Jump to content

Vortech Καπούτ


Recommended Posts

Έχω μια Vortech Mp10 περίπου 10 μήνες. Στην αρχή είχα πρόβλημα με το wet side και αλλάχθηκε. Τώρα εκτός του ότι εδώ και λίγες μέρες έκανε σαν τρακτέρ, πλεόν υπερθερμαίνεται και σταματάει τελείως ανάβωντας η κόκκινη/πράσινη ένδειξη. Αφού κρυώσει και την βάζω/βγάζω στο ρεύμα άμα φιλοτιμηθεί αρχίζει να κάνει σαν τρακτέρ πάλι και δουλεύει για καμιά ώρα. Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

ασχετο :

ειναι αγορασμενη απο Ελλαδα ? Εγγυηση ?

Link to comment
Share on other sites

είναι από Ελλάδα και είναι στην εγγύηση από γνωστό κατάστημα e-shop. Και με έχουν ενημερώσει ότι θα αντικατασταθελι το προβληματικό κομμάτι. Το θέμα είναι τι κάνουμε μέχρι τότε που είμαι στα 230 λίτρα με μια κοραλία 2 τίγκα στα κοράλια? Και έβαλα και πανάθα με και σκληρά τώρα τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

αυριο πρωι πρωι σε ενα καταστημα της περιοχης , αγορασε εναν κινεζο για να κανεις τη δουλεια σου μεχρι να αντικατασταθει η βορτεκ

μην την πειραξεις γιατι μπορει να χασεις την εγγυηση ....

Link to comment
Share on other sites

Τι να την πειράξω? Λες και μπορείς να τις κάνεις πολλά ?

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο προβλημα το οποίο εντοπίζεται στα δυο ρουλεμάν του άξονα.

Δυστυχώς δεν ανοίγει (αν και διορθώνεται το πρόβλημα), αλλά αφού έχεις την εγγύηση μην την πειράξεις.

Link to comment
Share on other sites

Πως διορθώνεται ? απλά για να ξέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχες εγγύηση με ένα κοπίδι θα ξεκολλούσες (εύκολα σχετικά) το καπάκι και αφού ξεβίδωνες 6-7 βίδες θα έβγαινε ο άξονας.

Υπάρχουν στο εμπόριο ανταλλακτικά ρουλεμάν με τα κινέζικα να στοιχίζουν 1,5 ευρώ και τα γερμανικά περίπου στα 10 το ένα.

Τα αντικαθιστάς, κολλάς και το καπάκι με logo στιγμής και όλα δουλεύουν όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχες εγγύηση με ένα κοπίδι θα ξεκολλούσες (εύκολα σχετικά) το καπάκι και αφού ξεβίδωνες 6-7 βίδες θα έβγαινε ο άξονας.

Υπάρχουν στο εμπόριο ανταλλακτικά ρουλεμάν με τα κινέζικα να στοιχίζουν 1,5 ευρώ και τα γερμανικά περίπου στα 10 το ένα.

Τα αντικαθιστάς, κολλάς και το καπάκι με logo στιγμής και όλα δουλεύουν όπως πριν.

:thaman:

Σιμπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ δεν μου φαίνεται κάτι δύσκολο σε αυτό... το θέμα είναι καλύτερα να μην την πειράξω...αν και ψήνομαι να την χειρουργήσω :bigemo_harabe_net-75:

Link to comment
Share on other sites

Θα χάσεις την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

δεν θα την πειράξω , απλά με έβαλες σε πειρασμό και δεύτερον τα έχω πάρει στο κρανίο γιατί δεν έχω καθόλου κυκλοφορία στο ενυδρείο (μόνο μια κοραλία 2) και δεν ξέρω τι συνέπειες θα έχει αυτό στα φυτά και στην γενικότερη κατάσταση γιατί η vortech μπορεί να κάνει και 2-3 εβδομάδες να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Στο ξανά είπα ποιο πάνω

Πάρε έναν κινέζο να υπάρχει καβατζα για τέτοιες περιπτώσεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι συγκεκριμένες αν και είναι πολύ εντυπωσιακές νομίζω οτι τις έχουν κερδίσει κατα κράτος οι tunze.Και είναι και ο θόρυβος στη μέση και τα προβλήματα.Πάρε 2 κινέζους να κάνεις τιν δουλειά σου.Το πολύ να φάς κανένα 50ρικο αλλά θα εχεις και καλήτερη ροή απο αυτή που έχεις τώρα.Αν ψάξεις εχει και πολύ φτηνές λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς συμφωνώ μαζί σου Alex. Πρεπει να το ψάξει καλύτερα η εταιρεια. Ειδικά με τέτοια τιμή αγοράς δεν επιτρέπετε εταιρίες που πουλάνε κυκλοφοριτές στην μισή τιμή να βγαίνουν καλύτερες μηχανικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. όντως έτσι. Υπάρχει θόρυβος και πολύ υψηλή τιμή. Για απόδοση δεν έχω παράπονο, αλλά με τόσα χρήματα και σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα να βγάζει πρόβλημα είναι απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων ευτυχώς βρήκα από φίλο, κινέζο να κάνω την δουλειά μου , την περιμένω το βράδυ. Οσο για τη vortech άντε να δω πόσο καιρό θα κάνει να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...