Jump to content

Ποιο φίλτρο είναι αυτό; (quiz)


Recommended Posts

Σας έχω ένα τρελό quizάκι για σήμερα. Στην εικόνα βλέπετε ένα φίλτρο της Eheim πάνω από 10 χρονών. Το βλέπετε λυμένο με όλα τα εσωτερικά του.

Δεν μπόρεσα να βρω κάτι για αυτό. Οι παλιοί του είδους ίσως το έχουν ή το είχαν :thumbup:

Ποιο είναι ; :thumbup:

img20110831132636.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, τα χαρτακια ειναι rizla πρασσινα, τα φιλτρακια swan κιτρινα (κακος συνδυασμος) η κουπα ειναι απο Κρητη, το mouse ειναι ενσυρματο της logitech... τωρα τα υπολοιπα στη φωτο πρεεπει να ειναι αρχαιολογικης αξιας... lol

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τη δεν καταλαβαίνεις, περνάς τα σφουγγάρια στο τσιβί το κουμπώνεις και το βουτάς όλο στο νερό το βάζεις στο ρεύμα και αν δεν είναι καμένο θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

@NickS : To ποντίκι είναι MS :thumbup:

@Χρήστος : Όχι..Ξέρω πως δουλεύει (και δουλεύει). Αλλά δεν ξέρω χαρακτηριστικά, λίτρα/ώρα κτλ. Γι αυτό ρωτάω μπας και το έχει κανένας ξεχασμένο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το φιλτρο το ειχα πριν 20 χρονια....που να θυμαμαι ομως μοντελο.λογικα και κρινοντας απο τους 2 καδους καπου αναμεσα στα 350-450 λιτρα ανα ωρα πρεπει να ειναι.....

Link to comment
Share on other sites

αυτο το φιλτρο το ειχα πριν 20 χρονια....που να θυμαμαι ομως μοντελο.λογικα και κρινοντας απο τους 2 καδους καπου αναμεσα στα 350-450 λιτρα ανα ωρα πρεπει να ειναι.....

20; Α...είναι μεγαλύτερης αρχαιολογικής αξίας απ ότι περίμενα δηλαδή :-) Εγώ το θυμάμαι να δουλεύει πριν 10+ χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το φιλτρο το ειχα πριν 20 χρονια....που να θυμαμαι ομως μοντελο.λογικα και κρινοντας απο τους 2 καδους καπου αναμεσα στα 350-450 λιτρα ανα ωρα πρεπει να ειναι.....

Μείον περ. 50% για τα 10-20 χρόνια χρήσης του = 200 - 300 lit/hr. για να είσαι σίγουρος. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εαν το δοκιμασεις και ΔΕΝ δουλευει μην το πεταξεις καντο βασουλα για να βαζεις τα μολυβια και τους στιλους :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Είναι το 2209 με 210-480 lt/h, 4Watt και προτείνεται για ενυδρεία από 70 - 100 lt.

Εχει ένα διακόπτη για τη ρύθμιση της ροής κάτω από την έξοδο, έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Είναι το 2209 με 210-480 lt/h, 4Watt και προτείνεται για ενυδρεία από 70 - 100 lt.

Εχει ένα διακόπτη για τη ρύθμιση της ροής κάτω από την έξοδο, έτσι δεν είναι?

Ακριβώς :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...