Jump to content

Άρρωστος Μονομάχος?


GiannisBetta

Recommended Posts

Γειά σας παιδια, στα 54 λιτρα μου εχω ενα διαχωριστικό στη μεση και απ'τη μια ζει η θηλυκια μονομαχινα μου και απ'την αλλη ο αρσενικος μονομαχος μου
λοιπον, μετα απο μια αλλαγή νερου ο αρσενικος άρχισε να κρύβεται πισω απο τον θερμοστατη μετα πισω απο κατι φυτακια που εχω και στην συνεχεια καθόταν στην άμμο που εχω στο ενυδρειο κατω στον βυθό... μονο οταν του εριχνα τροφή έβγαινε και μετα παλι κατω, Μερικές φορές κρύβεται λιγο και η θηλυκια αλλα αυτη ειναι πολυ πιο ενεργητική...
Παιδια αν ξερεται τι γίνεται και τι να κανω αν μπορείτε πείτε μου.. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω κατι το αφυσικο....μηπως το νερο της αλλαγης ηταν αισθητα πιο κρυο απο το νερο του ενυδρειου,και απλα περασε ενα σοκ το ψαρι..?

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω κατι το αφυσικο....μηπως το νερο της αλλαγης ηταν αισθητα πιο κρυο απο το νερο του ενυδρειου,και απλα περασε ενα σοκ το ψαρι..?

το νερο πριν την αλλαγη ηταν στους 28 βαθμους

Το μετα ηταν 27 περιπου

Δεν νομιζω, μηπως συνεβει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι προβλημα αυτο

εμενα μετα απο καθε αλλαγη καθονται οπου βρουν η πανω σε ξυλο η πανω στα φυτα η πανω στο φιλτρο η κατω στο βυθο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και στο αλλο το ενυδρειο μου εχω εναν αρσενικο μονομαχο και σε βουκαλακι μεσα στο ενυδρειο την θηλυκια μου, ο αρσενικος ουτε σημασια δεν της δινει... ουτε παει ουτε φουσκωνει ουτε τιποτα...τι γινετε εκει?? παραξενεύτηκα...

Τα ψαρια τα εχω μαζι απο χθες

Link to comment
Share on other sites

Η μετρησεις σου πως ειναι,αν θυμαμαι καλα ,ειχες πτοβληματα με τα νιτρωδη.Τωρα που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Η μετρησεις σου πως ειναι,αν θυμαμαι καλα ,ειχες πτοβληματα με τα νιτρωδη.Τωρα που ειναι?

Δεν ειχα κανει ποτε μετρησεις και ολα ηταν οκ...

Και οχι δεν ειχα κανενα τετοιο προβλημα...

Για τον δευτερο αρσενικο παει αυτο η για τον πρωτο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που καθεται στον πατο ειναι ο Blue, Αυτος που βλεπει την θηλυκια και δεν κανει τιποτα ειναι ο Leo

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα κανει ποτε μετρησεις και ολα ηταν οκ...Και οχι δεν ειχα κανενα τετοιο προβλημα...

Για τον δευτερο αρσενικο παει αυτο η για τον πρωτο?

Αν καταλαβαινω καλα,τωρα μετρησεις δεν κανεις?αν νε που ξερεις οτι ολα ειναι οκ.....

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαινω καλα,τωρα μετρησεις δεν κανεις?αν νε που ξερεις οτι ολα ειναι οκ.....

εδω και 4-5 μηνες ολα ειναι οκ τωρα τι να αλλαξε?

Link to comment
Share on other sites

εδω και 4-5 μηνες ολα ειναι οκ τωρα τι να αλλαξε?

Πολλα,ειδικα σε μικρα ενυδρεια κανουμε τακτικες μετρησεις,γιατι αλλαζουν πολυ ευκολα η παραματροι του νερου.Κανε αμεσως τωρα και να δουμε τι γινετε :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανεις μετρησεις πως ξερεις οτι ολα ειναι οκ?Μια φορα την εβδομαδα πιστευω οτι σε μικρα ενυδρεια θελει να μετραμε

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη υμιν αδερφια μην τον βαραμε αλλο :) μπορουμε να του πουμε κατι προχειρο μην χασει τα ψαρακια του? π.χ να κανει μια καλη αλλαγη νερου η' να βαλει λιγο ενυδρειακο αλατι η'κατι αλλο να δουμε μηπως παρουν τα πανω τους τα ψαρακια του?

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη υμιν αδερφια μην τον βαραμε αλλο :) μπορουμε να του πουμε κατι προχειρο μην χασει τα ψαρακια του? π.χ να κανει μια καλη αλλαγη νερου η' να βαλει λιγο ενυδρειακο αλατι η'κατι αλλο να δουμε μηπως παρουν τα πανω τους τα ψαρακια του?

αλατι γιατι???

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι ισοτονικο για ψαρια του γλυκου νερου.εχεις κατι να του προτεινουμε να τον βοηθησουμε?

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι ισοτονικο για ψαρια του γλυκου νερου.εχεις κατι να του προτεινουμε να τον βοηθησουμε?

Σ'ευχαριστω παρα πολυ φιλε Betta21, εκανα αυτο που με ειπες και σημερα και τα 2 μου ψαρια ειναι πολυ καλητερα!!!

:):lmao::blush::rasp::):(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...