Jump to content

Υπεροξυγόνωση?


Recommended Posts

Σε ένα 180αρι που έχω μέσα 5 χρυσόψαρα έχω δυο φίλτρα, )ένα εσωτερικό και ένα εξωτερικό) και μια διπλή αεραντλία με δυο αεροπετρες! Γνωρίσω ότι τα χρυσόψαρα χρειάζονται περισσότερο οξυγόνο από κάποια άλλα ψάρια, αλλά μήπως η τόση μεγάλη ποσότητα οξυγόνου μπορεί να προκαλέσει υπεροξυγονώση? Την αεραντλια την δουλεύω 24 ώρες την ημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η "υπεροξυγόνωση"; Ασθένεια; Τι συνέπειες έχει στην υγεία των ψαριών;

Έγινε επεξεργασία - aquarius
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η "υπεροξυγόνωση"; Ασθένεια; Τι συνέπειες έχει στην υγεία των ψαριών;

Σε όλους τους ζωντανούς οργανισμούς χρειάζεται ένα μέτρο! Πάντα η υπερβολή κάνει κακό! Δεν ξέρω τι μπορεί και αν μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα το πολύ οξυγόνο γιαυτο και ρωταω!

Link to comment
Share on other sites

Φϊλε μου, η αεραντλία δε παρέχει περισσότερο οξυγόνο στο νερό. Με την έννοια πως φυσαλίδες που παράγει δεν είναι οξυγόνο, αλλά ατμοσφαιρικός αέρας που περιέχει και οξυγόνο.

Link to comment
Share on other sites

Φϊλε μου, η αεραντλία δε παρέχει περισσότερο οξυγόνο στο νερό. Με την έννοια πως φυσαλίδες που παράγει δεν είναι οξυγόνο, αλλά ατμοσφαιρικός αέρας που περιέχει και οξυγόνο.

Οπότε θεωρητικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα από την αεραντλία…σωστά? Από την ανατάραξη της επιφάνειας όμως δημιουργείτε…εκεί υπάρχει κάποιο πρόβλημα που είναι υπερβολική λόγο τον δυο φίλτρων και της αεραντλίας?

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους τους ζωντανούς οργανισμούς χρειάζεται ένα μέτρο! Πάντα η υπερβολή κάνει κακό! Δεν ξέρω τι μπορεί και αν μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα το πολύ οξυγόνο γιαυτο και ρωταω!

Και γω δε ξέρω... Γιαυτό ρωτάω! :)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θεωρητικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα από την αεραντλία…σωστά? Από την ανατάραξη της επιφάνειας όμως δημιουργείτε…εκεί υπάρχει κάποιο πρόβλημα που είναι υπερβολική λόγο τον δυο φίλτρων και της αεραντλίας?

Oχι :)

Link to comment
Share on other sites

Oχι :)

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...