Jump to content

ωρα για τις πρωτες φωτο απο το ενυδρειακι μου...


aggelonias

Recommended Posts

Πολυ ομορφο να το χαιρεσαι φιλε μου :bowdown:

Βαλε και μια γενικη να παρουμε ματι :)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και 1 γενικη :bowdown: γιατι και το σύνολο μετραει :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα ψάρια τα molly, αλλά δεν βλέπουμε το ενυδρείο... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

οκ guys θα ανεβασω το απογευμα..αν και δεν λεει πολλα ακομα τωρα εχω αρχισει και το σουλουπωνω.... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή φίλε με το ενυδρείο και τα ψαράκια σου! Όπως είπες είναι ακόμα στην αρχή και έχει πολύ μέλλον μπροστά του. :thumbup:

Μιας λοιπόν και είσαι στο ξεκίνημα, παίρνω το θάρρος να κάνω ένα δύο σχόλια για κάποια λαθάκια :bowdown:

Τα ψαράκια που έχεις απαιτούν διαφορετικές συνθήκες νερού! Τα cory θέλουν μαλακό νερό και χαμηλό pH ενώ τα molly σκληρό νερό και υψηλό ph. Αν και πωλούνται ως ψάρια γλυκού νερού πολλοί θεωρούν πως ζουν καλύτερα σε υφάλμυρο νερό. Συνεπώς κάποιο από τα δύο αυτά είδη δε θα περνά και πολύ καλά στοενυδρείο σου.

Επίσης το χαλικάκι σου είναι εντελώς ακατάλληλο για cory, τα οποία χρειάζονται αμμώδη βυθό. Θεωρώ επίσης πως αν κάποια στιγμή αποφασίσεις να φυτέψεις φυτάκια, κάποια από αυτά, δε θα τα παν καλά σε χαλίκι αυτού του μεγέθους.

Προτάσεις: Πρώτα από όλα αποφάσισε τις συνθήκες νερού που θα έχεις στο ενυδρείο σου, ώστε να μπορέσεις να αποφασίσεις ποια ψαράκια μπορείς να βάλεις. Επίσης αν σου είναι εύκολο και όσο είναι ακόμα καιρός, άλλαξε τον βυθό σου με ένα πιο λεπτό χαλικάκι. Διάβασε και εδώ. :)

Έγινε επεξεργασία - theodor72
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...