Jump to content

Osram Natura


Γεωργιος 1979

Recommended Posts

καλησπερα παιδια!μιας και ηθελα μια λαμπα για τα φυτα μου στα 15watt πηγα σε ενα καταστημα με ηλεκτρολογικο υλικο και του ζητησα μια grolux!την παρηγγειλε αλλα μου εφερε μια osram natura και μου ειπε οτι εχει τον ιδιο κωδικο με την sylvania!

γνωριζει καποιος αν ισχυει αυτο και αν μου κανει?(για αληθινα φυτα)

αν ειναι να την αλλαξω!

Link to comment
Share on other sites

Για ευκολα φυτα κανει. Αυτο τον τυπο χρησιμοποιω και εγω. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Για ευκολα φυτα κανει. Αυτο τον τυπο χρησιμοποιω και εγω. :thumbup:

οκει οποτε την κραταμε!

γιατι δεν μπορω να χρησημοποιησω τα εμοτικονς?

Έγινε επεξεργασία - Γεωργιος 1979
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μιας και ηθελα μια λαμπα για τα φυτα μου στα 15watt πηγα σε ενα καταστημα με ηλεκτρολογικο υλικο και του ζητησα μια grolux!την παρηγγειλε αλλα μου εφερε μια osram natura και μου ειπε οτι εχει τον ιδιο κωδικο με την sylvania!

γνωριζει καποιος αν ισχυει αυτο και αν μου κανει?(για αληθινα φυτα)

αν ειναι να την αλλαξω!

Ναι, εχει ιδιο κωδικο με την sylvania αλλα την sylvania standar 640.

Η αναλογη της gro lux ειναι η fluora!

Οπως και να εχει , εχει cri 6 , 3500κ και 500 λουμεν, ενω η 830 της lumilux εχει σχεδον τα διπλασια loymen και ποιοτικοτερο φασμα cri 8.

Κοιτα και εδω!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα! Η αντιστοιχη λαμπα με την gro lux ειναι η floura!!! Εκανα λαθος πριν απο κεκτημενη ταχυτητα! Καλο λοιπον θα ηταν να ζητησεις μια τετοια... :thumbup:

Παρ ολα αυτα η natura ειναι μια λαμπα ειδικων εφαρμογων και το χρωμα της ειναι το 76!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχει ιδιο κωδικο με την sylvania αλλα την sylvania standar 640.Εκανα ενα λαθος, η αντιστοιχη σιλβανια ειναι η FHE 176 FOODSTAR που ειναι για βιτρινες τροφιμων και κρεατων, κατα τα αλλα τα υπολοιπα χαρακτηριστικα παρακατω ειναι σωστα.

Η αναλογη της gro lux ειναι η fluora!

Οπως και να εχει , εχει cri 6 , 3500κ και 500 λουμεν, ενω η 830 της lumilux εχει σχεδον τα διπλασια loymen και ποιοτικοτερο φασμα cri 8.

Κοιτα και εδω!

Link to comment
Share on other sites

η fluora ειναι της οsram?

Ναι!

Link to comment
Share on other sites

Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου;

Εχεις αλλες λαμπες;

Link to comment
Share on other sites

την συγκεκριμενη την θελω για ενα 50αρι!

Ελπιζω να εχεις καμια αλλη λαμπα μαζι με αυτη που θελεις να βαλεις στο ενυδρειο σου αλλιως θα εχεις προβλημα αναπτυξεις, ακομα και επιβιωσεις και με πολυ ευκολα φυτα συν εμφανηση καμιας καφε αλγης.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να εχεις καμια αλλη λαμπα μαζι με αυτη που θελεις να βαλεις στο ενυδρειο σου αλλιως θα εχεις προβλημα αναπτυξεις, ακομα και επιβιωσεις και με πολυ ευκολα φυτα συν εμφανηση καμιας καφε αλγης.

την πηγαμε για αλλαγη οποτε θα μπει η fluora η η grolux που ειχα αρχικα παραγγειλει!

Link to comment
Share on other sites

την πηγαμε για αλλαγη οποτε θα μπει η fluora η η grolux που ειχα αρχικα παραγγειλει!

Αλλο σε ρωτησα και αλλο μου απαντησες, οποτε εαν θες να το συζητησουμε εδω ειμαι οποτε θες, αλλιως δεν υπαρχει κανενα προβλημα εαν δεν θες να το συζητησουμε, απλα μιλα μου ξεκαθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο σε ρωτησα και αλλο μου απαντησες, οποτε εαν θες να το συζητησουμε εδω ειμαι οποτε θες, αλλιως δεν υπαρχει κανενα προβλημα εαν δεν θες να το συζητησουμε, απλα μιλα μου ξεκαθαρα.

η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καταλαβει ακομα την ερωτηση!

Link to comment
Share on other sites

αν αυτη ειναι η ερωτηση...εχω και αλλη μια σειρα λεντακια στο χρωμα του παγου!

Ωραια, :thumbup: τοτε καλυτερα να βαλεις καμια 840 οποιασδηποτε εταιριας θελεις μια που θα την βρεις ποιο ευκολα, ποιο φθηνα και θα εχει και τα διπλασια λουμεν απο την fluora ή την grolux.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, :thumbup: τοτε καλυτερα να βαλεις καμια 840 οποιασδηποτε εταιριας θελεις μια που θα την βρεις ποιο ευκολα, ποιο φθηνα και θα εχει και τα διπλασια λουμεν απο την fluora ή την grolux.

αν σου ειναι ευκολο δωσε και καμια μαρκα-κωδικο αν τα εχεις ευκαιρα φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

αν σου ειναι ευκολο δωσε και καμια μαρκα-κωδικο αν τα εχεις ευκαιρα φυσικα!

Osram Lumilux

Philips Master

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

ok ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...