Jump to content

Προβλημα με Puffers


tNs

Recommended Posts

Καλησπέρα, το Σάββατο αγόρασα απο water inn 5 μικρά puffer(tetraodon nigroviridis) περίπου 4 εκατοστά το καθένα.Εχθές βρήκα το ένα ανάποδα, σήμερα βρήκα άλλο ένα να επιπλέει στην επιφάνεια και ενα τρίτο να μην ειναι δραστήριο σε αντίθεση με τα άλλα 2 που μείνανε που κάνουν πάνω κάτω το ενυδρείο.Καμια ιδέα στο τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτά που πουλάει το waterinn είναι για υφάλμυρο νερό.

Τα έχεις σε υφάλμυρο ενυδρείο;

Έγινε επεξεργασία - Rout
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο είδος ζει και σε υφαλμηρο και σε γλυκο. ο τύπος στο water inn μου είπε και εμείς σε γλυκό τα έχουμε. Το ρώτησα πριν τα πάρω

Link to comment
Share on other sites

διαβασε λιγο εδω

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=979

κ προσεξε τις παραμετρους του νερου σου.

επισης ποσο καιρο δουλευει το ενυδρειο?

ειναι στρωμενο?

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο είδος ζει και σε υφαλμηρο και σε γλυκο. ο τύπος στο water inn μου είπε και εμείς σε γλυκό τα έχουμε. Το ρώτησα πριν τα πάρω

Επειδή και εγώ πήγα στο ίδιο μαγαζί να πάρω το ίδιο ψάρι, μπαίνοντας, πίσω και δεξιά, στη γωνία, μου είπαν ότι τα έχουν σε υφάλμυρο και όχι σε γλυκό.

Δε λέω ότι είναι σόνι και καλά αυτό το πρόβλημά τους αφού προσαρμόζονται σε διάφορες αλατότητες, αλλά αυτά που πήρες από το waterinn ήταν σίγουρα σε υφάλμυρο.

Link to comment
Share on other sites

διαβασε λιγο εδω

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=979

κ προσεξε τις παραμετρους του νερου σου.

επισης ποσο καιρο δουλευει το ενυδρειο?

ειναι στρωμενο?

οι παράμετροι του νερού είναι κομπλέ.

το ενυδρείο είναι στρωμένο εδω και μήνες, φιλοξενούσε ενα super red belly.

Επειδή και εγώ πήγα στο ίδιο μαγαζί να πάρω το ίδιο ψάρι, μπαίνοντας, πίσω και δεξιά, στη γωνία, μου είπαν ότι τα έχουν σε υφάλμυρο και όχι σε γλυκό.

Δε λέω ότι είναι σόνι και καλά αυτό το πρόβλημά τους αφού προσαρμόζονται σε διάφορες αλατότητες, αλλά αυτά που πήρες από το waterinn ήταν σίγουρα σε υφάλμυρο.

τι να σου πω φίλε μου, εγω οταν πηγα το σάββατο, επειδή πήγα ακριβώς για τα συγκεκριμένα ψάρια τα είχε εκεί που λές και εγραφε κατω αριστερα υφάλμηρο γι αυτο και ρώτησα πως τα έχουν εκεί και μου είπε νερο βρύσης αυτολεξή. Εσύ πήρες τετοια ψάρια και εαν ναι πόσα? είναι όλα κομπλε?

ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...