Jump to content

Saddle Valentini Puffer (Canthigaster Valentini) Τι Τρωι?


Recommended Posts

παιδια αυτο το ψαρακι το εχει κανει?

τι τρωι?

μου αρεσει και θα ηθελα εαν μπορω να το συντηρισω να παρω ενα!!!!

ειναι ησυχο?

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+39+250&pcatid=250

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τρώει τα πάντα...μα τα παντα. Δεν ενοχλούσε κανενα άλλο ψαρι, και κανένα ψάρι δεν το ενόχλησε...ΠΟΤΕ (ούτε καν στην εισαγωγή του). Σαν να μην υπάρχει...δεν το δινουν σημασία. Ψάρι αφασία και με φοβερό χαρακτήρα!!! Αν και το έχω δει ΚΑΙ σε reef χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα, καλύτερα απόφυγε το εαν έχεις reef.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τρώει τα πάντα...μα τα παντα. Δεν ενοχλούσε κανενα άλλο ψαρι, και κανένα ψάρι δεν το ενόχλησε...ΠΟΤΕ (ούτε καν στην εισαγωγή του). Σαν να μην υπάρχει...δεν το δινουν σημασία. Ψάρι αφασία και με φοβερό χαρακτήρα!!! Αν και το έχω δει ΚΑΙ σε reef χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα, καλύτερα απόφυγε το εαν έχεις reef.

+1 :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Και σε reef που το είχα επί 3-4 μήνες έδειξα καταπληκτικό χαρακτήρα χωρίς να ενοχλήσει ή να ενοχληθεί από τίποτα..... δυστυχώς μετά από κάποιο ατύχημα το έχασα και ψάχνω να το αντικαταστήσω απεγνωσμένα !!!!

Από διατροφή έτρωγε τα πάντα.

..... αλλά λόγω ότι στα θαλασσινά ενυδρεία τίποτα δεν είναι δεδομένο, πρέπει να έχουμε υπ όψιν μας, ότι στους καταλόγους χαρακτηρίζεται και ως: "με προσοχή σε ενυδρεία υφάλου"

Link to comment
Share on other sites

και εγω σε ρεεφ ΤΑ εχω Βαγγελη χωρις κανενα προβλημα!

Εαν φυγει τελικα το ενα ενυδρειο-που θα φυγει-θελεις το ενα??

Link to comment
Share on other sites

εχει στο waterinn και ελεγα να παρω ενα!!!!!!τρωι flakes και pellets και αυτο σαν ολα τα αλλα?

Link to comment
Share on other sites

εχει στο waterinn και ελεγα να παρω ενα!!!!!!τρωι flakes και pellets και αυτο σαν ολα τα αλλα?

νομίζω ότι αυτό έπρεπε να σε καλύψει !!!

..... αλλά λόγω ότι στα θαλασσινά ενυδρεία τίποτα δεν είναι δεδομένο, πρέπει να έχουμε υπ όψιν μας, ότι στους καταλόγους χαρακτηρίζεται και ως: "με προσοχή σε ενυδρεία υφάλου"

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Εδω τυχαινουν λαχεια οπως εχω πει πολλες φορες,και στα λεγομενα reef safe ψαρια.Ειναι γενικως να σου κατσει :D

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

διαβαζω ποσο τυχεροι ειστε καποιοι με αυτο το ψαρακι.. εμενα οντως δεν εχει προβλημα με τα αλλα ψαρια αλλα εχει με ολα τα αλλα μου εφαγε 2 γαριδες τριπλασιες απο το μεγεθος του μια μποξερ και μια κλινερ και υποπτευομαι οτι σε να μερος που εχω 13 κεφαλια ζωας (τωρα εμειναν 5 τα υπολοιπα εξαφανιστικαν) οτι αυτο εκανε την δουλεια....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...