Jump to content

2 Η Προσπαθεια Των Κριμπενσις Μου


alcapone

Recommended Posts

καλησπέρα, τα μικρά μπορούμε να τα βάλουμε σε γεννήστρα που μπαίνουν τα ζωότοκα? διότι και σε εμένα είχαν γεννήσει τα δικά μου , αλλά μετά απο 10 μέρες τα έφαγε ο αρσενικός και μετά στα καπάκια ξανα ζευγάρωσε, τώρα περιμένω νεα μικρά.κάποιος έμπειρος μπορεί να μας βοηθήσει ώστε να σώσουμε τα μικρά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

το θεμα μου ειναι οτι δεν τρωνε οι γονεις....και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι.....?????????????

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν τους βλέπεις εσύ να τρώνε δεν σημαίνει ότι αυτό γίνεται κιόλας ;) μην ανήσυχης το ένστικτο της αυτοσυντήρησης θα φροντίσει για όλα όσο για τα μικρά τρίβε φιλαράκια και θα την βρούνε την άκρη τους αν δεις στα διάφορα setup που είχα κάνει στο ενυδρείο μου σε ένα είχα βάλει Krimbs γέννησαν μια χαρά τα μικρά μεγάλωσαν, χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες... Θα έλεγα ότι είναι το ιδανικό είδος ψαριού για να μπει κάποιος στις αναπαραγωγές...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα kribensis σου φαίνεται να είναι τα super red (χρωματική ποικιλία) και όχι τα συνηθισμένα. Στα αρσενικά το κόκκινο χρώμα ξεκινά από το λαιμό και εκτείνεται στην κοιλιά, ενώ τα θηλυκά δεν ξεχωρίζουν από τα συνηθισμένα.

Δες εδώ: http://www.seriouslyfish.com/profile.php?id=589

Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα τωρα που το λες μαλον εχεις δικιο..απο φωτο που κοιταξα στο ιντερνετ μαλον προς super red φερνουν....θα ανεβασω μια φωτο εαν ειναι για να το σιγουρεψουμε...

Link to comment
Share on other sites

να μια...δεν καθετε και λιγο σταθερος για να μπορεσω να παρω καμια καλυτερη ποζα.... :bigemo_harabe_net-123:

post-45333-0-80875700-1327847228_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι super red! Επειδή έχουμε έλλειψη θηλυκών super red στην Αθήνα περιμένουμε από σένα!!

Link to comment
Share on other sites

ενοειτε φιλε μου....χαχαχα..60 μωρα εχω ολο και καποια θα ειναι θυληκα...

Link to comment
Share on other sites

μην το λες αυτο φιλε γιατι και εγω σουπερ ρεντ εχω και μετα απο 4 γεννες εχω μονο ενα θυλικο και οσα αρσενικα μπορεις να φανταστεις

Link to comment
Share on other sites

μεγαλο πεχα αρσενικα μικρο πεχα θυλικα

ετσι παει αμα δεις και το προφιλ τους το λεει εγω εχω κανειπολλες γεννες με τα σουπερ ρεντ μου και θυλικα εχω παρα πολυ λιγα αμα εσενα σου βγουν θυλικα περιμενω μηνυμα για ανταλλαγη πληθισμων και ανανεωση dna

Link to comment
Share on other sites

ενοειτε φιλε μου....σε τι ηλικια συνηθως αρχιζει να ξεχωριζει το φυλο?

Link to comment
Share on other sites

στους 2 μηνες για τους εμπειρους στους τεσσερει παντως σιγουρα θα καταλαβεις

δωσε σημασια στα μπροστινα κατω πτεριγια τους στα αρσενικα ειναι οξυκορυφα ενω στα θυλικα ειναι οβαλ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα φιλοι μου..μεχρι σημερα ολα πανε μια χαρα..εκτος απο το οτι ο αρσενικος υπαρχουν στιγμες που κυνηγαει αγρια την θυληκια...μετα ομως ειναι παλι μαζι..και μετα παλι τα ιδια..μηπως ξερει καποιος να μου πει τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

θελει να ξαναζευγαρώση και η θυληκιά δε τον αφήνει έχε το νού διοτι ο δικός μου τη σκότωσε τη θυληκιά μου :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣ...ξανα ζευγαρωσαν....να δω τι θα τα κανω ολα αυτα τα μικρα..... :bigemo_harabe_net-82:

post-45333-0-53957600-1330030907_thumb.jpg post-45333-0-45629300-1330030921_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλα καλως ηρθες στο κλαμπ των κριμπενσομανων

που να δεις αμα σου βγουν ολα το ιδιο φυλλο τι εχεις να παθεις χα χα

ψαχνε απο τωρα γιατι μολις μεγαλωσουν λιγο θα αρχιουν οι μαχες με το κυριαρχο αρσενικο και εχεις θεμα κρατα κανα δυο μονο

εμενα φαντασου ολες οι γεννες μου εχω βγαλει μονο 3 θυλικα και πανω απο 70 αρσενικα εχουν φτασει την ενηλικειωση!

κουραγιο βαλε αγγελια και αμα βγαλεις κανενα θυλικο εδω ειμαστε αν θες αρσενικα σουπερ ρεντ παλι εδω ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ενα μικρο update..3 μηνων πλεον η πρωτη γεννα...

φωτο

post-45333-0-40804600-1333135202_thumb.jpg post-45333-0-11188500-1333135228_thumb.jpg post-45333-0-48432400-1333135255_thumb.jpg

post-45333-0-14291600-1333135333_thumb.jpg

βιντεο

Link to comment
Share on other sites

ευγε ευγε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...