Jump to content

Που θα ενυδρειακή σιλικόνη μαύρη και Pvc εξαρτήματα;


grigoros

Recommended Posts

Ψάχνω να βρω ενυδρειακή μαύρη σιλικόνη και σωλήνα με εξαρτήματα pvc, στα Διαβατά συγκεκριμένα όπου μένω και στις γύρω περιοχές που έχω ψάξει δεν μπόρεσα να βρώ πουθενά, βρήκα λευκή, γκρι, καφέ, διάφανη αλλά όχι μαύρη, που μπορώ να βρω κάπου δυτικά ή έστω κάπου που να έχει αυτά που ψάχνω; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μπορω να ρωτησω γιατι ψαχνεις μαυρη σιλικονη?

Link to comment
Share on other sites

Για την κατασκευή θαλασσινού ενυδρείου, είχα δει κατασκευή ενυδρείου με μαύρη σιλικόνη και μου άρεσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

η αποψη μου.

η χρηση μαυρης σιλικονης δεν ειναι η πιο καταλληλη για τυχον αρχαριους σε κολληματα ενυδρειων καθως εαν αφησεις καποια φουσκαλα στις κολλησεις,αυτη δυστυχως δεν φαινεται για να την αφαιρεσεις οποτε ισως υπαρξει προβλημα στεγανοτητας αργοτερα.

συνηθως οσοι δουλευουν μαυρη σιλικονη ειναι χομπιστες η επαγγελματιες με τεραστια πειρα.

τωρα για τα υλικα pvc που ψαχνεις θα βρεις οτι χρειαζεσαι ακριβως σε ενα και μονο μαγαζι.

το μαγαζι βρισκεται ακριβως απεναντι απο την εισοδο των δικαστηριων στη θεσ/νικη και ακριβως μπροστα του υπαρχει ενα περιπτερο.το βρισκεις πολυ ευκολα,και οσοι θαλασσινοι ψαχνουν οτι θελεις και εσυ, το βρισκουν εκει.

δυστυχως δεν θυμαμαι επωνυμια μαγαζιου.

ελπιζω να βοηθησα. :D

Link to comment
Share on other sites

Στα 35 μου χρόνια έχω φτιάξει αρκετά ενυδρεία έως τώρα και ασχολούμαι απο την πρώτη Λυκείου με το αντικείμενο, χωρίς να έχω δουλέψει βέβαια με μαύρη σιλικόνη έως τώρα αλλά μόνο με διάφανη, το τελευταίο που έκανα είναι ένα 120 λίτρων θαλασσινό, θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρω, κατάλαβα που λες και σε ευχαριστώ για την πληροφορία και την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε στο praktiker

Στο Praktiker δεν θα βρεις μαύρη.Δοκιμασμένο ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει λες εκεί; Μου είπαν ότι πρέπει να έχει και στο Leroy Merlin, θα πεταχτω αύριο μια βόλτα να δω, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα σιλικόνη μαύρη, συγκεκριμένα την Logo 1000 acetoxy την οποία την έχω χρησιμοποιήσει και στο προηγούμενο ενυδρείο των 120 λίτρων με πολύ καλά αποτελέσματα αλλά σε διάφανη και το παράδοξο είναι ότι την βρήκα στην συνοικία μου στο μοναδικό κατάστημα που δεν είχα πάει χτες, σήμερα περιμένω και τα τζάμια για να ξεκινήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

παιδιά συγνώμη που επεμβαίνω αλλά μήπως ξέρετε να μου πείτε καμιά κολλά για να κολισω κάτι πέτρες για ενυδρείο γλυκου νερου... ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δες την Byson Aqua ή ενυδρειακή σιλικόνη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...