάλω την ερώτηση. Αν κρίνετε ότι είμαι λάθος παρακαλώ μετακινήστε την. Ευχαριστώ

1977[/snapback]

Εχεις δοκιμασει το Green Away της Interpet? Eπισης, υπαρχουν ειδικα σφουγγαρακια για αλγη - παρε αυτα για καθαρισμο πλαστικων ενυδρειων για να μη σου γδαρουν τα φυτα και τα διακοσμητικα. Κανε και μια μετρηση για Νιτρικο Αλας (ΝΟ3) γιατι αν υπαρχει σε υψηλα επιπεδα η αλγη θα σου ξαναβγει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...