Jump to content

Recommended Posts

Μηπως θα μπορουσε κανεις να μου προτεινει κανενα οικονομικο συστημα Α/Ο, γιατι η κριση μας εχει διαλυσει τελειως?????? εχω στα υπ'οψιν μου αυτο http://www.waterwaves.gr/index.php?target=...roduct_id=29858

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα βρεις πιο οικονομικότερο.... εκτός και αν είναι από αγγελία κάποια μεταχειρισμένη.

Για τα λίτρα σου θα σε καλύψει μια χαρά..... για τον τύπο του ενυδρείου σου όμως δεν γνωρίζω αν σου είναι απαραίτητη η Α/Ο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ειναι καταλληλη για να δημιουργισει νερο με ph καταλληλο για δισκους και σκαλαρια...??? ρωταω λιγο "μπακαλικα" γιατι δ εχω ιδεα απο α/ο ειμαι τελειως στραβος....:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ειναι καταλληλη για να δημιουργισει νερο με ph καταλληλο για δισκους και σκαλαρια...??? ρωταω λιγο "μπακαλικα" γιατι δ εχω ιδεα απο α/ο ειμαι τελειως στραβος....:thumbup:

Ναι μπορει να κανει το νερο καταλληλο για δισκους και σκαλαρια . Εχεις μετρησει το νερο του δικτυου σου να δεις τη ph και τι σκληροτητες σου δινει ? Μηπως και δεν σου χρειαστει :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια αντίστροφη όσμωση έχω κι εγώ.

Να πάρεις οπωσδήποτε με flushkit και η μεμβράνη να είναι αυτή που χρειάζεσαι ανάλογα με την ρουτίνα αλλαγής νερό που έχεις (αν θες να αλλάζεις δύο φορές την εβδομάδα 150lt μη πάρεις το 50GPD).

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια αντίστροφη όσμωση έχω κι εγώ.

Να πάρεις οπωσδήποτε με flushkit και η μεμβράνη να είναι αυτή που χρειάζεσαι ανάλογα με την ρουτίνα αλλαγής νερό που έχεις (αν θες να αλλάζεις δύο φορές την εβδομάδα 150lt μη πάρεις το 50GPD).

Τι είναι το flushkit???

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το flushkit???

ειναι ενας διακοπτης πανω στο φυσιγγιο της μεμβρανης το οποιο σου επιτρεπει να φλασαρεις,δηλαδη να καθαριζεις μεσω πιεσεως του νερου την μεμβρανη,ανα τακτα χρονικα διαστηματα ετσι ωστε να μην υπαρχει κατακρατηση στερεων και να εχει περισσοτερο χρονο ζωης.
Link to comment
Share on other sites

ειναι ενας διακοπτης πανω στο φυσιγγιο της μεμβρανης το οποιο σου επιτρεπει να φλασαρεις,δηλαδη να καθαριζεις μεσω πιεσεως του νερου την μεμβρανη,ανα τακτα χρονικα διαστηματα ετσι ωστε να μην υπαρχει κατακρατηση στερεων και να εχει περισσοτερο χρονο ζωης.

α οκ τωρα καταλαβα.. το tds meter χρησιμευει πουθενα??

Link to comment
Share on other sites

α οκ τωρα καταλαβα.. το tds meter χρησιμευει πουθενα??

1 -1 τα ρωτας... :thumbup:

ειναι το οργανο που μετραει την καθαροτητα του νερου.

βασικο στην χρηση της α/ο για να ξερεις ποτε ηρθε η ωρα της αλλαγης μεμβρανης.

εαν μετρησεις το νερο της βρυσης σου με δαυτο,απλως θα....εκπλαγεις..... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...