Jump to content

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΡΕΥΜΑΤΟΣ - ΔΕΗ


Recommended Posts

Οπως όλοι ξέρετε η ΔΕΗ ξεκινησε της διακοπες ρευματος σε ολη την Ελλαδα.

Δειτε εδω της προγραμματισμενες διακοπες ή τηλεφωνήστε στο 210 9298100 για πληροφοριες και προετοιμαστειτε καταλληλα με αεραντλιες μπαταριας κλπ

Υπομονη σε ολους μας :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε αλλά νομίζω ότι οι διακοπές ρεύματος λόγω απεργίας, δε θεωρούνται προγραμματισμένες και συνεπώς δεν ανακοινώνονται επίσημα...

Είναι λίγο "τζόγος" το πράμα...

http://www.enet.gr/?i=news.el.ellada&id=286349

ΥΓ. Ο πίνακας είναι λίγο "φαγωμένος" αλλά με select, copy, paste σε κάποιο notepad, εμφανίζονται και τα "φαγωμένα"... :)

Έγινε επεξεργασία - aquarius
Link to comment
Share on other sites

Σωστο αυτο που λες, αλλα η ΔΕΗ δήλωσε οτι θα προσπαθησει να ανακοινωνει της διακοπες λογω απεργιας στο site της. Τωρα απο την προσπαθεια μεχρι την πραξη εχει διαφορα... αλλα οντως ειναι λιγο τζογος οπως ειπες. :) μακαρι να μην γινουν καθολου διακοπες.

Link to comment
Share on other sites

Να βγάλουμε από τις ντουλάπες τις αεραντλίες με μπαταρία :):hysterical:

Link to comment
Share on other sites

γενητριες θελουμε μαλλον, οχι μπαταριες!

Link to comment
Share on other sites

Εμας εδω στον Εβρο παντως δεν βλεπουμε ρευμα.....οποτε καταληξαμε στη γειτονια να παρουμε τρια σπιτια μαζι μια γεννητρια 18 Kw γτ μεχρι Σεπτεμβριο θα αναβαθμιζουν το δικτυο

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια κανω επιλογη στον δημο ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗ (αν και μενω Νικαια, ομως δεν την εχει στις επιλογες) και λεει πως δεν θα κανει διακοπη....υπαρχει και αυτο το ενδεχομενο??? :)

Link to comment
Share on other sites

Κατεπειγον επιστολη της ΔΕΗ για διακοπη σε εκαντονταδες περιοχες σε ολη την Ελλαδα, σημερα 20.30 με 21.30 και 21.30 με 22.30.... Στο www.dei.gr υπαρχει σε popup η ανακοινωση με ολες τις περιοχες....

Αττικη...

20.30-21.30 Φιλαδέλφεια, Μεταμόρφωση, Χαλκηδώνα, Αγιοι Ανάργυροι, Φυλή, Ανω Λιόσια, Μενίδι, Θρακομακεδόνες, Βαρυμπόμπη, Λυκόβρυση, Ερυθραία, Εκάλη, Δροσιά, Διόνυσος, Αγιος Στέφανος, Άνοιξη, Κιούρκα, Καπανδρίτι, Κάλαμος, Ωρωπός, Οινόφυτα

21.30-22.30 Καλαμάκι, Γλυφάδα, Βούλα, Βουλιαγμένη, Βάρη, Βάρκιζα

Καλη δυναμη...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μια παρατήρηση να δείτε πόσο μας θεωρούν ****!!!!

Έβαλα την περιοχή μου και όλοι οι δρόμοι γύρω μου θα έχουν διακοπή. Πάνω-κάτω παράλληλος μας και δεξι-αριστερό κάθετος μας, όλα αναγράφονται στην συγκεκριμένη ιστοσελίδα για διακοπή ρεύματος. Ο δικός μου δρόμος ΔΕΝ το έχουν γραμμένο.

Μερικά σπίτια πιο πέρα, στην ίδια οδό μένει η κ.Πετραλιά.

Τυχαίο....?

Δεν νομίζω!

Οπότε ας κόψει της ***** η ΔΕΗ και αντί να ταλαιπωρούν τον κόσμο ας κόψει το ρεύμα στους πολίτικούς.

Το έχουμε καταλάβει ότι οι συγκεκιμένοι δεν δίνουν δεκάρα για το αν θα μείνω χωρίς ρεύμα. Οπότε ποιός ο λόγος να κόψει η ΔΕΗ το ρεύμα μου?

Αν θέλουν απεργεία να σταματίσουν να προσφέρουν υπηρεσίες σε αυτούς που έχουν το πρόβλημα με.

Παρακαλώ λίγο προσοχή στο λεξιλόγιο μας.

