Jump to content

Προστατευτικο σε εισαγωγη εξωτερικου Fluval.


panos_d7

Recommended Posts

Υπαρχει κατι στην αγορα να βαλω στην εισαγωγη του φιλτρου να μη ρουφαει τις μικρες γαριδες;Χτες το καθαρισα και βρηκα μεσα καμια 30αρια red cherry.Ολες ζωντανες αυτη τη φορα.

Καπου ειχα δει σε ενα (δε θυμαμαι σε τι φιλτρο ηταν) κατι σαν σφουγγαρι.Να βαλω κανενα τουλι;

To μονο που με φοβιζει ειναι να μη μειωθει η ροη και μακροπροθεσμα χαλασει το φιλτρο.

Ακουω συμβουλες-πατεντες.

Link to comment
Share on other sites

καρφωσε ενα σφουγγαρη με μικρους πορους στην εισαγωγη.

Οσο ποιο μεγαλο τοσο καλυτερα ετσι ωστε να μην μπουκωνη ευκολα.

Οπως και να εχει καλο ειναι να το καθαριζεις που και που για να μην τρωει ζορι η αντλια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το να μη τρωει ζορι η αντλια με φοβιζει λιγο.Ο raven εχει βαλει κατι παρομοιο στα φιλτρα του αλλα δε ξερω αν ειναι του εμποριου ή πατεντα και σε τι φιλτρα.

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτο φιλε :)

Ευχαριστω φιλε,αυτο ειναι οτι καλυτερο.Δεν εχει τιμη ,θα δω μηπως το βρω και σε κανα ebay γιατι ελλαδα αποκλειεται να το χουν.................δυστηχως.

Και παλι ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν βαζεις ενα κομμάτι τουλι.ουτε βουλωνει τιποτα.εγω το εχω πανω ατο ενα χρονο χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

και εγω ψηφιζω τουλι!!!!

τωρα αν επιμενεις για σφουγγαρι,μπορεις ευκολα να το φτιαξεις μονος σου.ας μην ειναι και ολοστρογγυλο,δεν θα παρεξηγηθει η fluval!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φτιαξεις μονος σου και δεν βαλεις τουλι, παντως θα βρεις προφιλτρα σχεδον σε ολα τα πετ σοπ, εννοειται δεν χρειαζεται να ειναι fluval ολα την ιδια δουλεια κανουν. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και γιατι δεν βαζεις ενα κομμάτι τουλι.ουτε βουλωνει τιποτα.εγω το εχω πανω ατο ενα χρονο χωρις προβλημα

:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου ηρθς πριν 2 βδομαδες αυτο

Ολα καλα εκτος του οτι μια φορα αναγκαστηκα να το ξανατοποθετησω γιατι ο σωληνας το τραβηξε προς τα μεσα με αποτελεσμα να μειωθει πολυ η ροη.Δε το ειχα βαλει καλα μαλλον.Θα το παρακολουθησω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...