Jump to content

Oπως Ολοι Ετσι Και Εγω


Recommended Posts

Καλημερα και εγω θα ηθελα λιγο βοηθεια με καποιους οργανισμους καταρχας αστεριας phpto a συνεχιζουμε με photo b το κοκκινο *σπυρακι* και το κατι διαφανο που βγενει απο ενα σπασιμο του βραχου και τελος photo c1 c2 ανοιγει σαν *καραμουζα* :) και μαζευει ( το μαυρο υπαρχει και ενα διαφαμο συνεχεια ανοιχτο δεν μπορω να το φωτογραφισω δυστυχως)

Σας ευχαριστω που θα μοιραστειτε της γνωσει και εμπειριες σας

Σωτηρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και εγω θα ηθελα λιγο βοηθεια με καποιους οργανισμους καταρχας αστεριας phpto a συνεχιζουμε με photo b το κοκκινο *σπυρακι* και το κατι διαφανο που βγενει απο ενα σπασιμο του βραχου και τελος photo c1 c2 ανοιγει σαν *καραμουζα* :) και μαζευει ( το μαυρο υπαρχει και ενα διαφαμο συνεχεια ανοιχτο δεν μπορω να το φωτογραφισω δυστυχως)

Σας ευχαριστω που θα μοιραστειτε της γνωσει και εμπειριες σας

Σωτηρης

Στην πρωτη φωτο ειναι καποιο tunicate.Κανε μια αναζητηση εδω

Στη δευτερη ειναι καποιος σπειρογραφος.Κανε αναζητηση εδω

Link to comment
Share on other sites

τα υπολοιπα αρχεια

Στην πρωτη αν εννοεις το ασπρο στο κεντρο μαλλον ειναι σπογγος.

Στη δευτερη ο σπειρογραφος

Link to comment
Share on other sites

Κυριε Στρατο ευχαριστω για τα λινκ οντως για τον σπυρογραφο κατι τετοιο ειχα κατα νου,οσο αφορα το διαφανο δεν μου πολυμοιαζει διοτι εχει 2 καθετες τρυπες ενω τα ποιο πολλα οσα ειδα εχουν 1, στην φωτο c1 το ασπρο με τα μαυρα στιγματα παρατηρησα καλλυτερα και η ουρα του ανοιγει και κλεινει ανα τακτα διαστηματα να ειναι σπογγος με τετοια συμπερηφορα? αλλα το θεμα μου ειναι το κατι σαν αστεριας να απομακρυνθει? το συστημα τρεχει 3 μερες ( ρε τη εχω να βρω ακομα :bigemo_harabe_net-107: )

Link to comment
Share on other sites

Κυριε Στρατο ευχαριστω για τα λινκ οντως για τον σπυρογραφο κατι τετοιο ειχα κατα νου,οσο αφορα το διαφανο δεν μου πολυμοιαζει διοτι εχει 2 καθετες τρυπες ενω τα ποιο πολλα οσα ειδα εχουν 1, στην φωτο c1 το ασπρο με τα μαυρα στιγματα παρατηρησα καλλυτερα και η ουρα του ανοιγει και κλεινει ανα τακτα διαστηματα να ειναι σπογγος με τετοια συμπερηφορα? αλλα το θεμα μου ειναι το κατι σαν αστεριας να απομακρυνθει? το συστημα τρεχει 3 μερες ( ρε τη εχω να βρω ακομα :bigemo_harabe_net-107: )

Συχωρα με αλλα δε μπορω να διακρινω καλυτερα.Ισως μια καλυτερη φωτο;Τι να πω;

Αστερια δε βλεπω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Στη δεύτερη φωτογραφία της πρώτης σου δημοσίευσης ο αστερίας που εικονίζεται είναι το είδος Asterina.sp

Δες εδώ

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=32238&view=findpost&p=399044

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη φωτο ειναι καποιο tunicate.Κανε μια αναζητηση εδω

Στη δευτερη ειναι καποιος σπειρογραφος.Κανε αναζητηση εδω

Εδω μπερδεψα τις φωτογραφιεςhysterical.gif

Link to comment
Share on other sites

Κυριε αιολε σας ευχαριστω παω για απομακρυνση

Απομακρυνε τον προσεκτικα μην τον διαμελισεις,διοτι πολλαπλασιαζετε με τη διαιρεση.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την απομάκρυνση είναι θέμα που για κάποιος δεν είναι επικίνδυνο..

Είχα και εγώ και έτρωγε μόνο άλγες.... αλλά είναι και θέμα ρίσκου !!!

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Όσο για την απομάκρυνση είναι θέμα που για κάποιος δεν είναι επικίνδυνο..

Είχα και εγώ και έτρωγε μόνο άλγες.... αλλά είναι και θέμα ρίσκου !!!

Μολις τελειωσουν οι αλγες ομως;

Ποτε δεν ξερεις.........

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει βρηκαμε ακρη απομακρυνθηκε και βρισκετε σε ποτηρακι με νερακι μεχρι να αποφασισω τι να κανω σας ευχαριστω θερμα

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποια μέλη που διατηρούν στο ενυδρείο τους κάποιο είδος γαρίδας που τρέφεται με αστερίες αυτού του είδους.

Προκειμένου να το "σκοτώσεις" μπορείς να δώσεις σε όποιον το θέλει για μια πιο φυσική "ανακύκλωση"

Link to comment
Share on other sites

Eαν υπαρχει ενδιαφερομενος για :2guns: παρακαλω με πμ, ειναι λογικο ο σπειρογραφος με το πλησιαζω στο τζαμη να κρυβετε?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...