Jump to content

Η Λιμνη μου στη Λεμεσο


Recommended Posts

Ωρε θα μας τρελανετε εσεις οι Κυπριοι!!!

Μπραβο φιλε υπεροχα πραγματα!!

:buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

πρόσεξε μην ξεχαστείς και πας να κάνεις καμμιά βόλτα πάνω στην λίμνη!!!! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη...

Αυτη τη φορα που θα έρθω... ελπιζω να ευχαριστηθω περισσοτερο τον καφε.... διπλα στη λιμνη!!

Παντως επιμενω για φωτογραφιες απο τα υπεροχα ψαρια σου.

Κυριως απο αυτό με τη σημαια της Ιαπωνιας στο κεφαλι.... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γιαννο αφαιρεσα εχινοδωρους του νερου και εμφανιστηκε η λιμνη

Νικολουτσο σου εβγαλα καποιες φωτογραφιες απο χρυσοψαρα και κοι .Οταν ερθεις Λεμεσο να περασεις να τα δεις απο κοντα !

Ευχαριστω για τα καλα λογια ολων

P1013143.jpg

P1013147.jpg

P1013156.jpg

P1013196.jpg

P1013183.jpg

P1013181.jpg

P1013206.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφη !!!

Εκει στη Κυπρο εχετε βαλει σκοπο να μας τρελλανεται !!!! ( και καλα κανετε ) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

φοβερες φωτο! τα νουφαρα σε τι γλαστρα τα εβαλες και τι χωμα??? χρειαζεται και καποιο λιπασμα για αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια φίλε έγινε η λίμνη!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φοβερες φωτο! τα νουφαρα σε τι γλαστρα τα εβαλες και τι χωμα??? χρειαζεται και καποιο λιπασμα για αρχη?

Oταν εχεις ψαρια φιλε δεν θελεις χωματα :) απλα δεσε σε μια πετρα τη ριζα και ριξε την στη λιμνη .

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια φίλε έγινε η λίμνη!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστω john Μολις μπορεσω θα βαλω και μια πανοραμικη ..απο τις πολλες γεννες και τις μεταφορες αυγων αναστατωσα τα παντα ...

Ειδες ομως τι χρυσοψαρα θα βγαλεις απο τα αυγα που σου εδωσα :)

Link to comment
Share on other sites

Mike κάμνω σκέψεις να αφήσω μόνο χρυσόψαρα, αυτό που είπες με την πέτρα δεν μου πέρασε ποτέ από το μυαλό, ακούγετε άψογο, αφού έχω δοκιμάσει και φύτεψα νούφαρα μόνο με πέτρες και πάνε περίφημα. Όντος κουκλιά θα είναι τα χρυσόψαρα

Link to comment
Share on other sites

Το πορτοκαλή το μεγάλο σου το ΚΟΙ εννεν καλό, φερτο να το πετάξουμεν μεστην λίμνη μου :bigemo_harabe_net-81:

Link to comment
Share on other sites

Και εψαχνα τοπο να πεταξω το συγκεκριμενο κοι ... αλλα παλε ατυχος ειμαι αφου σκεφτεσε να βαλεις μονο χρυσοψαρα στη λιμνη ..χασαμε παλε:P

Ομως δες το καλα πριν αποφασισεις .Επειδη εσυ ηδη εχεις σπουδαια κοι και κριμα ειναι να τα δωσεις .

Link to comment
Share on other sites

Mike κάμνω σκέψεις να αφήσω μόνο χρυσόψαρα, αυτό που είπες με την πέτρα δεν μου πέρασε ποτέ από το μυαλό, ακούγετε άψογο, αφού έχω δοκιμάσει και φύτεψα νούφαρα μόνο με πέτρες και πάνε περίφημα. Όντος κουκλιά θα είναι τα χρυσόψαρα

Πρακτικα δεν χρειαζεται πλεον να βαλουμε χωμα σε κανενα φυτο λιμνης που προσθετουμε στη λιμνη . Ειναι αχρείαστο και επιβαρύνουμε τη λίμνη .

Καλη τυχη με τα νουφαρα !

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία σκηνικό έχεις φτιάξει.

Μια ερώτηση μόνο. Τον Σεπτέμβρη του 2011 βλέπω το φυτό «eichhornia crassipes» και μετά δεν το ξανά βλέπω. Δεν έβγαλε το κρύο χειμώνα και δεν το έχεις τώρα ή απλώς έτυχε και δεν φαίνεται καλά σε κάποια τωρινή φώτο ?

Επειδή μόλις το απέκτησα και εγώ και με προβλημάτισαν οι φωτογραφίες ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μα έκαμες πελλός, επίστεψες ότι μπορώ να αποχωριστώ τα ΚΟΙ ???????????

Χωρίς πλάκα τώρα, η σκέψη μου είναι να κάνω ένα μεγάλο ενυδρείο στην αυλή (βλέπε δεξαμενές !!!) που θα βάλω τα χρυσόψαρα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία σκηνικό έχεις φτιάξει.

Μια ερώτηση μόνο. Τον Σεπτέμβρη του 2011 βλέπω το φυτό «eichhornia crassipes» και μετά δεν το ξανά βλέπω. Δεν έβγαλε το κρύο χειμώνα και δεν το έχεις τώρα ή απλώς έτυχε και δεν φαίνεται καλά σε κάποια τωρινή φώτο ?

Επειδή μόλις το απέκτησα και εγώ και με προβλημάτισαν οι φωτογραφίες ρωτάω.

Καλα κανεις και ρωτας .Βασικα ως τωρα αυτο το φυτο δεν καταφερνα να το κρατησω το χειμωνα . Ομως πλεον οταν μπλεκεται κατω απο τα φυτα μου μερικες ριζες του επιβιωνουν .

Δεν το βλεπεις στη λιμνη επειδη ειχαν γεννησει τα χρυσοψαρα μου πανω στις ριζες αυτων των φυτων και τα εχω ξεχωριστα για να εκκολαφθουν τα ψαρια .

Συντομα θα βαλω φωτος και με αυτο το φυτο αφου τωρα αρχισε να παιρνει τα πανω του σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Ρε μα έκαμες πελλός, επίστεψες ότι μπορώ να αποχωριστώ τα ΚΟΙ ???????????

Χωρίς πλάκα τώρα, η σκέψη μου είναι να κάνω ένα μεγάλο ενυδρείο στην αυλή (βλέπε δεξαμενές !!!) που θα βάλω τα χρυσόψαρα.

θα μπαινεις σπιτι σου κολυμπωντας οπως παεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά από λίτρα όμως δεν θα σε φτάσω ποτέ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιες βλεπω Μιχαλη.... αλλα φοβαμαι να έρθω να το δω παλι απο κοντα!! Την τελευταια φορα δεν το χαρηκα για πολύ!!

Ετοιμασε λιγους σπόρους παπαγια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιες βλεπω Μιχαλη.... αλλα φοβαμαι να έρθω να το δω παλι απο κοντα!! Την τελευταια φορα δεν το χαρηκα για πολύ!!

Ετοιμασε λιγους σπόρους παπαγια!!!

χαχα ελα και στειλε καποιον να προσεχει το ενυδρειο σου :)

σου εχω πολλα φυτα σε μικρη γλαστρα αν θες

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα!μπράβο Μιχάλη!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...