Έγινε επεξεργασία - ΚΩΣΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Στις 14.00 ώρα σήμερα κόψανε το ρεύμα στις Συκιές θεσσαλονίκης, για μια ώρα χωρίς προειδοποίηση, αίσχος είναι ανήθικο, έχουμε ψυγεία στο μαγαζί, δεν πιάνουν οι αγωγές που θα κάνουν ο εμπορικός σύλλογος μας.

Ο αγώνας γίνεται, χωρίς να επιβαρύνεις τις άλλες κοινωνικές τάξεις, συνδικαλιστές της πλάκας !

Link to comment
Share on other sites

Έχει δυό ώρες περίπου που επανήλθε το κομμένο ρεύμα στο σπίτι μου κι αφού έλεγξα τα ενυδρεία, τις ηλεκτρικές συσκευές κι επανεκκίνησα τον υπολογιστή

(κι αφού έταξα μια λαμπάδα στην Παναγία που δεν έπαθα καμιά σοβαρή ζημιά), είπα να δω ποιός είναι αυτός ο αρχισυνδικαλιστής της ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ που παίζει

με τους διακόπτες (και τα νεύρα μας και την περιουσία μας και τη ζωή μας) σα να είναι δικά του και σα να έχει το δικαίωμα να μας βασανίζει όποτε γουστάρει.

Ψάχνοντας λοιπόν έπεσα πάνω σ' αυτό το δημοσίευμα: http://troktiko.eu/?p=39596, τα βασικά σημεία του οποίου παραθέτω:

O Φωτόπουλος πώς ξύπνησε σήμερα;

Στο Google μπορείς να βρεις σχεδόν τα πάντα. Εγκυκλοπαιδικές γνώσεις, ιστορικά στοιχεία, αρχείο εφημερίδων κλπ.

Τα πάντα, εκτός από το βιογραφικό του προέδρου της ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ Νίκου Φωτόπουλου....

Δούλεψε ποτέ ο Φωτόπουλος; Και αν ναι, για πόσο καιρό και σε τι θέση, είναι προφανώς δύο ερωτήματα οι απαντήσεις των οποίων φυλάγονται σαν επτασφράγιστα μυστικά.

Αυτός, λοιπόν, ο κ. Φωτόπουλος έρχεται να υπερασπιστεί, όπως υποστηρίζει, το δικαίωμα στην εργασία.

Ένας άνθρωπος που... μάλλον δεν έχει δουλέψει μια μέρα στη ζωή του ....

Και πώς διεκδικείς το δικαίωμα στην εργασία όταν είσαι στο Δημόσιο; Φυσικά, κάνοντας απεργία!

Έχουμε μάθει τόσα χρόνια, αυτοί οι μικροί καθημερινοί παραλογισμοί να μη μας φαίνονται εξωφρενικοί.

Να μας φαίνεται φυσιολογικό να συμπληρώνουν τον ήδη παχυλό μισθό τους οι συνδικαλιστές των ΔΕΚΟ, με όλα τα επιδόματα όλων των συναδέλφων

τους διότι θεωρητικά θα μπορούσαν κι εκείνοι να είναι π.χ. ανεβασμένοι σε κολώνες υψηλής τάσης της ΔΕΗ και όχι αραγμένοι στα γραφεία τους.

Στις εξαγγελίες για απεργιακές κινητοποιήσεις αντιδρούμε με συγκατάβαση, ενώ θα έπρεπε να γινόμαστε έξαλλοι!

Ο Φωτόπουλος πληρώνεται από τα χρήματα τα δικά σας, τα δικά μου, τα δικά μας.

Το ρεύμα δεν του ανήκει για να το κατεβάζει ανάλογα με τα κέφια του.

Δεν μπορεί να έρχεται ο Φωτόπουλος και η παρέα του και να αποφασίζουν ότι αυτοί οι άνθρωποι που πλήρωσαν για να έχουν ρεύμα, δεν θα έχουν γιατί εκείνον δεν τον συμφέρει!

Έχουμε φτάσει στο σημείο μία ολόκληρη χώρα να αναρωτιόμαστε με τι κέφια ξύπνησε σήμερα ο Φωτόπουλος. Ποιες περιοχές έχει επιλέξει να θερίσει με τους κατεβασμενους διακόπτες;

Αν έρθει στο τσακίρ κέφι, θα τους πάρει σπίτι του, όπως έχει απειλήσει στο παρελθόν; Αν αυτό δεν είναι κατάντια, δεν ξέρω τι είναι.

Ο Φωτόπουλος κραυγάζει για την ιδιωτικοποίηση της ΔΕΗ. Δεν έχουμε καμία πρεμούρα να ιδιωτικοποιηθεί η ΔΕΗ.

