Jump to content

Σύνδεση Stc-1000


Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την συνδεσμολογία του STC-1000 γτ δεν βγάζω άκρη?

Επίσης θέλω να ρωτήσω για την σύνδεση με το ρεύμα χρειάζεται κάποιο τροφοδοτικό ή κάποιο relay ή απλά τα καλώδια του 1-2 καταλήγουν σε ένα φις κ από κει στην πρίζα?

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...39111&st=80

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...39111&st=80

Ευχαριστώ,το έχω δει αλλά δεν μου έλυσε όλες τις απορίες. Ψάχνοντας βρήκα αυτό το σχεδιάγραμμα:

post-13641-1313831561_thumb.jpg

Ελπίζω να είναι σωστό.

Μου έμεινε επίσης η απορία για το αν πρέπει να συνδέσω μετασχηματιστή 230/12V στην παροχή ρεύματος όπως μου είχαν δώσει υποχρεωτικά για τον eliwell.

Επίσης να σας δώσω και την διεύθυνση του πωλητή για τον STC. Μου κόστισε 17,50€ και μου ήρθε σε 8 μέρες

http://stores.ebay.com/mixtea

Link to comment
Share on other sites

Το μετασχηματιστή θα τον συνδέσεις στην έξοδο της ψύξης ώστε τα ανεμιστηράκια να τροφοδοτούνται με 12V.

Link to comment
Share on other sites

Το μετασχηματιστή θα τον συνδέσεις στην έξοδο της ψύξης ώστε τα ανεμιστηράκια να τροφοδοτούνται με 12V.

Για τα ανεμιστηράκια έχω μετασχηματιστή με εναλλασσόμενα 3-15 DVC. Εγώ άλλο εννοώ. Όταν είχα αγοράσει τον eli μου είχαν δώσει και έναν μετασχηματιστή σαν πλακέτα 230/12V 3A για να τον συνδέσω στην έξοδο του ρεύματος. Δηλ. τα καλώδιο από τις εξόδους 6-7 στον μετασχηματιστή κ από κει σε αρσενικό φις.

Link to comment
Share on other sites

Όχι,απ'ευθείας 220V.

Link to comment
Share on other sites

Eliwell υπαρχουν σε εκδοσεις 12V και 220V.

Αν ηταν 12βολτος ο eliwell θα λειτουργουσε με τροφοδοτικο και οχι κατευθειαν στα 220.

Γιαυτο θα σου εδωσαν το τροφοδοτικο.

Ο STC λειτουργει στα 220 και δεν χρειαζεται τροφοδοτικο για να παρει σωστο ρευμα.

Καλυτερα να εχεις απο κοντα καποιον που ξερει καλα απο ηλεκτρολογικα, αν δεν εισαι σιγουρος με τι εχεις να κανεις.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Eliwell υπαρχουν σε εκδοσεις 12V και 220V.

Αν ηταν 12βολτος ο eliwell θα λειτουργουσε με τροφοδοτικο και οχι κατευθειαν στα 220.

Γιαυτο θα σου εδωσαν το τροφοδοτικο.

Ο STC λειτουργει στα 220 και δεν χρειαζεται τροφοδοτικο για να παρει σωστο ρευμα.

Καλυτερα να εχεις απο κοντα καποιον που ξερει καλα απο ηλεκτρολογικα, αν δεν εισαι σιγουρος με τι εχεις να κανεις.

Καλησπέρα, όχι ήταν στα 220. Ο μόνος μου προβληματισμός είναι επειδή θα χρησιμοποιήσω τα ανεμιστηράκια και αν καλύπτομαι από τον AC-DC Adaptor που έχω για αυτά.

Επίσης ξέρει κανείς αν το σχέδιο που παρέθεσα είναι σωστό?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,και εγω εχω τον Stc-1000 και τον εχω συνδεσει ακριβως οπως στο σχεδιο που παραθεσες,

για τον μετασχηματηστη πρεπει να προσεξεις ποσα μιλιαμπερ πρεπει να εχει,συμφοωνα με τα fan που θα τοποθετησεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...