Jump to content

Ser Elongatus


piranhas2

Recommended Posts

γεια σας παιδια εχω ψηθει πολυ με το ψαρι αυτο αλλα εχω καπιες αποριες...απο λιτρα τι θελει στο ιντερνετ λενε για 200-300-400+ και δεν εχω βγαλει ακρη...ποιο πιστευετε οτι ειναι ενα καλο ενυδρειο για ενα ενηλικο elongatus? :(

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη επειδη ειχα το συγκεκριμενο ψαρι θα σου πω οτι θελει οσο το δυνατον μεγαλυτερο ενυδρειο σε μηκος κ πλατος κ ας μην εχει κ πολυ υψος δεν πειραζει.

αναλογα βεβαια κ με το μεγεθος του ψαριου.

θεωρω πως για ενα ψαρι 15 περιπου cm χρειαζεται ενα ενυδρειο τουλαχιστον 120Χ50Χ οσο υψος θελεις.

120Χ50Χ35 = 210 λιτρα

120Χ50Χ45 = 270 λιτρα

120Χ50Χ55 = 330 λιτρα

γιαυτο μην μπερδευεσαι με τα λιτρα :(

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το κυριο για ενα τετοιο ψαρι ειναι το μηκος του ενυδρειου οπως σου ειπε ο αντωνης, που πρεπει να ειναι τουλαχιστον 1.20 και η αυξημενη ροη, γιατι αυτο το ψαρι ζει σε ποταμια...... :):hysterical::rasp:

Αν με το καλο το βρεις, και το παρεις φροντισε το ενυδρειο να εχει καλο καπακι.... :blink::):D

Good luck!! :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

και εγω ψηνομαι για ενα elongatus !!!!απο οτι βλεπω αρκετοι!!!

Βασικα μεχρι στιγμης ειμαστε 3!!

1)εγω piranha 3

2)βασιλης piranha 2

3)todos

και ποιος αλλος ενδιαφερεται να μας το πει!!!! μπας και κανουμε καμια παραγκελια και τα παρουμε πιο οικονομικα

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εμπρος δηλωστε συμετοχη... :blink::(

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειχε γινει παλαιοτερα μια προσπαθεια για εισαγωγη ψαριων (cariba αν δεν κανω λαθος), αλλα δεν πετυχε. γενικα χωρις να θελω να σας κοψω την φορα ειναι λιγο δισκολο να κανεις εισαγωγη τετοιων ψαριων... :(

Link to comment
Share on other sites

θα την αναθεσουμε σε καποιο καταστημα... :(

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πετ σοπ εδώ στο φόρουμ που φέρνει το συγκεκριμένο είδος και πολλά άλλα κατοπιν παραγγελίας. Πρόσφατα έβγαλε σχετική ανακοίνωση με λίστες ψαριών για παραγγελίες, και μάλιστα είδα και ένα elongatus που είχε φέρει για κάποιον που το παρήγγειλε.

Έγινε επεξεργασία - JohnnieWalker
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πετ σοπ εδώ στο φόρουμ που φέρνει το συγκεκριμένο είδος και πολλά άλλα κατοπιν παραγγελίας. Πρόσφατα έβγαλε σχετική ανακοίνωση με λίστες ψαριών για παραγγελίες, και μάλιστα είδα και ένα elongatus που είχε φέρει για κάποιον που το παρήγγειλε.

αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου στειλεις με ΠΜ το ονομα του μαγαζιου. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου στειλεις με ΠΜ το ονομα του μαγαζιου. :hysterical:

Συγγνώμη για την καθυστέρηση δεν είδα το μήνυμα, στο έστειλα σε πμ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...