Αυτό που θέλουμε είναι να κάνει τη δουλειά για την οποία προορίζεται. Είναι να μην αισθανόμαστε όμηροι του κάθε Φωτόπουλου.

Να έχουμε ρεύμα συνεχώς και αδιαλλείπτως και να μην τρέμει το φυλλοκάρδι μας ότι θα καούν οι ηλεκτρικές μας συσκευές από την

αυξομείωση της τάσης λόγω των αιφνιδιαστικών διακοπών, γιατί ο Φωτόπουλος αποφασίζει και διατάζει.

Αν για να συμβεί αυτό πρέπει να πουληθεί σε ιδιώτες, δυσάρεστο μεν, αλλά ας γίνει.

-------------

Με όλο το σεβασμό προς τους τυχόν εργαζόμενους της ΔΕΗ που τα διαβάζουν αυτά, θα ήθελα να τους πω ότι συμφωνώ απόλυτα.

Και να τους παρακαλέσω να σεβαστούν κι αυτοί το ύψιστο κοινωνικό αγαθό που τους αναθέσαμε να διαχειρίζονται, το ηλεκτρικό ρεύμα.

Κι αν θέλουν ν' αγωνιστούν για τα δικαιώματά τους και να πιέσουν την κυβέρνηση και την διοίκηση της ΔΕΗ, ας κλείσουν τα ταμεία.

Όχι τα εργοστάσια και τους διακόπτες, γιατί δεν έχουν κανένα δικαίωμα και καμία ηθική νομιμοποίηση να μας βυθίζουν στο σκοτάδι.

Ελπίζω να μην ακούσω πάλι το γνωστό ποιηματάκι ότι "δεν πρέπει η μια κοινωνική ομάδα να στρέφεται κατά της άλλης" κλπ κλπ.

Ούτε για το "συνταγματικά κατοχυρωμένο δικαίωμα της απεργίας", γιατί βαρέθηκα, αηδίασα, μπούχτισα να μου στερούν τ' αυτονόητα.

Έγινε επεξεργασία - bokostas
Link to comment
Share on other sites

η Πετραλια?

και πότε θα πατέ ολοι οι γείτονες για επίσκεψη? :hysterical:

συγνώμη που βγήκα εκτος θέματος. :)

Ήρθανε αρκετοί πριν δύο εβδομάδες.

Το άσχημο ήταν ότι ήρθαν και δύο κλούβες ΜΑΤ και κλείσαν τον δρόμο της γειτονιάς.

Εγώ έβγαλα κανονικά τα σκυλιά μου βόλτα και ήθελα να περάσω απο το συγκεκριμένο δρόμο. Με σταμάτισε ο αστυνομικός και μου είπε ότι δεν μπορώ να περάσω. Έκπληκτος εγώ του απαντώ για ποιό λόγο μου αφαιρείται το δικαίωμα να περπατήσω την διαδρομή που περπατώ κάθε μέρα και μου απάντησε "Γιατί το έχουμε κλείσει".

Εκείνη την στιγμή ένιωσα σαν τους παππούδες μας στην χούντα. Ήταν και αργά το βράδυ, σαν να μας είχαν βάλει ώρα απαγόρευσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ήρθανε αρκετοί πριν δύο εβδομάδες.

Το άσχημο ήταν ότι ήρθαν και δύο κλούβες ΜΑΤ και κλείσαν τον δρόμο της γειτονιάς.

Εγώ έβγαλα κανονικά τα σκυλιά μου βόλτα και ήθελα να περάσω απο το συγκεκριμένο δρόμο. Με σταμάτισε ο αστυνομικός και μου είπε ότι δεν μπορώ να περάσω. Έκπληκτος εγώ του απαντώ για ποιό λόγο μου αφαιρείται το δικαίωμα να περπατήσω την διαδρομή που περπατώ κάθε μέρα και μου απάντησε "Γιατί το έχουμε κλείσει".

Εκείνη την στιγμή ένιωσα σαν τους παππούδες μας στην χούντα. Ήταν και αργά το βράδυ, σαν να μας είχαν βάλει ώρα απαγόρευσεις....

αν το σκεφτείς καλά φιλε μου, ετσι είναι! δυστυχώς..! :)

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι πως θα αντιμετωπιστούν τα πιθανά προβλήματα στα ενυδρεία μας από τις διακοπές γιατί εδώ συμβαίνει το φόρουμ να είναι ενυδρειακό.Η συντονιστική ομάδα του Aquazone σεβόμενη τους κανονισμούς λυπάται αλλά δεν θα επιτρέψει μια ατέρμονη συζήτηση για το αν ή το γιατί κ.τ.λ. Το θέμα κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...