Jump to content

Καινούριο Μονομαχοενυδρείο


mahites9

Recommended Posts

Καλησπέρα,

¨εχω ένα 20λιτρο ενυδρείο και μόλις έβαλα μέσα ένα μονομάχο.η απορία μου είναι η εξής...έχω ένα φίλτρο μιρκό στοενυδρείο του οποίου η έξοδος είναι πάνω από την επιφάνεια του νερού με συνέπεια, καθώς επιστρέφει το νερό από ψηλά να δημιουργεί μια μικρή αναταραχή.επίσης έχω και μια μικρή αεραντλία...

υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα το ψάρι από την ανατάραξη της επιφάνειας, καθότι από ότι είδα κινείται γενικά στην επιφάνεια?? η αεραντλία μήπως είναι υπερβολική?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

¨εχω ένα 20λιτρο ενυδρείο και μόλις έβαλα μέσα ένα μονομάχο.η απορία μου είναι η εξής...έχω ένα φίλτρο μιρκό στοενυδρείο του οποίου η έξοδος είναι πάνω από την επιφάνεια του νερού με συνέπεια, καθώς επιστρέφει το νερό από ψηλά να δημιουργεί μια μικρή αναταραχή.επίσης έχω και μια μικρή αεραντλία...

υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα το ψάρι από την ανατάραξη της επιφάνειας, καθότι από ότι είδα κινείται γενικά στην επιφάνεια?? η αεραντλία μήπως είναι υπερβολική?

ευχαριστώ

με τα λιγα που γνοριζο δεν θελι σχεδον καθολου αναταραξι και οι αεραντλια δεν χριαζετε.

Link to comment
Share on other sites

Καθότι όπως προείπα η επαναφο΄ρα του νερού από το φίλτρο γίνεται εξωτερικά με αποτέλεσμα μια κάποια αναταραχη της επιφάνειας του νερού (εικόνα 1) σκέφτηκα να βάλω τον υαλοβάμβακα να καλύπτει την τρύπα έτσι ώστε να μειώνεται η αναταραχή (2η εικόνα)...

μου δημιουργεί αυτό κάποιο πρόβλημα???

post-4888-1309202912_thumb.jpg

post-4888-1309202928_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η πατέντα σου και πολύ σωστή :thumbup:

Οι μονομάχοι θέλουν ελάχιστη έως και μηδενική ροή καθώς στην φύση ζουν σε στάσιμα νερά

Δέν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα

Έγινε επεξεργασία - Freeman
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...