Jump to content

Περιεργοι οργανισμοι σε βραχους


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια...το fish only ενυδρειο μου τρεχει εδω και 7 μηνες με τις τιμες να ειναι στα επιθυμητα επιπεδα αν και οχι με τν καλυτερο εξοπλισμο που θα μπορουσα να διαθεσω (πχ.δεν υπαρχει skimmer) οι λαμπες που εχω απλες φθοριου ηταν ο λογος να γεμισω αλγη σε πολλους τυπους! Εδω και ενα μηνα εχω κλεισει τ φωτα και τα ανοιγω μονο για το ταισμα και η αλγη εχει υποχωρησει αρξετα θα ελεγα αλλα απο τοτε που τα εκλεισα σε πολλα σημεια των βραχων αρχιζουν και εμφανιζονμται κατι σαν μακαροναακια διαφανες σαν ανεμωνη,μπορει καποιος να με βοηθησει για το τι μπορει να προκυτε,ειναι ανησυχητικο?? Οριστε και φωτο! Ευχαριστω!

post-33944-1310127772_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρόκειται για σφουγγάρια τα οποία ευνοήθηκαν από την μη ύπαρξη φωτισμού.

Link to comment
Share on other sites

Νιτρικα και φωσφορικα ποσα εχεις; μηπως δεν φταινε μονο οι λαμπες

Link to comment
Share on other sites

Σπογγοι μαλλον :P

Σπογγοι σιγουρα.

Εχω τους ιδιους που δεν ειναι ακριβως διαφανοι.... αλλα και λιγο προς το μωβ. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συντομα θα σας δωσω τις τιμες που εχω σε φωσφορικα αμμωνια κτ.λ....Ευχαριστω για το ενδιαφερον..αν ειναι σπογγοι οπως λετε,ειναι κατι επικινδυνο απο τι οφειλετε αυτο...Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συντομα θα σας δωσω τις τιμες που εχω σε φωσφορικα αμμωνια κτ.λ....Ευχαριστω για το ενδιαφερον..αν ειναι σπογγοι οπως λετε,ειναι κατι επικινδυνο απο τι οφειλετε αυτο...Ευχαριστω!

Δεν ειναι καθολου επικυνδυνοι οργανισμοι,αντιθετως χρησιμοι,γιατι φιλτραρουν το νερο

:P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθολου επικυνδυνοι οργανισμοι,αντιθετως χρησιμοι,γιατι φιλτραρουν το νερο

:P

Οοοο Χαιρομαι...να'σαι καλα φιλε Στρατο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...